چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:23 قبل از ظهر

پارلمان اردن: تصمیم انگلیس علیه حماس، پاداشی برای اسرائیل است

 پارلمان اردن: تصمیم انگلیس علیه حماس، پاداشی برای اسرائیل است

هفتاد و پنج نماینده پارلمان اردن تصمیم انگلیس مبنی بر «تروریستی» دانستن حماس را محکوم کرد و آن را نوعی «تعرض و دشمنی» علیه مردم فلسطین و امت عربی دانستند.

به گزارش ایسنا، هفتاد و پنج نماینده پارلمان اردن طی بیانیه‌ای خطاب به «عبدالکریم الدغمی» رئیس پارلمان این کشور، تصمیم وزیر کشور انگلیس مبنی بر «تروریستی» دانستن حماس را محکوم کردند.

به گزارش النشره، در این بیانیه آمده است: «ما در پارلمان اردن که متشکل از ۱۳۰ نماینده است، تصمیم انگلیس علیه حماس را دشمنی در حق مردم فلسطین و تعرض به امت عربی می‌دانیم».

نمایندگان اردنی افزودند: «ما این تصمیم را پاداشی برای اشغالگری اسرائیل می‌دانیم که مردم فلسطین را می‌کشد، سرزمین فلسطین را اشغال و مردم غزه را محاصره می‌کند».

در پایان بیانیه تأکید شده که تصمیم انگلیس «ادامه بیانیه شوم بالفور است که بر اساس آن انگلیس، صد سال پیش، یهودیان را از سراسر جهان آورده و در فلسطین اسکان داده است».

وزیر کشور انگلیس به تازگی در اقدامی خصمانه علیه گروه مقاومت فلسطین اعلام کرد که فعالیت حماس انگلیس غیرقانونی است و به طور کامل ممنوع‌الفعالیت شده است.

«پریتی پاتل» وزیر کشور انگلیس در توییتی با متهم کردن حماس نوشت: «حماس توانایی‌های تروریستی‌ ملموسی از جمله انبار سلاح گسترده و پیشرفته و تأسیسات برای آموزش تروریست‌ها دارد. برای همین اقداماتی را برای ممنوع‌الفعالیت کردن کامل این جنبش اتخاذ کردم. دولت انگلیس به مبارزه با تروریسم و تندروی هرجا که باشد، پایبند است».

در این راستا، «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم از گزارش‌ها درباره تصمیم وزارت کشور انگلیس برای درج شاخه سیاسی و نظامی حماس در لیست تروریسم استقبال کرد.

منبع: ايسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *