یکشنبه , 7 آذر 1400 - 2:48 قبل از ظهر

کشتی‌گیرمان می‌خواهد به المپیک برود اما دغدغه اشتغال و بیمه دارد

کشتی‌گیرمان می‌خواهد به المپیک برود اما دغدغه اشتغال و بیمه دارد

  رئیس هیات کشتی خوزستان با بیان این که انتظار داریم فکری به حال کشتی استان شود، گفت: کشتی گیرمان می خواهد به المپیک برود اما دغدغه اشتغال و بیمه دارد.

احمد عبدالخانی در مراسم بدرقه المپیکی ها و پارالمپیکی های خوزستان که امروز (۲۴ تیر) در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ورزش کشتی افتخارات بسیاری برای استان خوزستان داشته است. در چهار ماهی که رئیس هیات استان شده ام، ۵۴ مدال آسیایی و جهانی کسب کرده ایم و ۱۸۴ ورزشکار در اردوی تیم ملی داشته ایم و ۱۸۵ نفر به مسابقات کشوری اعزام کرده ایم اما حتی یک تشکر هم هیچ مسئولی نداشت، در حالی که تیم دیگر به مسابقاتی می رود و مدال می آورد و بعد استاندار و دیگر مسئولان از آن ها تشکر می کنند اما از ما که یک ورزشکار المپیکی و دو مربی داریم، تشکر نمی شود.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: چند روز پیش از جیب شخصی خودم از المپیکی های خوزستان در رشته کشتی تجلیل کردم و به آن ها پاداش دلاری دادم ولی در این چهار ماه هیچ کدام از مسئولان، حمایتی از ما نداشته اند. اگر مسئولان به ما کمک می کردند و پشت کشتی و رشته های دیگر استان بودند، حتما تعداد المپیکی‌های‌مان بیشتر می شد. استاندار مازندران تاکنون چندین بار به اردوی تیم ملی رفته است و به ورزشکار المپیکی شان سر زده و به او روحیه داده است.

رئیس هیات کشتی خوزستان گفت: کشتی گیرمان می خواهد به المپیک برود اما دغدغه اشتغال و بیمه دارد. در خوزستان قطب کشتی فرنگی هستیم اما خانه کشتی اهواز، برق و آب ندارد و مشکلات بسیاری دارد. انتظار داریم فکری به حال کشتی خوزستان شود. زنگ خطر ما این است که کشتی خوزستان از سه المپیکی به یک المپیکی رسیده است. آن هم به خاطر این که به این رشته توجه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: من می خواهم بدانم مسئولان به چه چیزی توجه می کنند؟ خلاف و ناهنجاری اجتماعی زمانی افزایش پیدا می کند که توجه به ورزش کاهش پیدا کند. بر این اساس انتظار داریم همان طور که به فوتبال توجه می شود به کشتی هم توجه شود. اگر ۲ میلیارد تومان به تیمی از کشتی خوزستان می دادند قطعا قهرمان جهان می شدیم. ورزشکاران ما غریبانه به مسابقات می روند و می آیند و هیچ کسی هم از ما تشکر نمی کند. ما در خوزستان فولاد، فولاد اکسین، حفاری و نفت را داریم که انتظار حمایت از آن ها می رود که در لیگ کشتی شرکت کنند تا پویایی کشتی خوزستان که زنگ خطر آن به صدا در آمده است، مجددا به این رشته برگردد. انتظار داریم استاندار به این قضیه ورود کند. همچنین انتظار داریم استاندار به تهران بیاید تا ما هدایایی در نظر گرفته شده در این  مراسم را به المپیکی های خوزستان با حضور شخص او، اهدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بودجه کشتی کم است و اصلا بودجه نداریم. چهار ماه است هیچ کسی یک ریال هم به ما نرسانده است. اما خدا را شکر تمام اعزام ها را انجام  داده ایم. البته از استاندار می خواهم بودجه ای هم برای ساخت خانه کشتی اهواز و هم برای ورزشکاران مان در نظر بگیرند تا خوزستان به جایگاهش برگردد.

منبع : ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تیم ملی فوتبال با یک پله صعود در رده ۲۱ جهان

شاگردان دراگان اسکوچیچ با یک پله صعود توانستند در رده بیست و یک جهان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *