دوشنبه , 8 آذر 1400 - 9:38 قبل از ظهر

بانوی جانباز انفجار سال ۱۳۷۳ در حرم رضوی، دعوت حق را لبیک گفت

روز گذشته، طی پیامی با خبر شدیم که بی‌بی‌ زینب‌سلطان کیانی، معلم قرآن، بانوی نیکوکار و جانباز حادثۀ انفجار عاشورای سال 1373 در حرم رضوی، پس از تحمل دوران طولانی‌مدت بیماری و دردمندی و کسالت، نهایتاً در اثر ابتلا به بیماری کرونا، جمعه، چهارم تیرماه 1400 در بیمارستان قائم مشهد و در سن 95 سالگی، رخ در نقاب خاک کشید.

آن بانوی پارسا و پرتلاش در حوزه‌های متعدد فرهنگی، مذهبی و اجتماعی، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در شهر مشهد مقدس شخصیتی اثرگذار به شمار می‌رفت، و در دوران ستمشاهی شاهد مبارزه و چندین نوبت دستگیری فرزاندانش توسط دستگاه امنیتی وقت بود. ازجمله محمدتقی امانپور، از اعضای اصلی هیئت مؤسس جهادسازندگی و تنها معاون آموزش و تحقیقات وزارت جهادسازندگی طی حیات طیبۀ این نهاد فاخر و معظم، در دامان این بانوی پاکدامن و مخدره پرورش یافته است.

کارگروه بررسی‌های ویژۀ اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی سالیان اخیر در برخی حوزه‌های تخصصی از دانش و تجربۀ این مدیر انقلابی و جهادی بهرۀ وافر برده است. پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیز، ذیل پروندۀ «تحوّل تولید 250 میلیون نفری در کشاورزی»، طی سلسله‌یادداشت‌های برنامۀ مشورتی او برای یاری دولت آینده، بصورت بطئی و به ترتیب روی خط خبرگزاری رفته و می‌رود. این کارگروه مصیبت وارده را به خاندان معظم این بانوی مکرمه، و به‌ویژه آقای دکتر محمدتقی امانپور تسلیت عرض می‌نماید و از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر، و برای آن مرحومه غفران الهی مسئلت می‌نماید.

منبع: تسنیم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت حقوق آبان‌ماه کارکنان مشروط شد!

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، در راستای اجرای تکلیف قانون بودجه و شفاف‌سازی پرداخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *