کد خبر : 125208
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
-

به کارگیری روزانه ۲۷۰۰ نیرو برای تامین امنیت نوروزی در مازندران

به کارگیری روزانه ۲۷۰۰ نیرو برای تامین امنیت نوروزی در مازندران

ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی مازندران از به کارگیری روزانه ۲۷۰۰ نیرو برای تامین امنیت نوروزی در این استان خبر داد. سردار مرتضی میرزایی در نشست خبری با رسانه های گروهی استان ضمن تبریک ایام شعبانیه و سال نو و آرزوی سالی پربرکت و بدور از هرگونه رنج و بیماری برای مردم عزیز ایران اسلامی از همکاری رسانه

به کارگیری روزانه ۲۷۰۰ نیرو برای تامین امنیت نوروزی در مازندران

ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی مازندران از به کارگیری روزانه ۲۷۰۰ نیرو برای تامین امنیت نوروزی در این استان خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی در نشست خبری با رسانه های گروهی استان ضمن تبریک ایام شعبانیه و سال نو و آرزوی سالی پربرکت و بدور از هرگونه رنج و بیماری برای مردم عزیز ایران اسلامی از همکاری رسانه ها در ایجاد احساس امنیت استان قدردانی کرد.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در پیشگیری از حوادث اجتماعی از جمله پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال، بیان داشت: به همین منظور همکاران انتظامی استان با اجرای طرح های اجرایی و عملیاتی طی این مدت موفق به کشف بیش از ۵۹۰ هزار عدد انواع مواد محترقه در سطح استان شدند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی کشفیات مواد محترقه در سطح استان، تصریح کرد: در این ارتباط ۶۹ واحد صنفی پلمب شد و ۱۱۲ متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار میرزایی در تشریح اقدامات و عملکرد فرماندهی انتظامی استان در یک سال جاری بیان داشت: در این بخش تمامی موفقیت های پلیس نتیجه کمک ها، همکاری ها و ارتباطات خوب مردم با پلیس بود که منجر به ایجاد مطلوب امنیت و احساس امنیت در استان شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در طول سال گذشته بیش از یک میلیون و ۷۲۰ هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ برقرار شد که ۴۳درصد از این تماس ها عملیاتی، ۴۱ درصد برای کسب راهنمایی و مشاوره از پلیس و ۱۶ درصد غیر قابل پیگیری بوده است.

وی با اشاره به افزایش رضایمتندی مردم از پلیس ۱۱۰، گفت: برابر بررسی های به عمل آمده ۹۰ درصد از کسانی که با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته اند از پاسخگویی و حضور به موقع پلیس در صحنه اعلام رضایت کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران از رشد ۳۷ درصدی کشفیات سرقت در استان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۲۴ درصدی مجموع سرقت ها که اغلب از سرقت های خرد است، ۷۱ درصد از سرقت هایی که به وقوع پیوست، منجر به کشف شده است.

سردار میرزایی با اشاره به شکل گیری پلیس امنیت اقتصادی در استان و شهرستان های تابعه، از کسب رتبه چهارم این پلیس در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: علیرغم تشکیل این پلیس در شش ماهه دوم سال جاری، رهاسازی بیش از یک میلیون متر مربع از زمین های تصرف شده از چنگ زمین خواران ، کشف ۸۹۹ میلیارد ریالی کالای قاچاق، کشف ۸۴۰ میلیارد ریال کالاهای احتکار شده و ۴۰ میلیارد ریالی اختلاس از دیگر فعالیت های بارز پلیس امنیت اقتصادی در سطح استان بوده است.

وی همچنین از کشف بیش از ۵ تن و ۶۶ کیلو گرم انواع مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با موادمخدر در سطح استان با ۲۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اذعان داشت: در این ارتباط با اجرای ۲ هزارو ۲۷۱ طرح پاکسازی نقاط آلودهف کنترل محورهای مواصلاتی و ارتقای امنیت اجتماعی در سطح استان ۶۵ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شد.

سردار میرزایی از افزایش ۴۳ درصدی بازدیدهای نظارتی پلیس از واحدهای صنفی استان خبر داد و گفت: در طول سال گذشته در مجموع بیش از ۷۹۴ هزار بازدید نظارتی از واحدهای صنفی انجام شد که از این تعداد ۹ هزار و ۷۲۰ واحد صنفی به دلیل تخلفات صنفی و انتظامی پلمب شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به رصد فعالیت های اراذل و اوباش در فضای مجازی و حقیقی، اظهار داشت: در این راستا با اقدامات عملیاتی پلیس در یک سال جاری ۴۰۲ متهم دستگیر شدند و برخوردهای قضائی و انتظامی لازم با آنان صورت گرفته است .

میرزایی از کسب رتبه اول توسط پلیس فتا در سطح کشور خبر داد و گفت: با تقویت و راه اندازی مرکز فوریت های فضای مجازی، پلیس فتا به صورت ۲۴ ساعته بر فضای مجازی اشراف داشته و با رصد موضوعات در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام انتظامی لازم صورت خواهد گرفت.

وی با تشریح عملکرد پلیس فتا در بحث مبارزه با کلاهبرداری های اینترنتی، نشر اکاذیب و سایر تخلفات در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: در بخش پلیس فتا در مجموع شاهد رشد ۱۲۰ درصدی برخورد با جرایم بوده ایم.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش ۴ درصدی تصادفات درونشهری در استان، گفت: ۳۶ درصد این تصادفات را راکبان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

سردار میرزایی با اشاره به ثبت ۴۶۹ میلیون و ۴۰۴ هزار تردد خودروی در استان طی یک سال کذشته از کاهش ۱۴ درصدی تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان نیز خبر داد و گفت: با توجه به کاهش ترددها به دلیل محدودیت های کرونایی و علیرغم افزایش سرعت خودروها مجموع تصادفات در حوزه محورهای استان نسبت به سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این که در مجموع تصادفات درون و برون شهری استان کاهش ۲۳ درصد تصادفات و همچنین کاهش ۱۵ درصدی متوفیان را شاهد بوده ایم، اظهار داشت: از مجموع ۳۴۸ کشته در حوادث رانندگی استان ۱۷ درصد را عابران پیاده و ۶۳ درصد را راکبان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

این مقام انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس در یک سال گذشته از راه اندازی دایره مددکاری در کلیه کلانتری های استان در سال جاری خبر داد و گفت: در طی این مدت ۴ هزار و ۵۰۵ نفر به مرکز مشاوره آرامش استان مراجعه کردند و ۲۱ هزار پرونده نیر در دوایر مددکاری های کلانتری های استان تشکیل شد که از این تعداد ۷۷ درصد منجر به صلح و سازش شد.

سردار میرزایی با اشاره به پاسخگویی پلیس به مراجعان در حوزه دفتر نظارت همگانی ۱۹۷، گفت: علیرغم محدودیت های کرونایی با برگزاری جلسات چهره به چهره و دیدار مردم با مسئولان انتظامی استان بیش از ۴۰ هزار تماس با دفتر نظارت همگانی پلیس برقرار شد که ۱۴ درصد از این تماس ها قدردانی از پلیس، ۶۸ درصد دریافت راهنمایی و مشاوره، ۵ درصد درخواست از پلیس و ۳ دهم درصد شکایت از پلیس بوده است.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه پیشگیری از جرایم در حوزه کلانتری ها و پاسگاه ها، تصریح کرد: در سال جاری در حوزه حدمات انتظامی بیش از ۱۱۲ هزار حکم قضائی، ۱۶۳ هزار ابلاغ اوراق قضائی،۳۴ هزار و ۴۳۸ دستگیری و جلب و ۵۶ هزار اجرای دستورات قضائی در سطح کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به بکارگیری روزانه ۲۷۰۰ نیرو در گشت انتظامی برای تامین امینت نوروزی در ایام نوروز ، گفت: برای تامین امنیت مردم و مسافران نوروزی در سطح استان در مجموع ۴۹۵ گشت خودرویی و ۲۲۱ گشت موتوری بکارگیری خواهد شد.

این مقام انتظامی همچنین اظهار داشت: با توجه به محدودیت های تردد در استان به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا اعمال هرگونه محدودیت هایی در این زمینه تابع دستورالعمل های صادره از ستاد ملی پیشگیری و مقابله با بیماری کروناست.

سردار میرزایی در خاتمه ارتقاء ارائه مطلوب خدمات انتظامی با تاکید بر توسعه هوشمند سازی پلیس،ارتقاء توان و آمادگی انتظامی با تاکید بر تعالی رفتار در کوپ ها، ارتقاء سطح نظم و امنیت با پیشگیری از جرم در فضای حقیقی و مجازی با تاکید بر مشارکت همگانی و مسئول سازی سایر دستگاه ها و ارتقاء سطح امنیت اقتصادی با توسعه و استقرار در مبادی رسمی را از جمله اقدامات راهبردی و عملیاتی پلیس برای سال جدید برشمرد..

وی همچنین مبارزه با جرائم اقتصادی و قاچاق کالا و ارز، ارتقاء توان عملیاتی جهت افزایش کشف به وقوع و کاهش جان باختگان سوانح رانندگی با تاکید بر ارتقاءنظم و انضباط شد آمدی و مسئول سازی سایر دستگاه ها و توسعه اقدامات مقابله ای برای مبارزه با قاچاق کالا را از دیگر این اقدامات برشمرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

فروشگاه قطعات بنز و بی ام و

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

تور کربلا

ممبر اجباری تلگرام

مرجع قیمت خرید و فروش گرافیت چرب

تقویت انتن موبایل

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر گیربکس اچ سی کراس H30Cross

تعمیر لباسشویی

اسباب بازی

اعلام حریق زیتکس

آموزش کافی شاپ

چاپ و بسته بندی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح