دوشنبه , 15 آذر 1400 - 7:00 بعد از ظهر

اقداماتی بهزیستی آذربایجان شرقی برای پیشگیری از شیوع کرونا در میان مددجویان

اقداماتی بهزیستی آذربایجان شرقی برای پیشگیری از شیوع کرونا در میان مددجویان

ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی اقدامات این اداره کل برای پیشگیری از شیوع کرونا در میان افراد تحت پوشش خود را تشریح کرد.

فرگل صحاف در جمع خبرنگاران در خصوص فعالیت‌های بهزیستی استان، اظهار کرد: ماسک و لباس‌های بیمارستانی توسط گروه‌های همیار متشکل از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش تولید شده و اقلام بهداشتی برای مراکز آسیب دیدگان اجتماعی و مراکز اورژانس اجتماعی شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: در راستای تصمیمات کمیته پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار استان، تمامی مهدهای کودک زیر نظر حوزه امور اجتماعی بهزیستی استان نیز تعطیل شده و مراکز و خودروهای اورژانس اجتماعی، مراکز شبانه روزی، خانه امن و خانه سلامت به طور مرتب ضدعفونی می‌شود.

وی گفت: توزیع پک بهداشتی برای کودکان کار و خیابانی، توزیع بیش از 3500 بسته غذایی توسط پایگاه خدمات اجتماعی برای مددجویان شناسایی شده در معرض آسیب، تب سنجی مرتب مقیمان مراکز شبانه روزی به ویژه کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بهزیستی از اهم فعالیت‌های بهزیستی استان در حوزه امور اجتماعی است.

صحاف اظهار کرد: جهت غنی سازی اوقات فراعت کودکان در ۲۴ مرکز نگهداری در سطح استان، محیطی شاد با استفاده از بازی‌های گروهی و بومی و ساختن انواع پازل، تقویت کارهای دستی مانند نجاری ساده و ابتدایی، گلکاری، مرتب کردن فضای سبز محوطه، بازی‌های مجازی، استفاده بیشتر از وسایل سمعی بصری و فعالیت‌های ورزشی مناسب در کنار رسیدگی به درس فرزندان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از تردد بیش از حد، نحوه شیفت بندی پرسنل در خانه‌ها و مرخصی کودکان تغییر یافته است.

وی افزود: خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی در مواقع بحرانی به صورت ۲۴ ساعته در خدمت همشهریان عزیز در سراسر استان است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *