شنبه , 24 مهر 1400 - 9:55 قبل از ظهر

حمایت‌ مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از ۲۰۰۰ طلبه لرستانی

حمایت‌ مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از ۲۰۰۰ طلبه لرستانی

 مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه لرستان می‌گوید: حمایت‌های این مرکز از جمله توزیع بسته‌های معیشتی یا بُن‌های حمایتی به ۲۰۰۰ طلبه لرستانی به صورت هدفمند خواهد بود.

حجت‌الاسلام علیرضا محمدی‌امین، اظهار کرد: در حال حاضر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه لرستان به ۲۰۰۰ طلبه در استان خدمات متنوعی را ارائه می‌کند.

وی مسکن را از مشکلات اساسی طلاب استان دانست و با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته با اداره‌ کل راه و شهرسازی برای تسهیل فرآیند خانه‌دار شدن طلاب لرستانی، اضافه کرد: طبق بررسی‌های انجام شده ۶۰۰ طلبه بدون خانه مسکونی داریم که طبق رایزنی‌های صورت گرفته با راه و شهرسازی، آمادگی ساخت مسکن برای این افراد وجود دارد.

محمدی‌امین از اصلاح سازوکارهای حمایت مرکز خدمات حوزه‌های‌ علمیه از طلاب و روحانیون خبر داد و گفت: حمایت‌های مختلف مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هدفمند می‌شود، به طوری‌ که قبلاً بن‌های حمایتی به یک میزان به تمام افراد اهدا می‌شد اما با اصلاح سازوکارها، بُن‌ها به میزان افراد تحت تکلف است.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه لرستان با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی، اردویی و قرآنی ویژه طلاب توسط مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: اعزام طلاب و خانواده‌های آنان به اردوهای زیارتی، اجرای کارگاه‌های ویژه ازدواج و برگزاری جشنواره قرآن و عترت ویژه طلاب سراسر کشور از دیگر فعالیت‌هایی است که توسط مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور به طلاب ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لرستان از بیشترین حمایت‌ مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور برخوردار است، افزود: حمایت از همسران و فرزندان ممتاز روحانیون، برگزاری جشن تکلیف ویژه فرزندان طلاب و تشکیل کارگروه بانوان خَیر از دیگر فعالیت‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه لرستان در سال جاری است.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نوای دفتین زنی رو به خاموشی است

 قالیبافی هنر اصیل ایرانی است که همواره از دیرباز زبانزد مردم جهان بوده است. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *