کد خبر : 197511
تاریخ انتشار : شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
-

بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های نهال گردو چندلر و فرنور در 10 دقیقه

بررسی تفاوت‌ها و شباهت‌های نهال گردو چندلر و فرنور در 10 دقیقه

  نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور؛ هر 2 در لیست بهترین ارقام نهال گردو قرار دارند. این ارقام با تحمل سرمایی بالا و رشد مناسبی که دارند؛ سالیانه سودآوری بسیار عالی را برای باغداران محترم به همراه خواهند داشت. البته ویژگی‌های خاصی وجود دارد که باعث تمایز بین این 2 رقم پرطرفدار گردو

 

نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور؛ هر 2 در لیست بهترین ارقام نهال گردو قرار دارند. این ارقام با تحمل سرمایی بالا و رشد مناسبی که دارند؛ سالیانه سودآوری بسیار عالی را برای باغداران محترم به همراه خواهند داشت. البته ویژگی‌های خاصی وجود دارد که باعث تمایز بین این 2 رقم پرطرفدار گردو میشود. در این مطلب قصد داریم تا مهم ترین تفاوت‌ها و شباهت‌های 2 مورد از بهترین ارقام نهال گردو؛ نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور را با یکدیگر بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید. 

مهم ترین تفاوت‌های نهال گردو چندلر و فرنور در چیست؟

نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور 2 رقم پرطرفدار از نگاه باغداران به شمار میایند. که در صورت کاشت در شرایط مناسب اقلیمی و آب وهوایی، قادر به محصول دهی بینظیر و سودآوری فراوان برای شما باغداران محترم خواهند بود. و اما پیش از انتخاب یکی از این 2 رقم باید از مشخصات هریک به خوبی آگاه شویم. تا با توجه به شرایط موجود در باغ؛ بهترین نهال گردو را برای کاشت در باغمان انتخاب کنیم. 

ویژگی‌های نهال گردو چندلر چیست؟

حتما تا بحال نام نهال گردو چندلر را بسیار شنیده اید. نهال گردو چندلر به علت باردهی عالی و میوه‌های درشت و باکیفیتی که دارد؛ بسیار در بین باغداران شهرت یافته است. این رقم قادر به تحمل شرایط آب وهوایی و اقلیمی خاصی است. که با فراهم سازی آنها بهترین عملکرد را از خود به نمایش میگذارد. 

نهال گردو چندلر یک رقم آمریکایی است. که امروزه با انجام اصلاحات در نقاط مختلف کشورمان کشت میشود. نهال گردو چندلر زودبازده است. و میوه‌های این رقم بسیار درشت و سنگین و باکیفیت؛ با چربی مناسب است. با رسیدن درخت به سن بلوغ، باردهی این رقم به 7 تن در هکتار میرسد. عمر اقتصادی بالا و حدود 100 سال دارد. نهال گردو چندلر را میتوانید در مناطق سردسیری و همچنین مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 1500 متر بکارید. این رقم برای کاشت در آب وهوای معتدل و نسبتا سردسیری مناسب است. 

ویژگی‌های نهال گردو فرنور چیست؟

نهال گردو فرنور یک رقم پیوندی محصول کشور فرانسه است. که مقاومت سرمایی بسیار مطلوبی دارد. این رقم را میتوانید در مناطق بسیار سردسیری نیز کاشته و از محصول دهی آن بهره مند شوید. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال گردو فرنور پیوندی بین 0 تا 3000 متر است. این رقم در سنین بلوغ قادر است تا 8 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد. با عمر اقتصادی بالا و بیش از 100 ساله این رقم؛ سوددهی مادام العمر را از درختان گردو تجربه کنید. 

شما میتوانید سایر مشخصات نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور را در سایت پالیز مطالعه فرمایید. 

مهم ترین تفاوت‌ها و شباهت‌های نهال گردو چندلر و فرنور در چیست؟

میوه : 

اولین موردی که در درآمدزایی و سودآوری شما باغداران محترم بسیار تاثیرگذار است، اندازه و کیفیت میوه‌ها میباشد. گردوی چندلر به علت پوسته نازک میوه‌هایش؛ طرفداران بیشتری دارد. این رقم محصول دهی خوشه ای دارد. و وزن میوه خشک 13 گرم و اندازه آن به 4 سانتی متر میرسد. 50 تا 60 درصد از وزن کل میوه را مغز تشکیل داده است. در مقابل 45 درصد از وزن میوه گردو فرنور از مغز تشکیل میشود. وزن مغز گردو چندلر 6 گرم و وزن مغز گردو فرنور 8 گرم است. هر 2 این ارقام چربی برابر 70 درصد دارند. به دلیل باردهی 90 درصد از شاخه‌های جانبی درخت گردو چندلر؛ عملکرد درخت بسیار بالا است. این رقم به سرعت و در همان سالهای اولیه پس از کاشت شروع به باردهی میکند. درخت گردو فرنور در 3 تا 4 سالگی باردهی خود را آغاز میکند.

اندازه و فرم درخت :

ارتفاع درخت گردو چندلر در دوران بزرگسالی به 15 متر میرسد. تراکم شاخه‌های آن بیشتر است. و باید با هرس مناسب عرض درخت تا 5 متر نگهداری شود. زمان رسیدن میوه‌های هر 2 رقم در فصل پاییز است. البته میوه‌های رقم چندلر نسبتا دیررس ترند. 

شما میتوانید هر 2 رقم را از اوایل آبان ما تا اواخر فروردین ماه در باغ بکارید. 

نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور دیرگل هستند. بنابراین در مناطقی با احتمال سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار؛ شکوفه‌های گل نمیسوزند.

هر 2 رقم دارای تاج بزرگ و گسترده و ارتفاعی بلند هستند. از این رو فاصله کاشت مناسب برای احداث باغ فرنور و چندلر ایجاد مربع‌هایی با ضلع 7 متر میباشد. 

گرده افشان مناسب برای این ارقام، نهال گردو فرانکت و نهال گردو فرنت میباشد. 

در بین نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور، کدامیک برای باغ ما بهتر است؟

پس از مقایسه دقیق این 2 رقم و آگاهی از ویژگی‌های هریک؛ نوبت به انتخاب و خرید نهال گردوی مناسب برای باغ میرسد. در این زمان لازم است توجه کنید که باید رقمی را در باغ بکارید که بیشترین سازگاری را با شرایط موجود در باغ شما داشته باشد. از این رو باید در هنگام خرید نهال گردو فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید.

 • آب و هوا و شرایط اقلیمی
 • حداقل و حداکثر دمای منطقه
 • ارتفاع از سطح دریا
 • میزان بارندگی در منطقه
 • شرایط خاکی 
 • شرایط آبی
 • میزان دریافت نور خورشید
 • میزان باردهی درخت
 • زمان گلدهی
 • عمر اقتصادی
 • سن بلوغ
 • کیفیت میوه

پس از بررسی و مقایسه موارد مطرح شده با شرایط موجود در باغ میتوانید یکی از این ارقام را برای کاشت در باغتان انتخاب کنید. 

نهال گردو چندلر پیوندی و نهال گردو فرنور پیوندی را از کجا بخریم؟

پیش از خرید نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور پیوندی؛ باید مجوزهای رسمی و معتبر نهالستان را بررسی نمایید. نهالستان معتبر گردو دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی؛ گواهینامه فعالیت و تاییدیه معتبر و همچنین مجوز از موسسه ثبت نهال و بذر باشد. همچنین دارای مشاوره‌های پشتیبانی پیش و پس از خرید نهال گردو به صورت رایگان باشد. تا به باغداران در انتخاب بهترین رقم سازگار با منطقه باغشان کمک کنند. نهالستان معتبر گردو باید نهال را به همراه شناسنامه نهال که به صورت لیبل برروی پایه پیوند چسبانده شده است. برای باغداران ارسال نماید. 

نهالستان پالیز بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در شمال غربی کشورمان است. این مرکز با دارا بودن کلیه مجوزهای معتبر و رسمی اقدام به تولید بهترین ارقام نهال گردو برای سرتاسر شهرهای کشورمان نموده است. 

نهالستان معتبر پالیز کلیه محصولات خود را به همراه شناسنامه نهال؛ گارانتی رسمی 2 ساله؛ کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه برای شما باغداران محترم در سرتاسر ایران ارسال میکند.

برای ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان میتوانید به صورت حضوری؛ تلفنی و آنلاین با ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور 2 مورد از بهترین ارقام نهال گردو در اکثر باغ‌های کشورمان هستند. این ارقام با سازگاری بسیار عالی، قادرند سالیانه باردهی بسیار عالی را برای شما به همراه داشته باشد. برای خرید نهال گردو چندلر پیوندی و نهال گردو فرنور پیوندی با بالاترین کیفیت و سازگاری حداکثری، شما باغداران محترم میتوانید با کارشناسان ما در نهالستان پالیز در تماس باشید. 

برای خرید عمده نهال گردو چندلر و فرنور شناسنامه دار و ثبت سفارش می توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرس https://paliznahal.ir/ مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و همه روزه میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس : واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه : آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح