شنبه , 13 آذر 1400 - 5:16 بعد از ظهر

تعطیلی کلیه مراکز گردشگری و بوستانهای فیروزکوه در روز طبیعت/برخورد با متخلفان

تعطیلی کلیه مراکز گردشگری و بوستانهای فیروزکوه در روز طبیعت/برخورد با متخلفان

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی و تجمع در روز طبیعت از تعطیلی کلیه مراکز تفریحی و گردشگری و بوستانها در این روز در سطح شهرستان فیروزکوه خبر داد و گفت: از همه شهروندان درخواست می کنیم همچون گذشته صبورانه ما را یاری کنند تا این تعطیلات نیز فرصتی برای حفظ سلامتی باشد؛ بی تردید با متخلفان برخورد و اعمال قانون انجام خواهد شد.

ابولقاسم مهری در گفت وگو با ایسنا، در تشریح روند تعطیلی بوستانها و مراکز گردشگری فیروزکوه در روز طبیعت گفت: در راستای اجرای مصوبات ستادملی مدیریت کرونا و ستاد استانی مدیریت کرونا در شهرستان فیروزکوه ستاد شهرستانی با هماهنگی ستاد خدمات سفر، تصمیماتی اتخاذ و ابلاغ شد. برهمین اساس ممنوعیت دورهمی و تجمع در روز طبیعت در سطح شهرستان فیروزکوه با تعطیلی بوستانها و مراکز تفریحی و گردشگری در روز طبیعت دنبال خواهد شد.
 
وی افزود: از سوی دیگر کاهش زمان منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح نیز اعمال خواهد شد. برای بخش ارجمند گیت ورودی مستقر شده است و این مهم با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی، هلال احمر، اورژانس و پلیس راهور و نیروی انتظامی در سطح شهرستان به ویژه ورودی بوستانها و مسیرهای مراکز تفرجگاهی به صورت برنامه ریزی شده محقق شده است.
 
وی ادامه داد: از شهروندان شهرستان و مسافرین درخواست می کنیم توجه جدی به محدودیت ها داشته و مشارکت فعالی با پلیس، هلال احمر و اورژانس داشته باشند.
مهری با تاکید بر اینکه شهرستان فیروزکوه به لحاظ کرونایی در شرایط نارنجی و نزدیک به قرمز به سر می‌رود، افزود: از شهروندان درخواست می کنم در این روزها همراهی کاملی داشته باشند و چون گذشته صبورانه مشارکت کنند تا این شرایط را به شکلی بهتر پشت سر بگذاریم. بی تردید امر سلامت یکی از شاخص های مهم جامعه است لذا باید درخواست کنیم شهروندان با همراهی کامل زمینه عبور از این شرایط را فراهم کنند.
فرماندار شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اینکه کلیه مراکز تفریحی، بوستانها و مراکز گردشگری در روز طبیعت در فیروزکوه تعطیل خواهند بود، گفت: همچنان توصیه ما در خانه ماندن و پرهیز از دورهمی و دیدوبازدید در روز طبیعت و پرهیز از شکل گیری هرگونه تجمع در جهت حفظ سلامت است. متاسفانه هنوز وضعیت کرونایی بخش ارجمند قرمز است.
وی ادامه داد: محورهای مواصلاتی شهرستان در دو روز آینده یعنی ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه دارای محدودیت است، لذا از همه رانندگان و مسافرین درخواست می کنم در این مسیر مقررات را رعایت کنند و بی تردید اعمال قانون و جریمه متخلفین انجام می شود. این محدودیت از فردا یعنی نخستین ساعت روز ۱۲ فروردین اعمال و برای متخلفین نیز جریمه صادر خواهد شد.
منبع:ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، مهمترین شهر بین کابل تا پیشاور پاکستان است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *