کد خبر : 144529
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
-

تصویب یک فوریت اصلاحیه بودجه ۹۹ شهرداری تهران

تصویب یک فوریت اصلاحیه بودجه ۹۹ شهرداری تهران

اعضای شورای شهر تهران با یک فوریت لایحه اصلاحیه بودجه ۱۳۹۹ شهرداری تهران موافقت کردند و با این اصلاحیه حدود ۱۰ درصد بودجه جابه‌جا می‌شود. به گزارش ایسنا، در دویست و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران لایحه اصلاحیه بودجه ۱۳۹۹ از سوی پیروز حناچی شهردار تهران به صحن شورا ارائه شد. در همین

تصویب یک فوریت اصلاحیه بودجه ۹۹ شهرداری تهران

اعضای شورای شهر تهران با یک فوریت لایحه اصلاحیه بودجه ۱۳۹۹ شهرداری تهران موافقت کردند و با این اصلاحیه حدود ۱۰ درصد بودجه جابه‌جا می‌شود.

به گزارش ایسنا، در دویست و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران لایحه اصلاحیه بودجه ۱۳۹۹ از سوی پیروز حناچی شهردار تهران به صحن شورا ارائه شد. در همین راستا حناچی شهردار تهران ضمن تشکر از اعضای شورای شهر تهران در تصویب به موقع بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران گفت: بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران خصیصه‌های خاصی از جمله افزایش شفافیت، قانون‌مداری در تخصیص و اختصاص منابع و اصلاح ساختاری داشت. در این میان تورم و تنگناهای اقتصادی ناشی از تحریم و پاندمی کرونا از یک طرف و افزایش هزینه ارائه خدمات و اجرای پروژه‌های سرمایه‌ای از طرف دیگر باعث شده است که بسیاری از درآمدها تحقق پیدا نکند و در بسیاری از بخش‌ها با چالش مواجه باشیم.

وی افزود: اصلاحیه پیشنهاد بودجه ۱۳۹۹ در راستای ایجاد انعطاف در راستای محدودیت‌ها، تنظیم شده است که مشتمل بر ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب یک ماده واحده در ۶ جدول به شورا شهر ارسال شده است. بخش اول شامل اصلاحات هزینه‌ای به مبلغ ۹۴۸ میلیارد تومان و اصلاحات تملک دارایی و سرمایه ای به مبلغ ۹۶۸ میلیارد تومان است. همچنین   رقم اصلاحات تملک دارایی مالی هزار و ۲۹۷ میلیارد تومان است. همچنین اصلاحات هزینه ای انجام شده با هدف تامین هزینه های اجتناب ناپذیر و پرداخت هزینه‌های جبران خدمت کارکنان اتوبوسرانی، مترو، آتش نشانی، سازمان بوستان، شرکت حریم بان و شهربان، سازمان ورزش و سازمان فنی و عمرانی تنظیم شده است.

حناچی ادامه داد: اصلاحات سرمایه‌ای احداث پارکینگ‌های محله‌ای و اجرای پروژه‌های خاص متمرکز شده است و اصلاحیه اعتبارات تملک دارایی مالی هم مربوط به بازپرداخت اصل و فرع وام‌ها و اوراق مشارکت شهرداری است. بخش دوم اصلاحیه بودجه هم مربوط به اصلاح طبقه‌بندی و عناوین برخی از ردیف‌های بودجه است که فاقد آثار مالی بر بودجه مصوب است.

وی تصریح کرد: بر اساس قولی که دادیم در اواخر اسفند رونمایی از قطار شهر ملی را خواهیم داشت که باید استانداردهای آن اخذ شود. این قطار با ۸۰ درصد وابستگی به ساخت داخل ساخته شد و کار بسیار مهمی است که امیدواریم با حمایت دولت به نتیجه برسد.

در ادامه  مجید فراهانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز در تذکری گفت: در آیین نامه نحوه ادارات جلسه، لوایح دو فوریتی باید به تصویب دو سوم اعضا برسد و در شرایط اضطراری که امکان هیچ گونه بررسی در شورا  نداشته باشد، پیشنهاد می شود. البته دو روز پیش متن این لایحه دریافت شد و در کمیته بحث و بررسی داشتیم، اما هنوز نتایج بررسی کمیته به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه نشده است. مطابق بررسی ما پیشنهاد ارائه شده پیشنهاد خاصی نیست. بعضی از ردیف ها به لحاظ هرینه ای و دارایی تغییراتی پیدا کرده که در شرایط کرونا و تحریم و افزایش هزینه ها طبیعی است.

وی ادامه داد: همچنین برخی از عناوین ردیف های مصوب هم تغییر پیدا کرده که آنها هم مساله مهمی نیست. تبصره‌های پیشنهادی هم تبصره‌های خاصی از نظر ما نیست.

فراهانی افزود: با توجه به این که جمع بندی کمیته ما به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه نشده است  پیشنهاد می کنم که به جای دو فوریت، یک فوریت  این لایحه را تصویب کنیم تا بررسی‌ها در کمیسیون انجام شود و لایحه سه شنبه در صحن مطرح شود.

در ادامه این جلسه زهرا صداعظم نوری هم با اشاره به این که در اصلاحیه ارائه شده ابهاماتی وجود دارد پیشنهاد داد تا یک فوریت آن به تصویب صحن برسد تا محتوای لایحه در جلسات بررسی شود.

سید حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز ضمن  مخالفت با دو فوریت لایحه ارسالی شهردار، گفت: ضمن قبول ضرورت محتوایی این اصلاحیه، در گزارش ماهیانه ای که طی ۱۱ ماه اخیر به صحن شورا تقدیم کرده‌ام همواره نگران تامین منابع مورد نیاز برای اداره شهر بودم. به ویژه این که متاسفانه کمترین کمکی از سوی دولت نداشتیم و حتی پرداخت‌های امانتی  که نزد خزانه مثل جرایم راهنمایی و رانندگی است هم به ما پرداخت نشده است. البته پیش بینی ما این است که تا پایان سال تحقق درآمدها به مرز ۸۰ درصد برسد.

رسولی افزود: مخالفتم با دو فوریت این لایحه از این جهت است که با توجه به این که حدود ۱۰ درصد رقم بودجه با این اصلاحیه جا به جا می شود از شهردار تهران می خواهم تقاضای دو فوریت را به یک فوریت تغییر دهد. در مقابل ما قول هم می دهیم که در اسرع وقت لایحه را مورد بررسی قرار دهیم.

در ادامه جلسه با اعلام ابراهیم امینی رئیس جلسه پیروز حناچی با تبدیل دو فوریت به یک فوریت موافقت کرد.

به گفته امینی با توجه به این که این لایحه به بودجه مربوط است و با اعداد و ارقام سرو کار داریم، اگر لایحه به صورت دو فوریتی بررسی شود اعضا باید وارد لایحه ای شوند که متن آن را ندیده‌اند و این سخت است و علت مخالفت با آن همین است.

حجت نظری در ادامه گفت: علت موافقت من با دو فوریتی لایحه این بود که ما باید یک جایی انحصاری که تلقی می شود کمیسیون برنامه و بودجه باید بر بودجه شهرداری داشته باشد را بشکنیم.

امینی در پاسخ به نظری افزود: دیدگاه های اعضا و نظرات کمیسیون در صحن به رای گذاشته می شود و در نهایت نظر اکثریت باید برای همه قابل احترام باشد.مسائل را نباید خیلی حیثیتی کنیم. درست است که اعضای فرهنگی برای ما عزیزند، اما تمامی اعضا سابقه کار فرهنگی دارند منتها نقطه نظراتی هم دارند.

در ادامه نظری تاکید کرد: پرسشی که  اینجا مطرح می شود این است که اگر قرار است که این لایحه یک فوریتی باشد آیا قرار است از کمیسیون های تخصصی درباره آن نظرخواهی شود؟ و آیا باید کمیسیون های تخصصی برای آن وقت بگذارند یا نه؟ آیا کمیسیون فرهنگی که همه پروژها را بررسی می کند با کمیسیونی که موضوع برای آن اهمیتی ندارد یکی باید دیده شود؟ پرسش آخر این است که اگر بناست به این شکل عمل شود بهتر نیست کمیسیون های تخصصی را وارد بحث بودجه نکنیم؟

به گزارش ایسنا، نهایتا یک فوریت اصلاحیه  بودجه ۱۳۹۹ به رای گذاشته شد و با ۱۸ رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

چاپ و بسته بندی

کابل آلومینیومی زمینی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

بلک فرایدی

امداد خودرو

سیم و کابل کسری

طراحی سایت در کرج

سیم و کابل کسری

دیزل ژنراتور بادوین

کانکس

سلفون opp

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح