یکشنبه , 7 آذر 1400 - 0:36 قبل از ظهر

امیر حسین قاضی زاده هاشمی: روند واکسیناسیون کرونا کند است

امیر حسین قاضی زاده هاشمی: روند واکسیناسیون کرونا کند است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، روند واکسیناسیون کشور را با توجه به وسعت آن کند دانست.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه هشتمین انتخابات نظام پزشکی در گفت‌وگو با ایسنا  درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور، گفت: با توجه به وسعت ایران روند واکسیناسیون ما کند است و هر بیماری در هر نقطه‌ای دیده می‌شود مدتی بعد هم به کشور ما می‌رسد. باید با قدرت بیشتری واکسیناسیون را دنبال کنیم.

وی درباره تولید واکسن ایرانی کرونا از طریق چند پلتفرم، اظهار کرد: بخش خصوصی و بخش تحقیقاتی وارد این مقوله شدند و این موضوع دولت نیست. هر پلتفرمی و هر شرکنی زودتر به نتیجه برسد دولت محصولش را می‌خرد و این اشکالی ندارد که شرکت‌های مختلف کار کنند. البته مجموعه پلتفرم‌ها اگر به تولید صنعتی هم برسند بازهم نیاز ما را برآورده نمی‌کنند به علاوه آنکه تولید چند واکسن یک سرمایه گذاری خوب صادراتی هم خواهد بود. دولت هم که می‌خواهد از خارجی‌ها بخرد، خب از شرکت ایرانی خرید می‌کند. مسئله مهم این است که روند باید سرعت گیرد.

قاضی زاده هاشمی درباره انتخابات نظام پزشکی و وظایف تیم جدید این سازمان،  تاکید کرد:  نظام پزشکی سازمانی صنفی است که وظایفش طبق قانون مشخص است و باید در همان حیطه عمل کند.

وی در خاتمه درباره تیم جدید وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، تصریح کرد: اولین اولویت دولت جدید و بویژه وزارت بهداشت، مدیریت کرونا است چون کرونا کل ساختار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… را در کشور تحت تاثیر قرار داده است و مهم ترین کار باید کنترل کرونا و سپس ارتقای کمی و کیفی خدمات بهداشتی درمانی و کاهش هزینه‌ها باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *