چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 1:25 بعد از ظهر

حماس: بستن مرزهای غزه برای مقابله با کرونا ممکن نیست

حماس: بستن مرزهای غزه برای مقابله با کرونا ممکن نیست

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در غزه تأکید کرد که امکان بستن کامل نوار غزه به روی مسافران برای مقابله با ویروس کرونا وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، یحیی سنوار، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در غزه خاطر نشان کرد که بستن کامل غزه ممکن نیست زیرا هم‌اکنون نزدیک به ۴۰۰ تن در این منطقه به سرطان مبتلا و مجبور به تردد هستند.

سنوار تصریح کرد که ممانعت از انتشار ویروس کرونا در غزه با توجه به محدود بودن گذرگاه‌ها به مراتب آسان‌تر از کرانه باختری است.

وی بیان کرد، تمامی افراد مبتلا به کرونا در غزه در مراکز قرنطینه نگهداری می‌شوند و تا این لحظه، دلیلی برای تقسیم نوار غزه و برقراری مقررات منع رفت‌وآمد وجود ندارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه همچنین افزود که یکی از نیروهای امنیتی فلسطینی مبتلا به کرونا در این منطقه به طور کامل بهبود یافته است.

سنوار در واکنش به اظهارات نفتالی بنت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که گفته هرگونه ورود تجهیزات پزشکی به نوار غزه را باید به آزادی نظامیان اسیر اسرائیلی مشروط کرد، گفت: اگر تجهیزات پزشکی و دستگاه تنفس مصنوعی در غزه پیدا نشود، کاری خواهیم کرد که نفس ۶ میلیون شهرک‌نشین اسرائیلی قطع شود و حق خود را به زور خواهیم گرفت.

او با اشاره به این که مسأله اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در رأس اولویت‌های حماس و گردان‌های قسام قرار دارد، از وساطت برخی طرف‌ها برای پیشبرد پرونده اسرا خبر داد و گفت: این پرونده به سبب بحران سیاسی رژیم صهیونیستی و عدم تشکیل دولت جدید فعلا به جایی نرسیده است.

سنوار از آمادگی حماس برای امتیازدهی جزئی در پرونده اسرا در مقابل آزادی اسرای بیمار، سالخورده و زنان اسیر فلسطینی به عنوان یک اقدام انسانی در سایه شیوع ویروس کرونا خبر داد.

او در پایان تأکید کرد که قسام به دقت پیگیر مسأله شیوع کرونا در داخل زندان‌های رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *