یکشنبه , 7 آذر 1400 - 5:58 قبل از ظهر

کشته شدن خبرنگار برنده جایزه پولیتزر رویترز در قندهار

کشته شدن خبرنگار برنده جایزه پولیتزر رویترز در قندهار

خبرگزاری رویترز تایید کرده که عکاس-خبرنگار این رسانه در قندهار افغانستان کشته شده است.

به گزارش ایسنا، “دانش صدیقی” برنده جایزه پولیتزر، از معتبرترین جوایز خبرنگاری دنیا بود.

بهیر احمدی، سخنگوی والی قندهار نیز به بی‌بی‌سی گفت دانش صدیقی حوالی هشت صبح امروز (جمعه) به وقت محلی در مرکز شهر اسپین بولدک، در نزدیک مرز میان افغانستان و پاکستان در نتیجه حمله گروه طالبان کشته شده است.

رویترز اعلام کرده صدیقی از اوایل این هفته به عنوان روزنامه‌نگار با نیروهای ویژه ارتش افغانستان به اسپین بولدک رفته بود و از جنگ بین کماندوهای افغان و جنگجویان طالبان گزارش می‌داد.

مایکل فریدنبرگ، رئیس و الساندرا گالونی، مدیر مسئول رویترز در بیانیه‌ای گفتند:”ما فوراً به دنبال اطلاعات بیشتر هستیم و با مقامات در منطقه همکاری می‌کنیم.”

به گزارش رویترز صدیقی اوایل امروز هنگام تهیه گزارش از درگیری‌ها توسط اصابت ترکش از ناحیه بازو مجروح شده بود و در حالی‌که افراد طالبان از مرکز اسپین بولدک عقب‌نشینی می‌کردند، وی تحت معالجه و در حال بهبود بود.

این خبرگزاری به نقل از مقامات محلی گفته صدیقی پس از این حادثه دوباره مشغول گزارش دادن شد و در حال صحبت با مغازه‌داران بوده که طالبان دوباره حمله می‌کنند.

صدیقی بخشی از تیم عکاسی رویترز بود و در سال ۲۰۱۸ برای فیلمبرداری ویژه و مستندسازی بحران پناهندگان روهینجا در میانمار برنده جایزه پولیتزر شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خطرات ساختمان‌های ناایمن از نگرانی‌های دولت است

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *