چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 6:17 قبل از ظهر

بایدن به‌زودی درباره افغانستان سخنرانی می‌کند/ اعزام ۱۰۰۰ نیروی دیگر به کابل

بایدن به‌زودی درباره افغانستان سخنرانی می‌کند/ اعزام ۱۰۰۰ نیروی دیگر به کابل

کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن به زودی درباره تحولات افغانستان برای مردم آمریکا سخنرانی خواهد کرد. این در حالی است که ۱۰۰۰ چترباز دیگر از یگان ۸۲ را به کابل فرستاده است.

  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،  جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تا ساعات دیگر در مورد وضعیت افغانستان سخنرانی می‌کند.
بایدن اعلام کرده است که ساعت ۱۵:۴۵ به وقت محلی خطاب به مردم در مورد وضعیت این کشور سخنرانی می‌کند.
در عین حال کاخ سفید افزود: نظامیان جدید به افغانستان اعزام می‌شوند و به این ترتیب تعداد نیروهای نظامی آمریکایی در خاک افغانستان به ۷۰۰۰ تن می‌رسد.
فاکس نیوز نیز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است که آمریکا دستور داده ۱۰۰۰ سرباز دیگر نیز به افغانستان فرستاده شوند.
واشنگتن تصمیم دارد که برای تضمین خروج امن پرسنل دیپلماتیک و شهروندان آمریکایی که همچنان در کابل حضور دارند نیروی بیشتری به افغانستان اعزام کند.
درعین حال وزارت دفاع انگلیس نیز اعلام کرده است که ۲۰۰ نظامی دیگر برای تضمین خروج امن پرسنل دیپلماتیک و شهروندانش که در همچنان در کابل حضور دارند به افغانستان اعزام می‌کند.
هزاران شهروند افغان درپی ورود طالبان طی روز و شب یک‌شنبه برای خروج از افغانستان به فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای کابل هجوم برده‌اند و همزمان آمریکا اعلام کرد که با اعزام ۷۰۰۰ نیروی نظامی طی چهل و هشت ساعت آینده در کابل، کنترل ترافیک هوایی این شهر را در دست خواهد داشت.
منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دفاع مگوایر از خوشحالی بعد از گل خود

هری مگوایر از خوشحالی خود در بازی تیم ملی انگلیس برابر آلبانی دفاع کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *