یکشنبه , 7 آذر 1400 - 6:52 قبل از ظهر

چادرملو مطالعات اکتشافی ۱۷ نقطه امیدبخش معدنی را آغاز کرد

چادرملو مطالعات اکتشافی ۱۷ نقطه امیدبخش معدنی را آغاز کرد

یزدـ مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو از آغاز مطالعات اکتشافی در ۱۷ نقطه امیدبخش معدنی توسط این مجتمع خبر داد.

ناصر تقی زاده در نشست فنی و عملیاتی مدیران، پیمانکاران و مشاوران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که به منظور سازماندهی برنامه اکتشاف در مجتمع معدنی این شرکت برگزار شد، با اشاره به وجود ده‌ها ماده معدنی و ذخایر غنی در کشور اظهار داشت: اکتشافات انجام شده در ایران هرگز متناسب با ظرفیت بالقوه موجود نیست و باید یک نهضت فراگیر برای شناسایی و اکتشاف معادن کشور آغاز کنیم.

وی افزود: تحقق این آرمان نیازمند عزم جدی و اراده ای مستحکم است که خوشبختانه چادرملو با اعتقاد کامل به این باور، فعالیت گسترده خود را در ۱۷ نقطه امیدبخش معدنی در محدوده چادرملو آغاز کرده است.

مدیرعامل چادرملو همچنین عنوان کرد: از دیگر اقدامات عملی انجام شده به این منظور، خرید ماشین آلات حفاری عمیق بوده که در حال حاضر دو دستگاه از این ماشین آلات در معدن چادرملو در حال اکتشاف هستند و خوشبختانه به نتایج امیدبخشی نیز رسیده‌ایم و ۶ دستگاه دیگر در حال حمل و استقرار در نقاط مورد نظر هستند.

تقی‌زاده در عین حال تصریح کرد: در تلاش هستیم بخشی از نیاز خود به تجهیزات حفاری را با بهره گیری از توان و تخصص کارشناسان و سازندگان داخلی، بومی سازی کنیم.

وی همچنین با اعلام خبر واگذاری ۳۰۰ کیلومتر مربع محدوده شناسایی شده برای اکتشاف افزود: چادرملو با خیز جدید خود در پی خلق ثروت و ارزش آفرینی از منابع خدادادی نهفته در دل کویر است، با این امید که بتوانیم انقلابی در امر اکتشاف و بهره برداری معادن ایجاد کنیم که بی‌تردید موجب رشد اقتصادی کشور، توسعه و آبادانی مناطق کم برخوردار و اشتغالزایی قابل توجهی خواهد شد.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه هر یک از حاضران در نشست، پیشنهادات اجرایی برای سرعت بخشی به پیاده سازی برنامه تدوین شده در امر اکتشاف را ارائه کردند و با تشکیل کمیته اکتشاف، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *