یکشنبه , 7 آذر 1400 - 8:09 قبل از ظهر

تکنیک کاربردی CRISPER با تماشای مستند Human Nature ۲۰۱۹

تکنیک کاربردی CRISPER با تماشای مستند  Human Nature ۲۰۱۹

انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی خوارزمی با همکاری زیست فن، نشست های بیوسینما را با موضوع بررسی تکنیک کاربردی CRISPER با تماشای مستند Human Nature ۲۰۱۹ را برگزار می کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، مستند طبیعت انسان( Human Nature ) مستندی در ارتباط با یکی از مهمترین اکتشافات بیولوژیکی قرن ۲۱ یعنی کریپسر است.

موفقیت بزرگی به نام کریسپر باعث شده است تا دانشمندان کنترلی غیر قابل تصور بر روی یکی از پایه‌ترین اجزا سازنده بدن انسان داشته باشند و برای همیشه علم پزشکی و فرآیندهای آن را متحول کنند. با کمک این فناوری پیچیده، دانشمندان قادرند تا به درمان بسیاری از امراض پرداخته، بافت‌های سلولی بدن انسان را از نو شکل دهند یا حتی فرزندان انسان را به صورت اختصاصی و شخصی‌سازی‌شده طراحی کنند! مستند Human Nature قصد دارد تا آخرین داده‌های موجود در حیطه کریسپر را از زبان دانشمندان کاشف آن به بینندگان ارائه کرده و با مصاحبه‌های پی‌درپی با مهندسان ژنتیک، محدودیت‌ها و فرصت‌های این کشف پزشکی جدید را بررسی کنند.

این برنامه با حضور و تحلیل مستند توسط دکتر هما ملایی ـ استادیار گروه زیست شناسی دانشکده علوم دانشگاه بیرجند ـ روز پنج شنبه چهارم آذرماه از ساعت ۱۷ الی ۲۰، به صورت آنلاین در بستر اسکای روم برگزار می‌شود.

 

علاقه‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به شناسهEsmaeeli۲۶۱@ مراجعه کنند.

تکنیک کاربردی CRISPER با تماشای مستند  Human Nature ۲۰۱۹

انتهای پیام

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *