دوشنبه , 4 مرداد 1400 - 9:56 بعد از ظهر

بیماران سرپایی روزانه کرونا در گیلان ۲ برابر بستری ها

بیماران سرپایی روزانه کرونا در گیلان ۲ برابر بستری ها

 معاون علوم پزشکی گیلان، از دو برابر شدن بیماران سرپایی روزانه نسبت به بستری های روزانه در استان گیلان خبر داد و گفت: در حال حاضر اکثر شهرستان های گیلان قرمز هستند و تنها دو شهرستان ماسال و فومن نارنجی هستند.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، از دو برابر شدن بیماران سرپایی روزانه نسبت به بستری های روزانه در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه سرعت ابتلای افراد به ویروس کرونا در استان گیلان بالاست و بیماری همچنان در حال گسترش است.

وی از بستری شدن حدود ۷۰۰ گیلانی در سطح بیمارستان های استان خبر داد و افزود: همچنین ۱۳۰۰ بیمار سرپایی طی شبانه روز گذشته به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند؛ این در حالی است که به ازای هر بیمار تا ۱۰ نفر از اعضای خانواده و اطرافیان او نیز تست می شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به قدرت سرایت بالای ویروس جدید کرونا، تصریح کرد: اکثر افرادی که در ارتباط با افراد بیمار بودند، کرونا مثبت هستند؛ اگرچه علائم بیماری را نشان نمی دهند لذا با توجه به افزایش بیماران بستری و سرپایی، احتمال افزایش بیماران طی روزهای آینده وجود دارد.

حیدرزاده، با اشاره به اینکه وقتی یک نفر از اعضای خانواده به دلتا کرونا مبتلا شود، بدون شک به همه اعضا سرایت خواهد کرد افزود: متاسفانه افزایش ورود مسافران و دورهمی‌ها، سرعت انتقال دلتاکرونا را در گیلان افزایش داده است.

وی با بیان اینکه به زودی همه شهرستان های گیلان قرمز خواهند شد، اضافه کرد: در حال حاضر اکثر شهرستان های گیلان قرمز هستند و تنها دو شهرستان ماسال و فومن نارنجی هستند.

معاون علوم پزشکی گیلان همچنین از فوت شش بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته خبر داد و متذکر شد: قبل از شروع پیک جدید تعداد فوتی های روزانه استان به صفر رسیده بود که متاسفانه مجددا شاهد آمارهای نگران کننده هستیم.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *