شنبه , 13 آذر 1400 - 4:27 بعد از ظهر

تغییر وضعیت تدریجی روند بستری های کرونایی در علوم پزشکی سمنان

تغییر وضعیت تدریجی روند بستری های کرونایی در علوم پزشکی سمنان

 بررسی میزان بستری های کرونایی در مناطق تحت پوشش علوم پزشکی سمنان گویای این است که این روند برخلاف هفته های پیش از حالت صعودی خارج و در چند روز اخیر تا حدودی در حال تغییر وضعیت به روند تنزلی است.

به دنبال اجرایی شدن محدودیت های کرونایی اخیر، شمار بستری های کرونایی شهرستان های ششگانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حالی در شبانه روز گذشته به ۳۱نفر رسیده که روز قبل از آن این رقم ۴۵ نفر و در روزهای قبل از آن نیز به ترتیب ۳۷، ۴۵، ۶۲ و..بوده که این مهم، گویای تغییر وضعیت تدریجی و احتمالی این همه گیری است.

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران از بستری شدن ۳۱ بیمار جدید مثبت دیگر با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان خبر داد و با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۳۶ هزار و ۳۲۷ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و از ۲۹ لغایت ۳۰مرداد ماه سال بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سی و یک بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به هشت هزار و ۴۲۲ نفر رسیده است .

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس افزود: علاوه بر این در این مدت ۲۷هزار و ۹۰۵بیمار نیز به صورت سرپایی در مناطق تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۷ هزار و ۱۱۸ نفر رسید.

به گزارش ایسنا ،استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود است که هر کدام به ترتیب ۶ و دو شهرستان از شهرستان های هشتگانه استان را تحت پوشش دارند.

منبع:ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *