دوشنبه , 15 آذر 1400 - 5:22 بعد از ظهر

کرسی زغالی خانه‌ای را در کاشان به آتش کشید

کرسی زغالی خانه‌ای را در کاشان به آتش کشید

ایسنا/اصفهان سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: کرسی زغالی منجر به آتش سوزی در یک منزل مسکونی شد که این حادثه مصدومی نداشت.

روح الله فدایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تماس تلفنی با مرکز ۱۲۵ آتش نشانی، آتش سوزی در زیر زمین منزل مسکونی در بلوار مادر را گزارش کرد که دو دستگاه خودرو از تیم های اطفاء حریق ایستگاه شماره دو این سازمان به موقعیت فرستاده شدند.

وی افزود: تیم‌های آتش نشانی با حضور به موقع در محل، عملیات خاموش کردن آتش را آغاز کرده و سپس موقعیت محیط حادثه را بررسی و عوامل ناایمن و حادثه ساز را برطرف کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: در بررسی‌های اولیه علت حادثه استفاده از زغال به صورت ناایمن در گرم کردن کرسی تخمین زده شد، اما علت دقیق آن توسط کمیته علت یابی سازمان اعلام خواهد شد.

فدایی تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، بسیاری از شهروندان برای گرم شدن محیط یا به طور نمادین  اقدام به برپایی کرسی می کنند که ممکن است به علت عدم رعایت اصول ایمنی و غیر استاندارد بودن دستگاه‌ها و یا روشن گذاشتن آنها در زمان استفاده نکردن از دستگاه، منجر به حادثه شود.

وی توصیه کرد: شهروندان با رعایت آموزش‌های ایمنی، قبل از برپایی وسایل گرمازا از جمله کرسی های برقی نسبت به ایمنی لوازم گرمایشی اطمینان حاصل کرده و در زمان خروج از منزل حتما از برق خارج کنند.

انتهای پیام

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *