کد خبر : 140239
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
-

توانمندسازی آموزشی بیش از ۶۰ هزار معلم در دانشگاه شهید بهشتی

توانمندسازی آموزشی بیش از ۶۰ هزار معلم در دانشگاه شهید بهشتی

مسئول علمی «طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی» دانشگاه شهید بهشتی از توانمندسازی آموزشی بیش از ۶۰ هزار معلم در این دانشگاه خبر داد و گفت: این برنامه در قالب طرح برگزاری طرح ملی «مربیگری یادگیری الکترونیکی» از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ آغاز شده است. به گزارش ایسنا، دکتر مرتضی رضائی­ زاده  ضمن تأکید بر رسالت

توانمندسازی آموزشی بیش از ۶۰ هزار معلم در دانشگاه شهید بهشتی

مسئول علمی «طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی» دانشگاه شهید بهشتی از توانمندسازی آموزشی بیش از ۶۰ هزار معلم در این دانشگاه خبر داد و گفت: این برنامه در قالب طرح برگزاری طرح ملی «مربیگری یادگیری الکترونیکی» از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر مرتضی رضائی­ زاده  ضمن تأکید بر رسالت اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی در جهت گسترش یادگیری الکترونیکی، گفت: واقعیت این است که ما در یک جهان پیوسته در حال تغییر زندگی می‌کنیم و این تغییرات در همه ابعاد زندگی ما به چشم می‌آید. دانشگاه و محیط‌های آموزش عالی نیز خارج از این مجموعه نبوده و همواره متأثر از این تغییرات هستند. در عصر فناوری که سرعت این تغییرات به‌مراتب چشمگیرتر و پرسرعت‌تر است، شناسایی و درک این تغییرات و سازگاری و انطباق محیط‌های آموزشی ما با این تغییرات اهمیت دوچندانی می‌یابند.

وی در ادامه تصریح کرد: امروزه دانشگاه ایده ­آل، دانشگاهی است که با سایر محیط‌ های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه درهم‌ تنیده باشد و در تلاش مداوم در جهت رفع نیازهای مختلف جامعه برآید. از همین رو، پس از همه­ گیری و شیوع بیماری کووید۱۹ و ضرورت حرکت به سمت یادگیری الکترونیکی در مدارس کشورمان، آزمایشگاه «فناوری‌های پیشرفته یادگیری» دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی با هدف توانمندسازی و ارتقای شایستگی­ های حرفه ­ای معلمان، مدیران و کادر آموزشی مدارس، با همکاری اساتید، دانش‌آموختگان و دانشجویان علوم تربیتی، اقدام به برگزاری طرح ملی «مربیگری یادگیری الکترونیکی» از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، نمود.

دکتر رضائی ­زاده در ادامه به خدمات ارائه شده در این طرح اشاره کرد: در این طرح از یک­سو به برگزاری وبینارهای تخصصی منطبق با نیازهای معلمان و مدیران پرداخته می ­شود تا زمینه­ ارتقای شایستگی­ های حرفه ­ای معلمان فراهم آید و از سوی دیگر، مربیان توانمندی در کنار معلمان و مدیران قرار گرفته و با اشتراک­گذاری تجربیات خود و پشتیبانی از معلمان، مسیر بهبود و توسعه معلمان محترم را تسهیل می­ کنند.

مسئول علمی «طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی» اظهار کرد: تاکنون با تلاش اساتید، دانش‌آموختگان و دانشجویان علوم تربیتی بالغ بر ۱۸۰ رویداد آموزشی برگزار شده است که این رویدادها توسط بیش از ۶۰ هزار نفر از معلمان کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته وی، نامه­ های بسیاری از ادارات کل آموزش و پرورش استان­ ها به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی رسیده است که درخواست بازپخش رویدادهای آموزشی را داشته­ اند. برای مثال اخیراً بازپخش رویدادهای طرح در کانال آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی در برنامۀ ملی شاد صورت گرفته و بیش از ۲هزار بازدید از هر فیلم ثبت شده است. از سوی دیگر، تاکنون بیش از ۱۸۰ نفر از معلمان گرامی تحت پشتیبانی مربیان طرح قرار گرفته و با توصیه­ های آنها در راستای ارتقای شایستگی­ های دیجیتال خود گام برداشته ­اند.

دکتر رضائی‌زاده در ادامه افزود: این طرح از جمله تلاش‌هایی است که در سطح کشورمان به‌صورت علمی و بر اساس آخرین یافته‌های علم آموزش طراحی‌شده است تا به‌صورت مؤثر شایستگی‌های موردنیاز معلمان کشورمان را در حوزه یادگیری مجازی شناسایی نماید و با ارائه پشتیبانی‌های رایگان به معلمان در جهت رشد این شایستگی‌ها گام بردارد. ویژگی مهم این طرح این است که تمرکز آن بر مربیگری در حوزه یادگیری الکترونیکی است و فراتر از مشاوره و کمک‌های معمول در این زمینه، در نظر دارد با استفاده از تکنیک‌های مربیگری، زمینه شکوفایی توانایی‌هایی دیجیتال معلمان را در راستای انجام کار، یادگیری و دستیابی به اهداف آموزشی فراهم آورد.

وی در مورد ضرورت تعامل دانشگاه و آموزش ­و پرورش افزود: «طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی» شامل دو رکن اصلی دانشگاه و آموزش و پرورش است. ارتباط دو نهاد دانشگاه و آموزش و پرورش به‌ویژه در امر تدریس منجر به کاربردی کردن دروس دانشگاهی و تبدیل تئوری به عمل از یکسو و بهره‌مندی معلمان و مدیران کشور از دانش تعلیم و تربیت به‌صورت تخصصی از سوی دیگر خواهد شد. به همین منظور در بخش دانشگاهی اعضای هیئت‌علمی، دانش‌آموختگان و دانشجویان گروه علوم تربیتی دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی فعالیت‌های مبتنی بر مربیگری در سه حوزه تدریس، ارزیابی و فناوری‌های یادگیری دارند و در بخش آموزش ‌و پرورش، معلمان (که به‌عنوان مهم‌ترین عامل تغییر در فرآیندها و نتایج یادگیری محسوب می‌شوند)، مدیران، مدارس، کارشناسان ستادی آموزش و پرورش، والدین و دانش‌آموزان، مخاطبان اصلی هستند.

مسئول علمی «طرح ملی مربیگری یادگیری الکترونیکی» در مورد نحوه بهره ­مندی معلمان از این طرح گفت: اصل اساسی این طرح بر رایگان بودن و سهولت در استفاده از آن است. همچنین علاوه بر معلمان کشورمان، مدیران مدارس، کارکنان آموزشی، اولیاء دانش‌آموزان و حتی خود دانش ­آموزان نیز می‌توانند جزء مخاطبان طرح قرار بگیرند اما تمرکز اصلی طرح بر توسعه مهارت‌های دیجیتالی معلمان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، رضائی زاده تاکید کرد: همه معلمان در هر جای کشور و در هر مقطع تحصیلی که باشند می‌توانند به پورتال این طرح به آدرس http://ecel.sbu.ac.ir مراجعه نمایند و خدمات متنوعی را دریافت نمایند. برای اینکه خدمات ارائه‌شده به معلمان هدفمند و مبتنی بر نیاز معلمان باشد لازم است که فرم درخواست پشتیبانی قرار داده‌شده در سایت طرح را با دقت تکمیل نمایند تا مربیان این طرح بر اساس پاسخ‌های آنان شایستگی‌های مورد نیاز معلم در فضای مجازی را تشخیص و بر این اساس به توسعه مهارت‌های لازم برای ایشان بپردازند. همچنین، ویدئوی رویدادهای آموزشی برگزار شده و مجموعه‌ای غنی از محتواهای الکترونیکی کوتاه نیز بر روی کانال آپارات طرح به آدرس https://www.aparat.com/ecel در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وی در پایان افزود: به ­منظور بهره‌مندی مخاطبان محتوایی بسیار غنی از وبینارهای برگزار شده و امیدواریم مجموعه فعالیت‌های انجام‌گرفته و در حال انجام در دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران بتواند گام کوچکی در بهبود کیفیت یادگیری الکترونیکی در کشورمان برداشته باشد و معلمان کشورمان بتوانند از این فرصت رایگان برای توسعه شخصی خویش و بهبود مهارت‌های دیجیتالی خویش در حوزه یادگیری الکترونیکی بهره ببرند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آجر نما

قیمت تجهیزات اعلام حریق

خرید صندلی پزشکی

جانکشن باکس

خرید نهال شلیل مغان

پریز شبکه

تعمیر لباسشویی

قیمت گاری دستی قدیمی

سئو در مشهد

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

ممبر اجباری تلگرام

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر لباسشویی

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح