کد خبر : 209164
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
-

با این تجهیزات، استخر خود را سه سوته تصفیه و زلال کنید!

با این تجهیزات، استخر خود را سه سوته تصفیه و زلال کنید!

تجهیزات تصفیه استخر شامل تجهیزات ضروری اند که برای تصفیه و زلال سازی آب به کار میرود. تصفیه نکردن مرتب و دوره ای استخر باعث میشود که محیط استخر به یک محیط عفونی و آلوده به انواع آلاینده ها ، شبیه به لجنزار تبدیل شود. در صورتی که استخر خود را به طور مرتب و

تجهیزات تصفیه استخر شامل تجهیزات ضروری اند که برای تصفیه و زلال سازی آب به کار میرود. تصفیه نکردن مرتب و دوره ای استخر باعث میشود که محیط استخر به یک محیط عفونی و آلوده به انواع آلاینده ها ، شبیه به لجنزار تبدیل شود. در صورتی که استخر خود را به طور مرتب و دوره ای تصفیه نکنید محیط استخر شما محل مناسبی برای گردهمایی و ضیافت انواع باکتری ها و آلاینده ها میشود. در این مواقع تجهیزات تصفیه استخر به داد ما میرسد و با استفاده از آن میتوان در کوتاه ترین زمان ممکن، یک استخر کثیف و آلوده را به یک محیط ضدعفونی شده، زلال و آماده استفاده تبدیل کرد. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی ضروری ترین تجهیزات استخر بپردازیم.

تجهیزات استخر

استرینر

استرینر یا موگیر یک نوع فیلتر است که در سیستم لوله‌کشی برای جلوگیری از ورود ذرات فیزیکی بزرگ به پمپ اصلی استفاده می‌شود. این دستگاه به عنوان Pre-Filter هم شناخته می‌شود. استفاده از استرینر از جلوگیری از ورود ذرات بزرگ به پمپ اصلی و کاهش خرابی و کاهش عمر مفید پمپ بهره می‌برد. این تجهیزات یکی از لوازم و تجهیزات جانبی مهم در سیستم‌های استخری می‌باشند و در مسیر آب قبل از پمپ اصلی قرار می‌گیرند.

انواع استرینر

استرینرها بر اساس جنس بدنه‌شان به سه دسته تقسیم می‌شوند: استرینرهای چدنی، استرینرهای استیل، و استرینرهای پلاستیکی. استرینرهای با بدنه پلاستیکی و چدنی به دلیل مقاومت بالاتر بدنه‌های پلاستیکی در برابر زنگ زدگی و اثرات خوردگی فلزات محبوبیت بالاتری دارد.

اجزای فیلتر استرینر

فیلتر استرینر شامل دریچه ورودی، دریچه بازدید، و دریچه خروجی است.

دریچه ورودی

دریچه ورودی، محلی است که سیال به همراه ذرات فیزیکی وارد استرینر می‌شود. این دریچه باید مقدار دبی ورودی به استرینر را کنترل کند و قطر آن باید با قطر لوله‌های مورد استفاده در مسیرهای لوله‌کشی به تناسب باشد.

دریچه بازدید

دریچه‌های بازدید در استخرها جهت نگهداری و تمیز کردن توری‌ها و صافی‌ها و جلوگیری از ورود ذرات فیزیکی به پمپ و فیلترها استفاده می‌شوند. این دریچه‌ها اغلب از شیشه تهیه می‌شوند و امکان کنترل و تمیز کردن توری‌ها را فراهم می‌کنند. اگر توری‌ها به موقع تمیز نشوند، ممکن است پمپ بدون توقف آب را جریان دهد و باعث اختلال در سیستم آبی و تصفیه شود. این دریچه‌ها ممکن است از مواد دیگری نیز ساخته شوند، اما نیازمند تمیز کردن و نگهداری منظم هستند.

دریچه خروجی

دریچه خروجی، بخشی از استرینر است که جریان آب را از موگیر خارج کرده و به سیستم لوله‌کشی باز می‌گرداند. وظیفه اصلی این دریچه این است که آب تصفیه شده و آشغال‌گیری شده را به جریان اصلی لوله‌کشی باز گرداند تا به فیلتر شنی برسد و به طور کامل تصفیه شود.

فیلتر استخر

فیلتر استخر برای تصفیه آب استخر به کار می‌رود و آلاینده‌های محلول در آب را حذف می‌کند. این فیلترها در سه نوع کارتریجی، دیاتومه‌ای و شنی ارائه می‌شوند. انتخاب نوع مناسب فیلتر بستگی به مواردی مانند فشار آب، اندازه ذرات موجود در آب، نوع استخر (روباز یا سربسته)، نوع پمپ و تجهیزات استخر دارد.فیلتر تصفیه شنی، فیلتر تصفیه فیزیکی آب استخر را انجام می‌دهد. هر نوع فیلتر مزایا و معایبی دارد، بنابراین برای انتخاب مناسب ترین نوع، باید موارد فوق را در نظر گرفته و با نیازهای خاص استخر خود هماهنگ شود.

فیلتر کارتریجی استخر

فیلتر کارتریجی استخر یک نوع فیلتر تصفیه آب استخر است که بدون نیاز به فیلتراسیون قوی، ذرات معلق در آب را حذف می‌کند. این فیلتر قادر به حذف ذرات با اندازه 10 تا 15 میکرون است. با داشتن فیلترهای متنوع درون محفظه‌اش که بر اساس دبی آب خوراک تنظیم می‌شوند، این فیلتر عملکرد مؤثری دارد. نسبت به فیلترهای شنی، فیلترهای کارتریجی دارای سطح فیلتراسیون بیشتری هستند و فشار کاری کمتری نیاز دارند. به عبارت دیگر، فیلتر کارتریجی استخر یک گزینه مؤثر برای تصفیه آب استخر است که به تصفیه آب با کیفیت و بهبود عملکرد استخر کمک می‌کند.

مزایای فیلتر کارتریجی استخر

مزایای فیلتر کارتریجی استخر شامل افزایش راندمان هیدرولیکی، مقاومت بالا در برابر ذرات آلوده‌کننده، ابعاد کوچکتر برای نصب آسان، مقاومت در برابر تأثیرات نور خورشید، وزن سبک برای انتقال و نصب آسان، و مناسبیت برای استفاده در مراکز آب درمانی است.

فیلتر تصفیه دیاتومه آب استخر

در مقایسه با سایر نوع فیلترهای استفاده شده در استخرها، فیلتر دیاتومه‌ای برتری خاصی دارد. این نوع فیلتر دارای بالاترین راندمان تصفیه استخر است و قادر به حذف ذرات با اندازه میانگین بین 10 تا 20 میکرون می‌باشد. برای عملکرد این فیلتر، از یک نوع خاک مخصوص به نام “خاک دیاتومه‌ای” استفاده می‌شود. این خاک، در اصل نمونه‌های فسیلی از گیاهان دریایی میکروسکوپی با پوسته سیلیسی است که به عنوان یک ماده فیلتراسیونی بسیار مؤثر شناخته می‌شود. به عبارت دیگر، فیلتر دیاتومه‌ای از این فسیل‌های خاص استفاده می‌کند تا ذرات معلق در آب را با کارایی بالا از آب حذف کند.

مزایای فیلتر دیاتومه ای استخر

فیلترهای دیاتومه‌ای در استخرها شامل مزایای زیر است:

 • مقاومت بالای بدنه
 • قابلیت عملکرد چندتایی
 • شستشوی معکوس آسان

فیلتر شنی تصفیه آب استخر

فیلترهای شنی استخر، با وجود وزن بالای سیلیس در ترکیب خود، ابزاری اساسی برای تصفیه آب استخرها هستند. این فیلترها دارای بدنه‌های فلزی هستند که تحمل فشار آب را به خوبی دارند و از پوشش با رنگ اپوکسی برای جلوگیری از زنگ زدگی بدنه استفاده می‌کنند.فیلترهای شنی به دو دسته فیلتر شنی باز و فیلتر شنی بسته تقسیم می‌شوند. فیلتر شنی باز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین انواع فیلترها برای تصفیه آب استخرها شناخته می‌شود و عملکرد آن بر اساس وزن خود بدون ایجاد فشار انجام می‌شود.

تجهیزات تصفیه استخر

فیلتر شنی ایمکس

فیلتر شنی ایمکس (Emaux)،ز جمله پرفروش‌ترین فیلترهای شنی در سراسر دنیا محسوب می‌شوند. فیلترهای شنی ایمکس معمولاً نسبت میزان عبور آب از سیلیسها به سطح بالایی دارند و در سایزهای کوچک این نوع فیلتر، دبی آب زیادی دارند.

ویژگی های فیلتر شنی ایمکس

 • نسبت بالای میزان عبور آب به سطح سیلیس و شن
 • دبی بیشتر نسبت به ابعاد کوچک‌تر فیلترها.
 • مقاومت بدنه از پلی اتیلن فشار قوی.
 • وزن سبک برای حمل و نقل آسان.
 • لایه‌بندی سیلیس به ترتیب ذرات درشت، متوسط و ریز.
 • شیر چند راه برای پخش بهتر آب بر روی سطح ذرات شنی.
 • ساخته شده از پلی‌اتیلن چگالی بالا.
 • عملکرد مطمئن حتی در شرایط دشوار.
 • دارای فشارسنج جهت مشاهده و بررسی فشار.
 • گذر سریع در تصفیه آب استخر.
 • حداکثر فشار کاری 3.44 بار (50 پوند بر اینچ مربع).

مزایای فیلتر شنی استخری

فیلترهای شنی استخری مزایایی از قبیل هزینه نصب و نگهداری مقرون به صرفه و سرعت بالا در تصفیه آب استخر دارند.

اسکیمر چگونه است؟

استفاده از اسکیمرها یکی از روش‌های مؤثر برای جمع‌آوری و حذف اجسام کوچک شناور از آب استخر و جکوزی است. این دستگاه‌ها نصب معمولاً در بخش بالایی دیواره‌های استخر و جکوزی وظیفه جمع‌آوری حشرات مرده، روغن‌ها و سایر ذرات شناور را دارند. آب از طریق اسکیمر به سیستم تصفیه و سیرکولاسیون استخر هدایت می‌شود و پس از تصفیه و گندزدایی به استخر باز می‌گردد.

اسکیمرها به خصوص مناسب برای استخرها و جکوزی‌های خصوصی و کوچک هستند که بار آنها کم است. این دستگاه‌ها معمولاً از مواد پلیمری ساخته می‌شوند و دارای درپوشی در بخش فوقانی برای دسترسی آسان به داخل آنها هستند. استفاده از اسکیمرها به کاهش بار کاری روی فیلترها کمک می‌کند و عملکرد کلی سیستم تصفیه آب استخر را بهبود می‌بخشد.

مزایا و معایب اسکیمر

اسکیمر استخر نیز همانند تجهیزات دیگر دارای مزایا و معایب خود است:

مزایای اسکیمر

 • هزینه نصب و خرید نسبت به تجهیزات دیگر اقتصادی‌تر است.
 • تعویض قطعات آسان و مقرون به صرفه است.
 • نظافت اسکیمر استخر ساده و آسان است.
 • اسکیمرها بدون صدا کار می‌کنند.

معایب اسکیمر

 • اسکیمرها آلودگی‌های سطحی را به آرامی حذف می‌کنند، به خصوص در استخرهای بزرگتر.
 • برای استخرهای عمومی و شلوغ، اسکیمرها گزینه مناسبی نیستند.
 • استخرهای دارای اسکیمر ممکن است دارای امواج باشند که از دیواره‌ها پرتاب می‌شوند و تلاطم بیشتری در آب ایجاد می‌کنند.
 • اسکیمرها عمدتاً از مواد پلاستیکی ساخته می‌شوند و در صورت نداشتن جنس مرغوب، قابلیت آسیب‌دیدن دارند.

پمپ تصفیه آب استخر

پمپ تصفیه آب استخر نقش اساسی در حفظ کیفیت آب ایفا می‌کند. این پمپ با مکش آب از استخر، آب را از طریق فیلتر و سایر تجهیزات تصفیه و ضدعفونی کننده عبور می‌دهد و آب تصفیه شده را به کاسه استخر باز می‌گرداند. انتخاب پمپ تصفیه آب استخر باید بر اساس محاسبه دقیق هد (فشار) و دبی (حجم) مورد نیاز برای هر پروژه خاص باشد. در این مورد، استفاده از صافی یا موگیر از جنس چدن یا پلاستیک فشرده برای حذف ذرات جامد ناخواسته از آب پیش از ورود به پمپ ضروری است. این اقدام باعث جلوگیری از خرابی پمپ و افت کیفیت آب می‌شود.

انواع پمپ‌های استخر

انواع پمپ‌های استخر به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند:

 • پمپ استخر تک سرعته: این نوع پمپ، گردش آب استخر را با سرعت و دور ثابت انجام می‌دهد. این پمپ‌ها در استخرهای مختلف با ابعاد متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها قیمت مناسبی دارند، اما همواره با سرعت ثابت کار می‌کنند که می‌تواند مصرف برق را افزایش دهد.
 • پمپ استخر دو سرعته: این پمپ‌ها قابلیت تنظیم سرعت را دارند و دارای دو سرعت ثابت با دورهای مختلف هستند. سرعت بالا برای وظایف مانند پر کردن اولیه استخر و تصفیه با ضدعفونی‌کننده مناسب است، در حالی که سرعت پایین برای گردش عادی آب استخر مناسب است. این نوع پمپ می‌تواند مصرف انرژی را در مواقعی کاهش دهد.
 • پمپ استخر با سرعت متغیر: این پمپ‌ها معمولاً به عنوان “اکو” شناخته می‌شوند و می‌توانند سرعت خود را بر اساس نیاز وظایف تنظیم کنند. این قابلیت باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود و صدای کمتری تولید می‌کنند، اما معمولاً گران‌تر از نوع‌های دیگر هستند.

ویژگی های پمپ تصفیه استخر

 • عملکرد بدون صدا: پمپ‌های تصفیه آب استخر باید کم صدا یا بدون صدا باشند تا از لذت استفاده از استخر لذت بردن را کم نکنند و نویز در محیط را کاهش دهند.
 • مقاومت در برابر خوردگی: بدنه پمپ و پروانه آن باید مقاوم به خوردگی‌های ناشی از کلر در آب باشند تا از خرابی زودرس جلوگیری شود.
 • جنس پروانه: پروانه پمپ باید از جنس مقاوم در برابر خوردگی با آب و کلر باشد و از جنس مقاوم در برابر پدیده کاویتاسیون ساخته شود.
 • ساختار یکپارچه: انتخاب پمپ‌های تصفیه آب استخر با ساختار یکپارچه و آب‌بندی مخصوص می‌تواند خرابی‌ها و نشتی‌ها را کاهش دهد.

برای انتخاب پمپ مناسب، باید مسافت موتورخانه تا کاسه استخر، افت فشار لوله‌کشی، حجم کاسه استخر و نوع کاربری استخر را در نظر گرفت و با نیازهای خاص هماهنگ شوند.

دستگاه کلرزن

دستگاه کلرزن، ابزار اساسی برای ضدعفونی کردن آب در استخرها و سایر منابع آبی است. این دستگاه‌ها با استفاده از انواع مختلف کلر، آب را تصفیه کرده و با از بین بردن میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا، آب را ایمن می‌سازند. این فرآیند در کنترل آلودگی‌های آبی بسیار موثر بوده و از انتقال بیماری‌های منتقله از آب جلوگیری می‌کند. دستگاه‌های کلرزن مختلف انواع کلر را به آب اضافه کرده و به تصفیه آب با کارایی بالا کمک می‌کنند.

مزایای دستگاه کلرزن

استفاده از کلر برای تصفیه آب ساده و مؤثر است و برای تصفیه آب استخر و گندزدایی از فاضلاب‌های شهری و صنعتی مناسب است. دستگاه کلریناتور ساده‌ترین راه برای توزیع کلر است و همچنین از مواد شیمیایی مضر در آب و تجهیزات جلوگیری می‌کند. استفاده از این دستگاه ساده و اقتصادی است.

معایب کلرزن

استفاده از کلر و کلرزن ممکن است مشکلاتی مثل میزان ناکافی جریان آب برای حل کلر، توزیع نامناسب کلر، ایجاد گاز کلر، و خطرات آسیب تنفسی پس از تخلیه از دستگاه ایجاد شود. بنابراین، در استفاده از کلریناتورها باید دقت داشت.

آچارسی فروشگاه تجهیزات تصفیه استخر

خرید تجهیزات تصفیه استخر

مجموعه ی آچارسی به نشانی https://achar30.com به عنوان یکی از بهترین فروشگاه خرید فیلتر استخر و سایر تجهیزات استخر است که در فروشگاه خود تجهیزات تصفیه استخر و انواع تجهیزات ضروری و غیرضروری استخر را با بهترین قیمت عرضه میکند. فروشگاه آچارسی امکان خرید انواع تجهیزات ضروری استخر محصولاتی مانند: فیلتر استخر، فیلتر شنی ایمکس، فیلتر شنی گالوانیزه، استرینر، اسکیمر استخر،کلرزن، پمپ استخر،پمپ استخری ۲ اسب ۲ اینچ، دیگ آبگرم فولادی، لوله و اتصالات پیمتاش، واتر استاپ،  را با بهترین قیمت برای متقاضیان عزیز فراهم کرده است.

جهت خرید تجهیزات استخر از فروشگاه آچارسی میتوانید سفارش خرید خود را از طریق تماس با شماره پشتیبانی ثبت کنید:

تلفن پشتیبانی: ۰۹۱۲۸۴۴۳۲۲۶
تلفن شرکت: ۰۹۰۰۸۴۴۳۲۲۶

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کترینگ

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح