شنبه , 6 آذر 1400 - 3:39 بعد از ظهر

واکسیناسیون به دهه شصتی‌ها رسید / تکمیل ظرفیت مراقبت‌های ویژه در خوزستان

واکسیناسیون به دهه شصتی‌ها رسید / تکمیل ظرفیت مراقبت‌های ویژه در خوزستان

 استاندار خوزستان با اشاره به روند واکسیناسیون گفت: گروه سنی واکسیناسیون در استان خوزستان به ۴۰ سال به بالا رسیده است البته هر چند با واکسن زدن میزان فوتی‌ها کمتر خواهد شد اما خطر رفع نخواهد شد و مصونیت کامل ایجاد نمی‌شود.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (۱۹ مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت کرونا در کشور و استان‌ها بسیار بسیار وخیم و کرونای دلتا به سرعت در حال گسترش است. وضعیت استان خوزستان نیز مطلوب نیست.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه در استان خوزستان کاملاً تکمیل شده است یعنی برای هر بیمار که وارد مراقبت‌های ویژه می‌شود باید یک تخت اضافه شود که خود دردسرهایی دارد و خطرناک است.

استاندار خوزستان بیان کرد: وضعیت شیوع کرونا قابل قبول نیست و بسیار خطرناک است. تقاضا دارم در اطلاع‌رسانی به مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور حداقلی در مجامع تلاش شود. جلسات نیز با حضور حداکثر ۱۵ نفر برگزار شوند و حضور کارکنان نیز بر اساس رنگ‌بندی شهرها یک‌سوم و یک‌چهارم باشد. خدمات نیز تا جایی که امکان دارد از راه دور ارائه شود.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون در خوزستان افزود: گروه سنی واکسیناسیون در استان خوزستان به ۴۰ سال به بالا رسیده است البته هر چند با واکسن زدن میزان فوتی‌ها کمتر خواهد شد اما خطر رفع نخواهد شد و مصونیت کامل ایجاد نمی‌شود. بنابراین تقاضای من از فرهنگیان استان خوزستان این است که کمک کنند تا مردم کمتر در مجامع حضور پیدا کنند و اگر در مراسم‌های محرم شرکت می‌کنند دقت داشته باشند که حداقل و با فاصله اجتماعی باشد.

سلیمانی‌دشتکی تصریح کرد: دل‌مان می‌خواست ایام محرم را پرشور برگزار کنیم اما متأسفانه شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد. بر اساس پروتکل‌ها قرار شد از محیط‌های سربسته تا حدود ۶ متر و با یک‌چهارم ظرفیت استفاده شوند و در فضای باز نیز نباید مدت برگزاری مراسم بیش از دو ساعت باشد.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *