شنبه , 13 آذر 1400 - 11:28 بعد از ظهر

هیچ نقطه کم‌خطری در خراسان جنوبی وجود ندارد

هیچ نقطه کم‌خطری در خراسان جنوبی وجود ندارد

  دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونای خراسان جنوبی گفت: پنج شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند و هیچ نقطه کم‌خطر (آبی) در خراسان جنوبی وجود ندارد.

غلامرضا شریف‌زاده، شامگاه چهارشنبه ۳۰ تیرماه درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی اظهار کرد: براساس آخرین تغییرات در نقشه رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور که از ۳۱ تیر ماه اعمال می‌شود، شهرستان‌های قاینات و زیرکوه هم به مناطق قرمز (خیلی پرخطر) در استان افزوده شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در حال حاضر شهرستان‌های بیرجند، طبس، نهبندان، قاینات و زیرکوه در وضعیت قرمز هستند و شهرستان‌های درمیان، سربیشه و فردوس وضعیت نارنجی (پرخطر) دارند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونای خراسان جنوبی گفت: همچنین شهرستان‌های خوسف، سرایان و بشرویه در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۰۰ تست مولکولی (PCR) انجام دادیم که از این تعداد ۶۱ مورد مثبت جدید شناسایی شد که ۲۸ نفر بستری بودند و ۳۳ نفر به صورت سرپایی برای آنها ابتلا به کرونا تشخیص داده شد.

شریف‌زاده گفت: از موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان بیرجند با ۲۷ بیمار بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰۲ بیمار مبتلا به بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به دیروز ۱۸ نفر کاهش داشته و از این تعداد ۱۵۷ نفر تست کرونای آنها مثبت شده که نسبت به دیروز یک نفر افزایش پیدا کرده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونای خراسان جنوبی افزود: ۱۴ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که نسبت به دیروز ۲ نفر بیشتر شده است و سه نفز از بیماران در ICU بدحال هستند.

وی یادآور شد: یک بیمار دیگر که خانم ۷۹ ساله ساکن شهرستان نهبندان بودند در شبانه‌روز گذشته فوت شدند و جمع متوفیان ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۹۴۳ نفر رسید.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *