چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:54 بعد از ظهر

حاتمی: از جامعه عشایر حمایت شود

حاتمی: از جامعه عشایر حمایت شود

نماینده کلیبر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت از جامعه عشایری گفت که عید قربان فرصتی برای فروش دام زنده است اما به بهانه های مختلف دام عشایر توقیف و مصادره می شود این عین ظلم در حق جامعه مظلوم و تولیدگر عشایر است.

به گزارش ایسنا، حسین حاتمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری شفاهی به وزیر راه و شهرسازی، با طرح این پرسش که مسوولیت مسکن روستاها با چه کسی است؟ گفت: بنیاد مسکن یک نهاد واسطه ای بلاتکیلف است که پیمانکار، کارفرما و سیاست گذار نیست. ظرفیت ساخت و ساز و توسعه محدوده روستاها پر شده، زمین مقابل روستا مزرع و یا مرتع است در این شرایط تکلیف روستایی چیست؟

وی افزود: اجرا نشدن طرح توسعه و هادی روستایی به معنای ناتوانی و سهل انگاری در انجام وظایف ایجابی حاکمیتی است حال در این شرایط چرا خانه های مردم را تخریب می کنید؟ دولت در قانون اساسی مکلف به تامین مسکن هر ایرانی شده اما مسوولیت اجرای این اصل با چه کسی است؟

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر کشاورزی اظهار کرد: قیمت نهاده های دامی حداقل تا ۵ برابر افزایش پیدا کرده آن هم در وضعیتی که در چند سال گذشته قیمت دام زنده تغییری نکرده است. اکنون عید قربان فرصتی برای فروش دام زنده است اما به بهانه های مختلف دام عشایر توقیف و مصادره می شود این عین ظلم در حق جامعه مظلوم و تولیدگر عشایر است.

حاتمی همچنین در تذکری دیگر اظهار کرد: سازمان امور استخدامی کشور مجوز تاسیس ادارات را در هوراند و خداآفرین علی رغم ارتقا به شهرستان به بهانه کوچک سازی دولت نمی دهد، این عین تخلف است اگر دنبال کوچک سازی دولت هستید از ستادهای عریض و طویل مرکز نشینان کاهش دهید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *