کد خبر : 160828
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
-

حلقه محدودیت‌های خوزستان تنگ‌تر شود/انفصال ازخدمت روسای اداراتی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

حلقه محدودیت‌های خوزستان تنگ‌تر شود/انفصال ازخدمت روسای اداراتی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

ایسنا/خوزستان روند بروز بیماری در خوزستان در آغاز سومین هفته از خیز جدید، همچنان افزایشی است و وزارت بهداشت نسبت به وضعیت بحرانی خوزستان هشدار داده است؛ ظرفیت بیمارستان‌ها رو به تکمیل و تعداد بیماران نیازمند بستری در حال افزایش است. مسئولان بهداشتی و درمانی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با تاکید بر لزوم قرنطینه خوزستان،

حلقه محدودیت‌های خوزستان تنگ‌تر شود/انفصال ازخدمت روسای اداراتی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

ایسنا/خوزستان روند بروز بیماری در خوزستان در آغاز سومین هفته از خیز جدید، همچنان افزایشی است و وزارت بهداشت نسبت به وضعیت بحرانی خوزستان هشدار داده است؛ ظرفیت بیمارستان‌ها رو به تکمیل و تعداد بیماران نیازمند بستری در حال افزایش است.

مسئولان بهداشتی و درمانی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با تاکید بر لزوم قرنطینه خوزستان، خواستار لاک داون و تعطیلی گسترده برای کنترل ترددها و مدیریت بیماری و جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر شیوع ویروس شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته تقاضای قرنطینه خوزستان با دلایل مطرح‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دو بار توسط استاندار خوزستان به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شد؛ خواسته‌ای که با آن موافقت نشد. این در حالی است که بنا به گفته رئیس مرکز بهداشت خوزستان، موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان، ۷۴ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است؛ موارد بستری نیز در مقایسه با هفته گذشته، حدود ۹۰ درصد افزایش و موارد مرگ نیز حدود ۴۵ درصد در مقایسه با هفته قبل افزایش داشته است.

به منظور جلوگیری از تجمع انجام شد

قطع برق بازارها و باشگاه‌های ورزشی اهواز

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز از قطع برق بازارهای اهواز برای دومین هفته متوالی به دستور فرماندار خبر داد.

علیرضا شکرخدایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دستور فرماندار اهواز و ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان، برای دومین هفته متوالی به دلیل عدم توجه برخی شهروندان به پروتکل‌های بهداشتی، برق بازار مرکز شهر اهواز و برخی بازارهای پرتردد اهواز قطع شده است.

وی افزود: بر این اساس برق خیابان‌های سلمان فارسی، صدرالسادات، امام(ره)، کاوه، طالقانی، آزادگان، نظری‌پور، خوانساری، موسوی، علم‌الهدی، مسلم، شریعتی، محمدیان، قنادزاده، کتاباف، ادهم، گندمی، حق‌بین، بلوار آیت‌الله بهبهانی و همچنین بازار کیان و بازار فرهانی امروز (۹ اسفندماه) از ساعت ۱۹ قطع شده است.

شکرخدایی گفت: این تصمیم بر اساس دستور فرماندار اهواز و به منظور رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد استانی کرونا اجرایی می‌شود تا شاهد تجمع مردم در این مناطق نباشیم. همچنین طبق اعلام فرماندار اهواز و ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا، برق باشگاه‌های ورزشی اهواز که فعالیت خود را تعطیل نکنند، قطع خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز عنوان کرد

حلقه محدودیت‌های خوزستان باید تنگ‌تر شود / افزایش ۶۰ درصدی ابتلا در خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر لزوم ادامه اعمال محدودیت‌ها، گفت: حلقه محدودیت‌ها در خوزستان باید تنگ‌تر شود و مردم بیشتر رعایت کنند تا عدد انتقال بیماری از هر فرد، به کمتر از یک برسد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۹ اسفندماه) برگزار شد، اظهار کرد: تعداد موارد شناسایی‌شده در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن ۶۰ درصد بیشتر شده است؛ البته تعداد تست‌های انجام‌شده در این یک هفته نسبت به هفته‌های گذشته نیز دو برابر شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در هفته گذشته، روزانه ۱۲ هزار تست به منظور شناسایی بیشتر بیماران در استان خوزستان انجام شد که کار بزرگی است.

ابول‌نژادیان تصریح کرد: موارد بستری در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است و موارد فوت نیز به نسبت تعداد بیماران، افزایش پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در حال حاضر حدود یک هزار و ۲۰۰ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که حدود ۹۰۰ نفر از این تعداد، در بخش‌های عادی و ۳۰۰ بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری و تحت مراقبت هستند.

ابول‌نژادیان با اشاره به افزایش شیوع بیماری در سراسر استان خوزستان بیان کرد: روند بیماری در برخی شهرها که از جنوب و غرب استان فاصله بیشتری داشته‌اند مانند ایذه و بهبهان افزایشی شده است؛ از مردم به ویژه ساکنان شهرهای شرق و شمال استان می‌خواهیم که برای اینکه وضعیتی مانند جنوب و غرب پیدا نکنند، از هم‌اکنون ترددهای درون شهری و دورهمی‌ها را کاهش دهند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل عمده ابتلا، چرخش بیماری در خانواده‌ها است و یک‌چهارم بیماران در خانواده‌ها مبتلا شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: در روزهای اخیر گزارش‌هایی داشتیم که بیماران تنها با ضعف و بی‌حالی مراجعه کرده‌اند و یکی دو روز بعد دچار علائم تب و سرفه شده‌اند؛ مردم باید دقت کنند که در شرایط کنونی کوچکترین نشانه، علامت ابتلا به کرونا است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

وی تصریح کرد: مردم با بروز علائم به ویژه سر درد، بدن درد، ضعف و بی‌حالی به سرعت به مراکز منتخب بهداشتی یا مراکز درمانی مراجعه کنند و خود را قرنطینه و از خانواده جدا کنند تا آلودگی کمتری رخ دهد.

ابول‌نژادیان گفت: در هفته قبل، ۲۳ درصد موارد ابتلا به دلیل حضور در دورهمی‌ها و شرکت در تجمعات بوده اما اکنون این رقم نسبت به گذشته کمتر شده است؛ اگر می‌خواهیم این آهنگ ابتلا کاهش یابد باید مداخله جدی‌تری شود.

وی تصریح کرد: در سه هفته پیش هر بیمار می‌توانست ۱.۵۹ بیمار تولید کند و دو هفته قبل به ۱.۳۴ رسید بنابراین اعمال محدودیت‌ها کارساز بوده و شتاب رشد بیماری را گرفته بوده است. در هفته‌ای که گذشت نیز این رقم به ۱.۲۳ رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر لزوم ادامه اعمال محدودیت‌ها، تصریح کرد: حلقه محدودیت‌ها در خوزستان باید تنگ‌تر شود و مردم بیشتر رعایت کنند تا عدد انتقال بیماری از هر فرد، به کمتر از یک برسد؛ در صورتی که این عدد به کمتر از یک برسد، انتظار می‌رود وارد فروکش بحران شویم.

ابول‌نژادیان با اشاره به روند انجام واکسیناسیون در خوزستان نیز بیان کرد: در نوبت دوم ۳ هزار و ۵۰۰ واکسن وارد خوزستان شده است که ۵۰۰ واکسن از این تعداد سهمیه جانبازان است. ۳ هزار واکسن نیز برای کادر درمان شاغل در اورژانس‌ها و بخش‌های بیمارستان‌های پذیرای بیماران کرونا تزریق می‌شود که از امروز این کار انجام شده است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

پیشنهاد تعطیلی خوزستان هنوز به عنوان مطالبه ما مطرح است

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: هنوز پیشنهاد لاک داون دو هفته‌ای خوزستان، به عنوان یک مطالبه از سوی ما مطرح است.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در چند روز اخیر مراجعه به مراکز منتخب در غرب اهواز به ثبات نسبی رسیده است اما هنوز بار مراجعه بالا است و باید ببینیم در روزهای آینده، وضعیت چگونه خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر در غرب اهواز روزانه حدود ۲ هزار تست PCR و رپید انجام می‌شود و حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد نمونه‌ها مثبت می‌شوند یعنی از هر ۲ هزار تست، ۵۰۰ تا ۶۰۰ نمونه مثبت هستند.

احمدی‌بلوطکی گفت: وضعیت ثبات نسبی مراجعات به مراکز بهداشتی، ماحصل اعمال محدودیت‌های تقریبا نصفه و نیمه است و انتظار می‌رود اعمال محدودیت‌ها ادامه یابد.

وی تصریح کرد: هنوز پیشنهاد لاک داون دو هفته‌ای خوزستان، به عنوان یک مطالبه از سوی ما مطرح است.

استاندار خوزستان خبر داد

انفصال از خدمت روسای اداراتی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

استاندار خوزستان از صدور حکم سه ماه انفصال از خدمت برای روسای ادارات و سازمان‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، خبر داد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در ستاد مدیریت کرونا در خوزستان که امروز (۹ اسفندماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط ادارات و نصب پلاکاردهایی در ورودی ادارات، اظهار کرد: همه ادارات ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به اینجانب اختیار داده شده تا اگر ادارات یا سازمان‌هایی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، نخست مسئول اداره توبیخ شود و در صورت تکرار تخلف و عدم رعایت پروتکل‌ها، به هیات تخلفات ارجاع داده شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در صورتی که این تخلف رخ دهد، برای رئیس اداره یا سازمان متخلف حکم سه ماه انفصال از خدمت صادر می‌شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: با توجه به تعطیلی بازار، انتظار می‌رود که بانک‌ها به کسبه مهلت دهند و چک‌های اصناف را برگشت نزنند. برای پرداخت مالیات نیز به کسبه فشار وارد نشود.

سلیمانی‌دشتکی ادامه داد: اینجانب و هیچ کدام از معاونین و مدیران ستادی استانداری و فرمانداران، حق دریافت کمک مالی از سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادها را نداریم. در عین حال باید این ارگان‌ها به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند.

وی بیان کرد: مدیرانی که پاسخگوی مشکل یا مساله حوزه خود نباشد، باید در رسانه‌ها به مردم معرفی شوند.

درگذشت یک مامای اهوازی در اثر ابتلا به کرونا

رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز از درگذشت یک مامای این بیمارستان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

دکتر محمد آرزومند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز گذشته (۸ اسفندماه) یکی از ماماهای شاغل در درمانگاه بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

وی با بیان اینکه این بیمارستان از بیمارستان‌های بزرگ پذیرنده بیماران مبتلا به کرونا در اهواز است، افزود: فاطمه نجم‌السادات نخستین نیرو از کادر درمان شاغل در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز است که بر اثر ابتلا به کووید – ۱۹ جان خود را از دست داده است.

سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی اهواز خبر داد

اشغال صددرصدی تخت‌های ICU بیمارستان‌های اهواز

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه بیمارستان‌ها برای بستری بیماران در بخش‌های ویژه، تحت فشار هستند، از اشغال صددرصدی ظرفیت تخت‌های ICU در بیمارستان‌های اهواز خبر داد.

دکتر فرهاد سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر چند در حال حاضر شرایط برای بستری بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های عادی بیمارستان‌های اهواز فراهم است اما همچنان برای بستری در بخش‌های ویژه، تحت فشار هستیم.

وی با بیان اینکه میزان مراجعه به بیمارستان‌ها زیاد است، افزود: اکثر بیماران بدحال شهرستان‌ها به اهواز اعزام می‌شوند؛ ظرفیت تخت‌های ICU در بیمارستان‌های اهواز تکمیل و به صورت صددرصد اشغال است.

سلطانی تصریح کرد: تاکنون شرایط کنترل شده است اما ظرفیت کادر درمان نیز حدی دارد و باید مردم رعایت کنند؛ خستگی و فرسودگی کادر درمان اجتناب‌ناپذیر است و اگر کادر درمان بیش از حد خسته و فرسوده شوند، کیفیت خدمات پایین می‌آید.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کمبود پرستار در بیمارستان‌ها گفت: برای جبران کمبود پرستار، سیاست‌هایی اتخاذ شده و در حال جابه‌جایی پرستاران از بخش‌های غیرضروری به بخش‌های کووید – ۱۹ هستیم.

 

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز:

۴۰ درصد نمونه‌های روزانه شرق اهواز مثبت‌اند

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: در حال حاضر در شرق اهواز روزانه یک هزار و ۵۰۰ تست PCR و رپید گرفته می‌شود که در مجموع حدود ۴۰ درصد این نمونه‌ها مثبت می‌شوند.

امراله مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در شرق اهواز اظهار کرد: در چند روز گذشته روند مراجعات به مراکز منتخب شرق اهواز ثابت بوده است و همچنان در قله پیک هستیم.

وی با اشاره به روند نمونه‌گیری از بیماران و افراد مشکوک به کرونا افزود: پنج مرکز منتخب در شرق اهواز در حال فعالیت هستند و یک اتوبوس‌آمبولانس نیز در خیابان سلمان فارسی مستقر است. به زودی یک مرکز منتخب دیگر نیز برای انجام نمونه‌گیری در شرق اهواز راه‌اندازی می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: در حال حاضر در شرق اهواز روزانه یک هزار و ۵۰۰ تست PCR و رپید گرفته می‌شود که در مجموع حدود ۴۰ درصد این نمونه‌ها مثبت می‌شوند.

دبیر شورای سلامت اهواز:

شهروندان اهواز از خانه خارج نشوند

دبیر شورای سلامت اهواز توصیه کرد در شرایط فعلی گسترش بیماری در سطح شهر، شهروندان اهواز تا می‌توانند از خانه خارج نشوند.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی بیماری در اهواز اظهار کرد: شهروندان تا جایی که امکان دارد از خانه خارج نشوند و در صورت ضرورت برای خروج، پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند تا بتوانیم در روزهای آینده کنترل بیشتری روی بیماری داشته باشیم.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در خصوص میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محدوده غرب اهواز تصریح کرد: هر چند میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در غرب اهواز نسبت به چند روز پیش بیشتر شده است اما تا رسیدن به حد نصاب که صد درصد است، فاصله داریم.

وی افزود: در حوزه مرکزی غرب اهواز، میزان رعایت پروتکل‌ها بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است اما این رقم در برخی مناطق حاشیه شهر به ۲۰ تا ۳۰ درصد نیز رسیده است.

وی گفت: علت این وضعیت، وجود جمعه بازار و بازارهای حاشیه‌ای  و حاشیه‌نشینی در این مناطق است؛ از مردم این مناطق انتظار می‌رود در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همکاری بیشتری داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان:

به تصویب تعطیلی خوزستان امیدی نداریم

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه بحث لزوم تعطیلی و قرنطینه خوزستان یک موضوع سیاسی نیست، گفت: نسبت به تصویب تعطیلی و قرنطینه خوزستان در ستاد ملی مقابله با کرونا، چندان امیدی نداریم‌.

سید کریم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت تصمیم‌گیری برای قرنطینه و تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان، اظهار کرد: نسبت به تصویب تعطیلی و قرنطینه خوزستان در ستاد ملی مقابله با کرونا، چندان امیدی نداریم‌.

وی افزود: دولت اگر بخواهد برای تعطیلی و قرنطینه خوزستان تصمیم‌گیری کند، باید نظر کارشناسان و مدیران استانی را بگیرد و بر اساس آن قضاوت کند.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: وقتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، روسای بیمارستان‌های خوزستان و مسئولان بهداشتی، وضعیت خوزستان توضیح می‌دهند و خواهان قرنطینه و تعطیلی استان می‌شوند، یعنی دیگر این یک مساله سیاسی نیست.

حسینی گفت: بحث لزوم تعطیلی و قرنطینه خوزستان یک موضوع سیاسی نیست؛ دولت اگر به دنبال منطق و عقلانیت و نگاه کارشناسی است باید نظر کارشناسان بهداشتی و درمانی را بپذیرد و بر اساس آن عمل کند. به همین دلیل، نمایندگان استان خوزستان زیاد بر این موضوع تاکید نمی‌کنند تا نگویند که مساله سیاسی است.

وی افزود: برای تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت خوزستان، دولت نظر مسئولان بهداشت و کارشناسان را جویا شود و هرچه که نظر این مسئولان باشد، ما نیز موافق هستیم و مطیع آن کار کارشناسی خواهیم بود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت خوزستان در شیوع کرونا خوب نیست و با تعطیل نشدن استان، ممکن است وضعیت دشوارتر شود.

معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز خبر داد

 ادامه روند افزایشی ابتلا در خوزستان / محدودیت‌ها در گرو تصمیم ستاد ملی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه همچنان روند بیماری در خوزستان افزایشی است، گفت: اعمال محدودیت‌ها در هفته پیش رو، به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است.

دکتر سید محمد علوی با اشاره به روند شیوع کووید – ۱۹ در خوزستان، اظهار کرد: در روزهای اخیر، موارد بیماری در استان خوزستان نسبت به روزهای گذشته سیر افزایشی دارد اما با تهمیدات اندیشیده‌شده و بسیج اطلاع‌رسانی در هفته‌ای که گذشت، مقداری از روند شتابان بیماری کاسته شده است اما هنوز روند بیماری، افزایشی است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: متاسفانه به علت ورود ویروس کرونای انگلیسی، این بیماری شدت بیشتری پیدا کرده است. این ویروس گروه‌های مختلفی را نیز درگیر می‌کند؛ در شیوع ویروس قبلی، کودکان زیاد درگیر نمی‌شدند اما با بروز ویروس انگلیسی، کودکان و افراد با سنین پایین‌تر نیز مبتلا شده‌اند و برخلاف ویروس قبلی، اکنون همه افراد گرفتار می‌شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همه باید توجه کنند که در شرایط فعلی؛ تنها راه پیشگیری از ابتلا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است. شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک، از اصول غیرقابل تغییر در مقابله با کرونا هستند که باید در هر حالتی رعایت شوند.

وی افزود: تا زمانی که روش موثری برای پیشگیری پیدا شود یا واکسن در اختیار همگان قرار بگیرد و مطمئن شویم که این بیماری دست از سر ما برمی‌دارد، باید دستورالعمل‌های بهداشتی با جدیت رعایت شوند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به چگونگی اعمال محدودیت‌ها، گفت: اعمال محدودیت‌ها در هفته پیش رو، به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است اما بر اساس تصمیماتی که در ستاد استانی مقابله با کرونا اتخاذ شد، محدودیت‌ها در خوزستان شدیدتر شد و در ترددها و فعالیت برخی حرفه‌ها و فعالیت ادارات، محدودیت اعمال شده است. تمهیداتی در هفته‌ای که گذشت، اندیشیده شد که منجر به ایجاد مقداری امیدواری شده است.

علوی در خصوص روند تزریق واکسن کرونا نیز بیان کرد: همگام با سایر استان‌ها، واکسن کرونا برای گروه هدف در خوزستان نیز تزریق شد؛ البته سهمیه‌ای که وزارت بهداشت اختصاص می‌دهد، تکافوی واکسیناسیون همه افراد در گروه هدف را نمی‌دهد بنابراین واکسیناسیون، فازبندی و اولویت‌بندی شده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: در درجه اول، واکسن کرونا به پرستاران و پزشکانی که در ICU فعالیت می‌کنند تزریق می‌شود و در درجه بعد، واکسن برای جانبازان و سپس پرسنل شاغل در اورژانس و بخش عفونی تزریق می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا در استان:

در شرایط فعلی خوزستان، مردم تنها پروتکل‌ها را رعایت کنند

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از تشدید نظارت‌ها در سراسر استان با تداوم روند افزایشی بیماری خبر داد.

ولی‌الله حیاتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نظارت‌ها بر اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌ها در سراسر استان خوزستان تشدید شده است تا کاهش ابتلا محقق شود.

وی افزود: در شرایط فعلی خوزستان، مردم تنها باید پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا را رعایت کنند.

حیاتی در خصوص تصمیم‌گیری برای تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان و احتمال عدم قرنطینه استان گفت: محدودیت‌ها و نظارت ها از همین الان نیز تشدید شده است اما در خصوص تعطیلی و قرنطینه خوزستان، سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا باید اظهار نظر کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید نهال بادام

nabzemarketing.com

فروشگاه لباس مردانه

خرید نهال گردو از مرکز معتبر جهادکشاورزی

کترینگ

تعمیرات موبایل

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید کتاب کمک درسی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر