شنبه , 6 آذر 1400 - 12:40 بعد از ظهر

آمریکا وضعیت اضطراری علیه لبنان را باردیگر تمدید کرد

آمریکا وضعیت اضطراری علیه لبنان را باردیگر تمدید کرد

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا حالت اضطراری ملی در قبال لبنان را تمدید و در این ارتباط کنگره این کشور را نسبت به ادامه وضعیت اضطراری مطلع کرد.

 پایگاه خبری کاخ سفید با اننتشار بیانیه ای اعلام کرده است که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا حالت اضطراری ملی در قبال لبنان را تمدید کرد.

گفته شده علت تمدید وضعیت اضطراری در قبال لبنان به بهانه ادامه فعالیت‌های تهدید کننده برای امنیت ملی آمریکا بوده است.

در بیانیه کاخ سفید گفته شده است که دستور اجرایی حالت اضطراری ملی درباره لبنان که از اول آگوست سال ۲۰۰۷ آغاز شده، پس از تاریخ ۱ آگوست ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور آمریکا در این بیانیه همچنین ادعاهای دیگری نیز در ارتباط با لبنان مطرح کرده و از جمله مدعی شده است که ادامه فعالیت‌هایی مانند انتقال سلاح ایران به حزب‌الله که شامل سامانه‌های تسلیحاتی پیچیده فزاینده بوده در راستای تضعیف حق حاکمیت لبنان است و در بی ثباتی اقتصادی و سیاسی منطقه نقش داشته و تهدید فوق‌العاده و غیر معمولی برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا می باشد.

در این گزارش گفته شده که این قانون تحت عنوان بخش ۲۰۲ وضعیت اضطراری به صورت خودکار پایان می یابد، مگر آنکه ۹۰ روز پیش از موعد سررسید، رئیس جمهور آمریکا به اطلاع کنگره برساند که این قانون همچنان به مانند دوره قبل ادامه می یابد.

آمریکا پیش از این نیز تحریم های متعددی علیه مردم و دولت لبنان وضع کرده بود و فقط در سه سال اول دولت ترامپ نزدیک به صد فرد و شرکت لبنانی به بهانه های مختلف تحریم شده بودند.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رفع تحریمها حضور قویتر ایران در همکاری‌های منطقه را بدنبال دارد

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: رفع تحریمها و استیفای حقوق ایران علاوه بر آثار مثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *