چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:34 قبل از ظهر

کمیسیون امنیت ملی موضوع تابعیت مضاعف را شفاف می‌کند

کمیسیون امنیت ملی موضوع تابعیت مضاعف را شفاف می‌کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که کمیسیون امنیت ملی در خلال بررسی طرح اعطای تابعیت به اتباع خارجی موضوع تابعیت مضاعف را هم شفاف می‌کند.

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به صحبت‌های اخیر وزیر خارجه درباره لزوم حل موضوع دو تابعیتی ایرانیان و به دنبال آن ایجاد سامانه‌ای در وزارت خارجه، گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه‌های مادی و فکری برای ما هستند که می‌توان از سرمایه‌های آنها در سازندگی و توسعه کشور استفاده کرد.

وی افزود: رسالت و وظیفه و ماموریت ما این است که با بسترسازی قانونی بتوان از سرمایه‌های آنها استفاده کنیم. باید در این راستا اقدامی صورت گیرد که وزارت خارجه هم گام‌های مثبتی برداشته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، گفت: طبیعتا کسی که بخواهد وارد ایران شود باید اطلاعات لازم درباره خود داشته باشد تا بتواند با فراغ بال وارد ایران شود. لذا این اقدام وزارت خارجه برای ایجاد سامانه برای ایرانیان خارج از کشور بسیار خوب خواهد بود.

عباس زاده مشکینی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران تابعیت مضاعف را برای شهروندان قبول می‌کند، گفت: تابعیت مضاعف جوانب مختلفی دارد، فعلا تمرکز ما بر استفاده از سرمایه‌های ایرانیان در داخل کشور است. لذا باید درباره جوانب و زوایای مختلف آن بحث کرد.

وی با اشاره به بررسی طرح اعطای تابعیت به اتباع خارجی گفت: تعدادی از نمایندگان طرحی با عنوان اعطای تابعیت به اتباع خارجی تهیه کردند و در این طرح نحوه حمایت از سرمایه گذاری خارجی آمده است. ما در این طرح بحث تابعیت مضاعف شهروندان ایرانی را هم شفاف و روشن خواهیم کرد و آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انتهای پیام

درباره ی 4m7md

مطلب پیشنهادی

وزرای دفاع روسیه و چین نقشه راه همکاری نظامی را امضا کردند

وزرای دفاع روسیه و چین در نشست کاری که از طریق یک ویدئو کنفرانس برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *