شنبه , 6 آذر 1400 - 6:43 قبل از ظهر

احتمال شروع ساخت و ساز با حفظ اصول بهداشتی

احتمال شروع ساخت و ساز با حفظ اصول بهداشتی

با توجه به افت محسوس فعالیت ها در پروژه های ساختمانی، قرار است ستاد ملی مبارزه با کرونا در روزهای آینده پروتکل نحوه فعالیتهای ساختمانی را ابلاغ کند.

f ه گزارش ایسنا، با ابلاغ رئیس جمهور مبنی بر اینکه از روز ۲۳ فروردین، ادارات با حضور دو سوم نیروها فعالیت خود را آغاز می‌کنند، این احتمال که فعالیت های ساختمانی به شکل محدود از سر گرفته شود وجود دارد. در این خصوص ستاد ملی مبارزه با کرونا در حال تدوین پروتکل انجام فعالیت های ساختمانی، توقف یا محدود کردن انجام پروژه ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

از ابتدای اسفند ماه و با شیوع ویروس کرونا به تدریج فعالیت های ساختمانی کاهش پیدا کرد و به تبع آن اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز با محدودیت یا توقف در بعضی مناطق مواجه شد. البته فعالیت در بعضی از شهرها از جمله پردیس و پرند با رعایت اصول بهداشتی از اواسط نوروز آغاز شد. مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس به ایسنا گفت که در ورودی کارگاه ها تست تب سنجی از افراد انجام می‌شود و همچنین یک تیم پزشکی به منظور پیشگیری از کرونا در حال فعالیت در این کارگاه ها است. امکان دریافت دفترچه اقساط مسکن مهر و خرید عرصه نیز به شکل الکترونیکی فراهم شده است.

امروز هم محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر که ستاد ملی کرونا به زودی پروتکل نحوه فعالیت های ساختمانی را ابلاغ می کند گفته است: طی روزهای آینده در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد و در عین حال ما به عنوان راهبرد موازی، برنامه های اصلاحی را برای این موضوع در دست پیگیری داریم.

وی اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بحران کرونا برطرف شود و بتوان در اولین فرصت با سرعت کارهای ساختمانی را به سرانجام رساند و عقب‌ماندگی‌های ایجاد شده را جبران کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی،  تصریح کرد: بحران کرونا بر سرعت عملیات ساختمانی تاثیر گذاشته و موجب کندی کار شده است اما از سوی دیگر سناریوهای مختلف برای تداوم کار به روشی بهداشتی در دست تدوین است تا بتوانیم ضمن صرفه‌جویی در زمان، عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در فعالیت‌های ساختمانی امکان تقدم و تاخر برخی از عملیات ساختمانی در پروژه‌های مختلف وجود دارد و به نظر می‌رسد، می‌توان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کار را پیش برد.

وی توضیح داد: بهترین راه این است که پروتکل مربوط به انجام فعالیت ساختمانی در ایام کرونا تدوین و اجرایی شود و ملاک عمل قرار بگیرد. در عین‌حال به نظر می‌رسد در هر پروژه ای باید بر اساس خود آن پروژه مسائل را بررسی و حل و فصل کرد. ممکن است در یک پروژه‌ای تیم‌های مختلف و در نوبت‌های مختلف کار کنند که با هم تلاقی نداشته باشند. به همین لحاظ هر کدام از پروژه ها برنامه مخصوص به خود را می‌طلبد.

محمودزاده تاکید کرد: تمامی فعالیت های ساختمانی تحت نظر ستاد ملی کرونا انجام می شود. بدین‌معنا چنانچه اعلام شود که عملیات ساختمانی ۱۰۰ درصد تعطیل شود، اینکار انجام خواهد شد و چنانچه اعلام شود که با الزاماتی کار می تواند پیش برود با آن الزامات کار را پیش خواهیم برد.

وی گفت: اولویت، سلامت کارکنان و کارگران ساختمانی در پروژه‌های مختلف است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *