یکشنبه , 7 آذر 1400 - 12:14 بعد از ظهر

بایدن: من و پوتین باید روابط دو کشور را مدیریت کنیم/ همکاری آمریکا-روسیه به نفع همه است

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب پس از دیدار با همتای روس خود ولادیمر پوتین، در یک نشست خبری بر ضرورت توسعه همکاری‌ها میان دو کشور تأکید کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ابتدای نشست خبری گفت: «قبل از هرچیز باید بگویم که برای من روشن است که هیچ جایگزینی برای گفتگوی رو در رو بین سران کشورها وجود ندارد. من و رئیس‌جمهور پوتین وظیفه داریم که روابط میان دو کشور قدرتمند را مدیریت کنیم. روابط ما باید باثبات و قابل پیش‌بینی باشد.»

وی افزود: «من به رئیس‌جمهور پوتین گفتم که سیاست دولت من علیه روسیه یا هیچ کشور دیگری نیست. من فقط منافع کشورم را دنبال می‌کنم.»

بایدن در ادامه اظهار داشت: «من به رئیس‌جمهور پوتین گفتم که باید قواعدی بین ما وجود داشته باشد و به او گفتم که ظرفیت‌های زیادی برای همکاری‌های دوجانبه وجود دارد. این همکاری‌ها نه‌تنها به نفع دو ملت است، بلکه برای همه جهان سودمند است.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «ما درباره ثبات راهبردی و طراحی سازوکاری برای پرداختن به آن گفتگو کردیم. ما به‌طور مفصل درباره معاهدات تسلیحاتی و گام‌های بعدی که باید در این زمینه برداشته شود، گفتگو کردیم.»

وی ادامه داد: «درباره ایران و ضرورت جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای گفتگو کردیم. این همه به نفع ماست و هم به نفع روسیه.»

بایدن در خصوص مباحث مطرح شده در دیدار امروزش با پوتین درباره مسائل سایبری نیز اظهار داشت: «ما درباره حملات سایبری که به شرکت‌های ما صورت گرفته است، گفتگو کردیم و من تأکید کردم که یک کشور مسئولیت‌پذیر اجازه نمی‌دهد که از خاکش به کشورهای دیگر حملات سایبری انجام شود.»

منبع:تسنیم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

گروسی: امیدوارم فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران ازسرگرفته شود

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفر خود به تهران، ابراز امیدواری کرد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *