شنبه , 24 مهر 1400 - 9:55 قبل از ظهر

تولید نیازمند سرمایه در گردش است/ جهاد دانشگاهی در کنار کارآفرینان ایستاده

تولید نیازمند سرمایه در گردش است/ جهاد دانشگاهی در کنار کارآفرینان ایستاده

 مدیر تعاونی برتر گیلان، تولید در شرایط فشار اقتصادی را نیازمند حمایت دانست و یادآور شد: یک تولیدکننده با سرمایه در گردش سر پا می ماند و کسب و کار خود را ادامه می دهد.

سیده فاطمه میرجعفری، مدیر یکی از تعاونی های برتر استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از سال ۸۴ اخذ مدارج صنایع دستی از سازمان فنی و حرفه ای را آغاز و مجوزهای لازم را برای تاسیس شرکت تعاونی خودم دریافت کردم، گفت: تعاونی «مهردستان گیل» از سال ۸۹ فعالیت خود را در حوزه فرش و گلیم آغاز کرده است.

وی با اشاره به حضور زنان و دختران در سنین مختلف در تعاونی «مهردستان گیل» جهت آموزش فرش بافی، افزود: این تعاونی فقط تولیدی نبوده، بلکه آموزش، تولید و توزیع را در دستور کار دارد و کلیه تولیدات این تعاونی به فروش می رسد.

این مدیر تعاونی، با بیان اینکه کار این تعاونی را با هفت نیروی ثابت آغاز کردم، گفت: در حال حاضر ۱۵ نیروی ثابت چرخشی و ۳۰ نیروی غیر متمرکز داریم.

میرجعفری، تولیدات این تعاونی را علمی و مهارتی دانست و اضافه کرد: مواد اولیه و نوع بافت ما صد درصد با کیفیت بوده و برند «مهردستان گیل» در کلیه تولیدات دوخته می شود که زمینه یک اقتصاد سالم را برای تعاونی رقم زده است.

وی با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در برندسازی و ایجاد نماد الکترونیکی تعاونی «مهردستان گیل»، تاکید کرد: امروزه فعالیت های اقتصادی با موانع و مشکلات اداری و تسهیلاتی زیادی مواجه است، اما جهاد دانشگاهی حقیقتا در کنار کسب و کارهای خانگی و تعاونی و کارآفرینی ایستاده و بخشی از مشکلات را برطرف کرده است. در واقع جهاد دانشگاهی بهترین مرکز برای آگاهی و آموزش راهکارهای برون رفت از مشکلات فعالان اقتصادی و کارآفرینان بوده و پارامترهای بازار را دنبال می کند.

این پیشران طرح توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی گیلان، از برگزاری نمایشگاه تولیدات تعاونی «مهردستان گیل» در رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود شرایط کرونایی، از حمایت های جهاد دانشگاهی جهت برپایی نمایشگاه فرش و گلیم استفاده کردیم و خوشبختانه آورده خوبی داشتیم.

میرجعفری، تولید در شرایط فشار اقتصادی را نیازمند حمایت دانست و یادآور شد: یک تولیدکننده با سرمایه در گردش سر پا می ماند و کسب و کار خود را ادامه می دهد. همچنین وام های کم بهره با بازپرداخت فاصله دار موجب رونق کسب و کار می شود، زیرا تولیدکننده فرصت پیدا می کند تا تولیدات خود را به فروش برساند؛ البته بانک ها همکاری لازم در این زمینه را ندارد و شاهد آسیب فعالیت های اقتصادی به ویژه در بازپرداخت ها هستیم.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرپیچی ۶۳۲ دستگاه از اعلام حقوق!

سرپیچی ۶۳۲ دستگاه از اعلام حقوق! بعد از گذشت چند سال از تکلیف قانون برنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *