یکشنبه , 14 آذر 1400 - 1:57 بعد از ظهر

احتمال رگبار پراکنده و افزایش سرعت باد در هرمزگان وجود دارد

احتمال رگبار پراکنده و افزایش سرعت باد در هرمزگان وجود دارد

بندرعباس – در ساعات بعدازظهر و شب رشد ابر در ارتفاعات و مناطق مستعد استان سبب رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد خواهد شد.

هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: طی روز جاری «پنجشنبه» در ساعات اولیه صبح پدیده‌ی غالب در سواحل و جزایر مه رقیق صبحگاهی و در طول روز غبار محلی در سطج استان خواهد بود.

ضمن گذر ابر از آسمان استان، در ساعات بعدازظهر و شب رشد ابر در ارتفاعات و مناطق مستعد استان سبب رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد خواهد شد.

توصیه می‌شود با توجه به احتمال طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها، به ویژه مناطق شرقی، از قرارگیری در حریم رودخانه‌ها خودداری شود و از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع نیز اجتناب گردد. طی روزهای آینده فعالیت سامانه‌ی بارشی در مناطق مرکزی و غربی استان نیز تقویت خواهد شد.

همچنین در ساعات بعدازظهر با افزایش سرعت بادهای غربی، تنگه‌ی هرمز، دریای عمان و بخش‌هایی از خلیج فارس نسبتاً مواج خواهند شد. لذا توصیه می‌شود طی این مدت شناورهای سبک و صیادی احتیاط لازم را معمول داشته و حتی الامکان از تردد در تنگه‌ی هرمز خودداری کنند.

با توجه به گذر ابر از آسمان مناطق دریایی، احتمال وقوع تندباد لحظه‌ای دور از انتظار نخواهد بود، از لحاظ دمایی نوسانات ۱ تا ۳ درجه‌ای دما مورد انتظار است.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *