شنبه , 9 مرداد 1400 - 3:54 قبل از ظهر

ارسال ۳ تریلی ۵۰ هزار لیتری آب به خوزستان

ارسال ۳ تریلی ۵۰ هزار لیتری آب به خوزستان

کرج – رئیس بسیج سازندگی البرز گفت: کمک‌های ارسالی به استان خوزستان سه تریلی ۵۰ هزار لیتری آب و ۲۲۵ مخزن آب فایبرگلاس ۵۰۰ و یک هزار لیتری است.

مهران طیران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در راستای کمک‌رسانی به مردم استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان اقداماتی را انجام داده است.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز بیان کرد: بر این اساس کمک‌های ارسالی به استان خوزستان ۳ تریلی آب معدنی به صورت بطری‌های ۱.۵ لیتری جمعاً به حجم ۵۰ هزار لیتر، ۲۲۵ مخزن آب فایبرگلاس ۵۰۰ و یک هزار لیتری، دو نیسان جیره خشک و ۴۰ هزار ماسک سه‌بعدی کیفیت بالا است.

وی با بیان اینکه یکی از گروه‌های جهادی نیز مبلغ ۶۰ میلیون تومان وجه نقد جمع‌آوری کرده است، تصریح کرد: نماینده این گروه جهادی در هفته آتی عازم خوزستان می‌شود و اقلام مورد نیاز با هماهنگی سپاه استان خوزستان در محل خریداری و تحویل خواهند داد.

اجرای پروژه آب‌رسانی به ۷ روستا در بخش دلگان

طیران در خصوص اقدامات بسیج سازندگی البرز به مردم سیستان و بلوچستان گفت: اجرای پروژه آب‌رسانی به هفت روستا در بخش دلگان چاه الوند از توابع شهرستان ایرانشهر منطقه سیستان با جمعیت حدود چهار هزار نفر نیز انجام شد.

وی ادامه داد: فاز اول این پروژه شامل مخزن ۲۰۰ هزار لیتری اتاق کلرزنی و اتاق برق که تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده و در چند روز آینده به اتمام خواهد رسید و فاز دوم که ایجاد شبکه آب‌رسانی است آغاز خواهد شد.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز اظهار کرد: برآورد پروژه ۳.۵ میلیارد تومان است که قرار است ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان مابقی آن را تأمین نمایند ولیکن هزینه انجام شده تاکنون توسط خیرین استان البرز تأمین شده است.

وی بیان کرد: همچنین دو گروه جهادی امام حسن مجتبی (ع) و گروه جهادی مالک اشتر دو ماه در منطقه به صورت مستمر فعالیت دارند.

احداث مدرسه در سیستان و بلوچستان توسط گروه‌های جهادی البرز

طیران تصریح کرد: این دو گروه جهادی یک مدرسه چهار کلاسه با هزینه ۵۰۰ میلیون تومان در روستای حسن مطلق احداث کرده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های ارسالی برای سیستان شامل ۱۵۰ تانکر ۵۰۰ لیتری و یک هزار لیتری آب معدنی، ۶۰۰ بسته لوازم تحریر به ارزش ۵۰ میلیون تومان، ۵۰۰ بسته بازی فکری، ۵۰۰ بسته فرهنگی، ۴ هزار لیتر آب معدنی، ۱۶ کارتون محصولات خوراکی و یک وانت نیسان پوشاک نو است.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز گفت: ارزش کل محصولات ارسالی ۳۶۰ میلیون تومان است و کمک‌های یاد شده همچنان تداوم دارد.

وی متذکر شد: اجرای مراسم فرهنگی به صورت سینمای باز در ایام دهه امامت و ولایت در روستاهای سیستان و بلوچستان توسط گروه‌های جهادی استان البرز نیز انجام می‌شود.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *