شنبه , 6 آذر 1400 - 8:20 قبل از ظهر

تعطیلی اصفهان منتفی است/ تعداد مبتلایان سه برابر شده است

تعطیلی اصفهان منتفی است/ تعداد مبتلایان سه برابر شده است

 سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا با تعطیلی هیچ یک از استان های کشور به غیر از تهران و کرج موافقت نکرد و به این ترتیب تعطیلی اصفهان منتفی است.

حجت الله غلامی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین محدودیت های کرونایی، اظهار کرد: لحظاتی قبل جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد که در این جلسه طبق گزارش دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه در هفته قبل سه برابر شده است که این امر نشان می دهد اگر دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشود در روزهای آتی با بحران کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه می شویم.

وی افزود: به همین دلیل مقرر شد از فردا (سه شنبه- ۲۹) تیرماه به شکل ویژه همه دستگاه های اجرایی که مسئول نظارت بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی هستند وارد کار شوند تا همه به رعایت پروتکل‌ها ملزم شوند. همچنین موضوع تعطیلی تهران و کرج مطرح شد که به موازات آن سایر استان‌ها و از جمله اصفهان درخواست تعطیلی یک هفته ای داده بودند که ستاد ملی مقابله با کرونا با تعطیلی هیچ یک از استان‌ها موافقت نکرد و به این ترتیب تعطیلی شش روزه تهران و کرج ربطی به دیگر استان‌ها ندارد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: طبق مصوبه‌ای که داشتیم مقرر شد ادارات در روزهای پنجشنبه تعطیل باشند و شنبه هفته آینده روز کاری خواهد بود. ترددها به سمت تهران و کرج و شهرهای قرمز ممنوع خواهد بود و طبق مصوبه ستاد ملی خودروهایی که قصد ورود به این شهرها و از جمله اصفهان را داشته باشند علاوه بر جریمه برگشت داده خواهند شد. بنابراین تمام ورودی های ۹ گانه به اصفهان به شدت کنترل می شود.

غلامی با بیان اینکه ادارات و از جمله بانک‌ها موظف به اعمال قانون دورکاری طبق رنگبندی شهرهای خود هستند، تصریح کرد: بر این اساس ادارات در شهرهای قرمز و برای کارهای غیر ضروری باید با یک سوم ظرفیت و برای خدمات ضروری با یک دوم ظرفیت فعالیت کنند. اداراتی که از این مصوبه تخطی کنند طبق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: درباره نحوه برگزاری روز عرفه مقرر شد با توجه به برنامه زنده ای که از گلستان شهدای اصفهان توسط صدا و سیما پخش می شود مردم به صورت مجازی از برکات این روز بهره مند شوند و در گلستان شهدا حضور پیدا نکنند. در ضمن طبق مصوبه سال گذشته برگزاری مراسم در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی و به شکل محدود و با اخذ مجوز از بهداشت و درمان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مقدور است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: همچنین مقرر شد روز پنجشنبه به مناسبت همراهی و همکاری با دستگاه های اجرایی، تمام صنوف نیز در این روز تعطیل باشند.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *