یکشنبه , 7 آذر 1400 - 7:48 قبل از ظهر

ثبت اطلاعات بیش از ۲۵۰ سمن در سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه

ثبت اطلاعات بیش از ۲۵۰ سمن در سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه

مدیرکل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه گفت: اطلاعات جامع بیش از ۲۵۰ نهاد مردمی در سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه ثبت و تایید شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، احمد هنری با اعلام این خبر گفت: این اطلاعات شامل موضوع فعالیت تخصصی سمن­‌ها، دامنه فعالیت نهاد (ملی، استانی و شهرستانی)، شماره ثبت، شماره مجوز، آدرس پستی و شماره تماس است.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه گفت: دامنه فعالیت نهادهای ثبت‌نام‌کننده در سامانه مشارکت‌های مردمی در سه سطح ملی، استان و شهرستان است.

هنری با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۹ اطلاعات بیش از ۳۸۰۰۰ هزار سمن تهیه و در بانک اطلاعاتی این اداره کل ثبت شد، افزود: از این تعداد ۱۸۰۰ سمن در حوزه امور خیریه و نیکوکاری، تعداد ۱۵۰۰ نهاد مردمی در زمینه بهداشت و سلامت، ۱۲۰۰ سمن در حوزه‌های پیشگیری، ۱۲۰۰ سمن در حوزه‌های فرهنگی، تعداد ۸۰۰ سازمان مردم‌نهاد در امور خانواده و زنان، ۷۶۰ سمن در حوزه بهزیستی و توانبخشی، ۶۶۰ سمن در زمینه محیط زیست، ۶۶۰ سمن درباره آسیب‌های اجتماعی و ۴۲۰ سمن در زمینه حقوق کودکان فعالیت دارند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه اظهار کرد: از ۳۸۰۰۰ سمن شناسایی شده، ۲۰ هزار نفر آنها از اعضای هیات امنای مساجد سراسر کشور و ۲۲۰۰ نفر از خادمان بقاع متبرکه هستند.

بنا بر این گزارش، سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند اطلاعات خود را در سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه به آدرس: https://mosharekat.eadl.ir وارد نمایند تا پس از تایید اطلاعات آنان از طریق مراجع ذیصلاح، به صورت رسمی در اجرای برخی از برنامه‌ها با قوه قضاییه مشارکت داشته باشند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، مهمترین شهر بین کابل تا پیشاور پاکستان است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *