شنبه , 6 آذر 1400 - 12:02 بعد از ظهر

تعداد آزمایش پی سی آر در زنجان افزایش یافته است

تعداد آزمایش پی سی آر در زنجان افزایش یافته است

زنجان-معاون بهداشت علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در پیک گذشته تعداد آزمایش پی سی آر به ۷۰ درصد نیز رسیده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود این روند در پیک پنجم افزایش پیدا کند.

محمدرضا صائینی در گفتگو با خبرنگار مهر به اجرای خوب واکسیناسیون در استان زنجان اشاره کرد و گفت: روند واکسیناسیون در استان برای افراد بالای ۷۰،۸۰ و ۶۵ سال به خوبی انجام می‌شود.

وی به ظرفیت تزریق روزانه ۲۰ هزار دز واکسن کرونا در استان زنجان اشاره کرد و ابراز داشت: تزریق واکسن برکت هم در استان به خوبی انجام می‌شود.

معاون بهداشت علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه درصد اشتغال تخت نیز تا ۷۰ بیمار افزایش یافته است، گفت: شیب افزایشی بیماری کند است و باید جلوی افزایش این بیماری در استان گرفته شود.

صائینی با بیان اینکه در پیک گذشته میزان سی پی آر به ۷۰ درصد نیز رسیده است، ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود این روند در پیک پنجم افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۴۳ درصد رسیده است، تصریح کرد: بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث می‌شود تا کرونا

در استان افزایش پیدا کند.

معاون بهداشت علوم پزشکی استان زنجان بر لزوم ضرورت همکاری بیمارستان‌های خصوصی در زمان پیک کرونا در استان زنجان تاکید کرد و گفت: باید همانند گذشته این مراکز همکاری لازم را داشته باشند.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *