کد خبر : 1678
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱:۳۱
-

آیت‌الله رئیسی: ثبات را به بازار و اقتصاد بر می‌گردانیم/ مثل حاج قاسم باید مرد میدان بود / نمی‌شود از اتاق در بسته برای ایران تصمیم گرفت

آیت‌الله رئیسی: ثبات را به بازار و اقتصاد بر می‌گردانیم/ مثل حاج قاسم باید مرد میدان بود / نمی‌شود از اتاق در بسته برای ایران تصمیم گرفت

آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی در جمع پرشور مردم تبریز و آذربایجان که در ورزشگاه تختی باغشمال تبریز برگزار شد، ظرفیت‌های عظیم و مغفول آذربایجان را یادآور شد و اظهارداشت: این استان ظرفیت‌های بزرگی دارد، از تاریخ، تمدن و فرهنگ تا دانشمندان و عالمان بزرگی همچون مقام معظم رهبری دارد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. وی افزود: وقتی به بازار تبریز سر

آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی در جمع پرشور مردم تبریز و آذربایجان که در ورزشگاه تختی باغشمال تبریز برگزار شد، ظرفیت‌های عظیم و مغفول آذربایجان را یادآور شد و اظهارداشت: این استان ظرفیت‌های بزرگی دارد، از تاریخ، تمدن و فرهنگ تا دانشمندان و عالمان بزرگی همچون مقام معظم رهبری دارد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی افزود: وقتی به بازار تبریز سر زدم، درد و دل بازاریان را شنیدم و جایگاه کیف و کفش و چرم که با واردات، دچار مشکل شده را دیدم، غصه خوردم چرا که محصولات این منطقه باید نام آور در جهان باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، با انتقاد از اینکه صدها و هزاران طرح نیمه تمام در حوزه های صنعتی و تولیدی معطل مانده است، گفت: با وجود این همه طرح معطل، جوانان بیکار زیادی داشته باشیم. رنج ما در این منطقه معطل ماندن ظرفیت‌هاست.

وی با اشاره به اینکه در دولت مردمی با کمک خداوند و همت مردم، رونق تولید و رفع مشکل بیکاری را با جدیت پی می‌گیریم ابراز داشت: آذربایجان دروازه صادرات ایران است و مرکز صادرات ایران می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه وقتی که مقام معظم رهبری شعار سال را «تولید، مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها» گذاشتند، دستگاه قضایی را برای کمک به روند تولید در کشور بسیج کردم، گفت: دستگاه قضایی در استان آذربایجان شرقی قریب به 60 واحد تولیدی را احیا کرد.‌من نمی‌توانم ساکت بنشینم و ببینم کارخانه‌ای مثل ماشین‌سازی تبریز در حال به یغما رفتن است

وی با بیان اینکه دولت مردمی، صدای دردمندانه همه اقشار ضعیف را می‌شنود و رفع مشکل همه مردم را دنبال می‌کند،  افزود:قبلا سکونت در شهرهای بزرگ به عنوان خرید منزل، برای مردم یک آرزو بود اما امروز مستاجری در شهرهای بزرگ به یک آرزو تبدیل شده است

رئیسی با بیان اینکه آیا زمین در محدوده شهرها به میزان کمی وجود دارد؟ آیا دولت نمی‌تواند این زمین‌ها را که در دست دستگاه‌های مختلف است آزاد کند و با پرداخت تسهیلات برای مردم، در این زمین‌ها برای مردم مسکن بسازد؟، تصریح کرد: برقراری عدالت آموزشی، عدالت توزیعی و عدالت جنسیتی را وظیفه خود می‌دانم و می‌خواهم جامعه مزه شیرین عدالت را بچشد.

وی با طرح این سئوال که ارز 4200 تومانی به دست چه کسانی افتاد؟ آیا این ارز در سفره مردم دیده شد؟، گفت: ما با نظارت بر زنجیره تولید تا توزیع و مصرف، دست دلالان را قطع خواهیم کرد.‌ ما با خصوصی‌سازی مشکلی نداریم. دولت شأن هدایتی و حمایتی دارد اما دخالت در بازار و تصدی‌گری، مشکل ایجاد می‌کند.

رئیسی با بیان اینکه متاسفانه سفره محرومین آسیب دیده، کسب و کا دچار مشکل شده است، خاطرنشان کرد: مسکن 8 برابر، خودرو 7 برابر، بسیاری از کالاهای اساسی مانند گوشت قرمز و سفید به کالای لوکس تبدیل شده که این روا نیست برای تهیه کالای اساسی، در رنج باشند و به کمک مردم این شرایط را تغییر می‌دهیم.

وی ادامه داد: دولت شان هدایت، نظارت و حمایت دارد ولی دخالت در بازار مشکل ایجاد می‌کند که باید اجازه دهیم بازار ثبات یابد.

این نامز انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از دستوراتی که ثبات را از بازار گرفته و زندگی مردم قابل پیش‌بینی نباشد خوب نیست، تاکید کرد: ثبات را به بازار و اقتصاد بر می‌گردانیم.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان قطب کشاورزی ایران است و باید با تکمیل زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی و… برای ایجاد ارزش افزوده و درآمد، مورد توجه قرار گیرد، گفت: باید خرید محصول کشاورز تضمین شود که در این صورت کشاورزی ایران در دنیا نامور می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه کشاورزان ما در کشاورزی و کارهای روستایی امنیت شغلی نداشته و مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرها می‌شوند، افزود: اینها به این دلی است که کشاورزی صرفه اقتصادی ندارد و مردم روستایی را برای تامین معاش وادار به هجرت می‌کند.

وی با بیان اینکه کشاورز، باغدار و مصرف کننده ناراحت است و پول اصلی قیمت‌های ناراضی کننده به جیب دلالان می‌رود، اضافه کرد: با نظارت در زنجیره تولید تا مصرف، دست دلالان را قطع می‌کنیم تا کشاورز به حقش برسد.

رئیسی با طرح این سوال خطاب به مردم که ارز 4200 به جیب چه کسی رفت؟ آیا به سفره مردم رفت؟ خاطر نشان کرد: این رانت ها و بی نظارتی ها باید خاتمه یابد و به این ناهنجاری اقتصادی و اجتماعی پایان دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر هدفم اجرای عدالت در لایه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نباشد، به این جایگاه رغبتی نداشتم، ابراز داشت: اجرای عدالت هدف نباشد چرا باید دین بزرگی بر گردن بگیرم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با بیان اینکه هدف ما آن است که با دست توانای مردم و فرهیختگان عدالت در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و… را پیاده کنیم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا جامعه مزه شیرین عدالت را بچشد.

وی ساخت یک میلیون مسکن در سال را برای کشور لازم و ضروری دانست و گفت: هنوز از برنامه سالانه بسیار عقبیم و باید جبران شود. هزینه مسکن که اصلی ترینش، زمین است، دولت باید زمین‌های موجود در محدوده شهرها را برای دهک‌های پایین آزاد کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه با فقر، فساد، تبعیض و بی عدالتی مبارزه خواهیم کرد افزود: این موضوعات مردم‌ را دچار چالش کرده و باید دغدغه‌های مردم مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خود را موظف به صیانت از ادبیات و فرهنگ آذربایجان می‌دانیم‌، اضافه کرد: ادبیات آذربایجان و عشق و ارادت به اهل بیت (ع) زبانزد است.

کاندیدای جبهه انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات را مظهر اراده ملی عنوان کرد و ابراز داشت: معتقدم این اراده موانع را برطرف می‌کند. همه جوانان در باشگاه "ما می‌توانیم" جای دارند و با تکیه و اعتماد به آنها بسیاری از مشکلات رفع شدنی است.

وی دولت مردمی را صدای دردمندان و اقشار ضعیف دانست و گفت: رفع مشکل همه اقشار به ویژه محرومان را در اولویت داریم.

رئیسی در پایان با دعوت مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: اگر به هر دلیل سرخورده و مشکل دارید، در پای صندوق رای با قدرت و مشارکت مثال زدنی خلق حماسه کنید.

وی با کنایه به دولت فعلی گفت: باید مثل حاج قاسم مرد میدان بود و نمی‌شود از اتاق در بسته برای ایران تصمیم گرفت. می گویند چرا به کارخانجات می روی؟ زیرا من نمی‌توانم ساکت بنشینم و ببینم دارایی مردم به اسم خصوصی سازی به یغما برود.

منبع:تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پراپ رابین سود

استفاده از اپل موزیک

ادکلن ورساچه اروس

کرم روز لاکچری کوین

ظروف یکبارمصرف گیاهی

سیم و کابل کسری

سینی کابل

نصب و تعویض باتری ماشین در محل

تعمیر لباسشویی در تهران

تست علت سرگیجه

آجر نما

قیمت تجهیزات اعلام حریق

خرید صندلی پزشکی

جانکشن باکس

خرید نهال شلیل مغان

پریز شبکه

قیمت گاری دستی قدیمی

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

ممبر اجباری تلگرام

شیشه اتومبیل ارزان

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح