کد خبر : 208999
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
-

خرید انواع دمپر از شرکت سبلان تهویه برودت

خرید انواع دمپر از شرکت سبلان تهویه برودت

دمپر یک صفحه یا دریچه فلزی است که در سیستم‌های تهویه مطبوع HVAC و یا برای کنترل جریان هوای داخل کانال کاربرد دارد. وظیفه‌ای که دمپر دارد تنظیم کردن میزان ورودی و خروجی هوا بین دو مکان است. این دریچه‌ها در انواع مختلفی موجود هستند و با کیفیت‌های متفاوتی در بازار موجود می‌باشند. برای اینکه دمپرها

دمپر یک صفحه یا دریچه فلزی است که در سیستم‌های تهویه مطبوع HVAC و یا برای کنترل جریان هوای داخل کانال کاربرد دارد. وظیفه‌ای که دمپر دارد تنظیم کردن میزان ورودی و خروجی هوا بین دو مکان است. این دریچه‌ها در انواع مختلفی موجود هستند و با کیفیت‌های متفاوتی در بازار موجود می‌باشند. برای اینکه دمپرها از عملکرد خوبی برخوردار باشند، باید از نوع باکیفیت آنها استفاده شود. در این مطلب قصد داریم در رابطه با انواع دمپر صحبت کنیم و به یکی از مراکز خرید انواع دمپر اشاره داشته باشیم.

دمپر چیست؟

خرید دمپر

دمپر (damper) یکی از تجهیزات کاربردی در صنعت تهویه مطبوع است که برای تنظیم میزان ورودی و خروجی هوا بین دو مکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که دمپر بر سر عبور جریان هوای گرم یا سرد، آتش و یا دود قرار می‌گیرد، میتواند جریان را تا حد خفه‌گی کنترل کند. در واقع به زبان ساده میتوان گفت دمپر همچون یک شیر آب عمل می‌کند که برای کنترل جریان آب استفاده می‌شود.

دمپرها به شکل یک صفحه فلزی یا دریچه هستند که با باز و بسته شدن خود، سبب تنظیم جریان هوای عبوری از کانال می‌شوند. زمانی که این دریچه‌ها در محیطی نصب می‌شوند، میتوان دمای محیط را با فرستادن جریان هوای گرم یا سرد به نقاط مختلف محیط تنظیم کرد. این یعنی با تنظیم دمپرها میتوان میزان هوای ورودی به هر اتاق یا فضای خانه را کاهش یا افزایش داد. از طرفی با تغییر تیغه‌های دمپر میتوان جهت جریان هوا را نیز تغییر داد.

دمپرها در چه فضاهایی کاربرد دارند؟

دمپرها در محیط‌های مختلفی قابل استفاده هستند. در واقع در هر مکانی که احساس شود کیفیت هوای ورودی و خروجی مهم است و باید به کنترل جریان هوا پرداخته شود، میتوان از دمپر استفاده کرد. این صفحات فلزی در محیط‌های مسکونی تا نیروگاه‌های پتروشیمی کاربرد دارند.

در صنعت پتروشیمی و نفت و گاز، باید از دمپرهای سنگین صنعتی استفاده شود. همچنین برای تونل‌های زیر زمینی چون مترو یا معادن که نیاز به تهویه هوا و کنترل دود است، از دمپرهای مقاوم در برابر آتش استفاده می‌شود. پس به طور خلاصه در هر فضایی که به انتقال، تنظیم و توقف هوا نیاز باشد، از دمپر استفاده می‌شود.

بررسی انواع دمپر و ویژگی‌های آنها

دمپرها انواع مختلفی دارند که در اینجا به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • دمپر صنعتی

دمپرهای صنعتی همچون دیگر دمپرها برای کنترل میزان دبی هوا در دریچه و کانال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این دمپرها هم میتوان برای قطع و وصل کردن و کنترل میزان جریان هوا، به باز و بسته کردن یا تغییر تیغه‌های دمپر پرداخت. پره‌های تعبیه شده در دمپر صنعتی از نوع دیسکی هستند و به راحتی تغییر پیدا می‌کنند.

 • بالانس دمپر

این نوع دمپر در فن‌های هواکش برای انتقال جریان هوا از فضای خارج به درون خانه و اماکن دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بالانس دمپر در پشت فن قرار گرفته و با نیرو و فشار هوای خروجی از پشت فن، فعال و با خاموش شدن فن مسیر خروج هوا مسدود می‌شود. در رابطه با ساختار بالانس دمپر باید اشاره کنیم که این دمپرها از یک قاب با فریم یک طرفه برخوردار هستند که حجم قاب دمپر در بین دیوار و پشت فن قرار می‌گیرد.

 • فایر دمپر

از دیگر دمپرهای مهم باید به فایر دمپر یا دمپر ضد حریق اشاره کرد. این دسته از دمپرها برای جلوگیری از عبور دود آتش به یک منطقه دیگر در مسیر کانال کاربرد دارند. عملکردها آنها به این صورت است که تیغه دمپر با یک فیوز آلیاژی مخصوص همیشه در حالت باز است. در صورتی که دمای محیط از 70 درجه سانتی گراد بالاتر برود، این فیوز ذوب می‌شود و با فشار سبب بسته شدن پره‌ها و مسدود شدن مسیر کانال می‌شود و از عبور دود به سایر مناطق جلوگیری می‌کند. از فایر دمپرها برای محیط‌هایی که به امنیت بالایی نیاز است و همچنین تونل‌های زیر زمینی استفاده می‌شود.

 • دمپر هوابر

در مکان‌هایی که محدودیت فضا وجود دارد، جهت اتصال دریچه‌ها به کانال‌های انتقال هوا از دمپر هوابر استفاده می‌شود. در واقع این دمپرها برای انشعاب گرفتن از کانال‌های انتقال هوا کاربرد دارند و امکان کنترل جریان هوای خروجی را میسر می‌نمایند. در رابطه با ساختار این دمپرها باید اشاره شود که دمپر هوابر دارای پره‌ای هلالی شکل به اندازه بازشوی روی کانال است که با باز شدن در خلاف جهت جریان هوا، سبب هدایت آن به سمت بازشو می‌شود.

 • دمپر جریان معکوس

برای تغییر مسیر عبور جریان هوا، از دمپر جریان معکوس استفاده می‌شود. در واقع در محیط‌هایی که نیاز به جریان هوا در دو جهت مخالف باشد، میتوان از دمپرهای جریان معکوس استفاده کرد. در این دمپرها جهت تیغه‌ها به صورت یکی در میان مخالف هم است.

دمپرها چه تفاوتی با لوور هوا دارند؟

خرید انواع دمپر

لوور یکی از قطعاتی است که در انواع کولینگ تاور یا برج خنک کننده استفاده می‌شود. این قطعه هم به عنوان دریچه ورودی هوای خنک به داخل کاربرد دارد و عموما به صورت دریچه‌های کرکره‌ای ساخته می‌شود. لوورها به شکل نوارهای زاویه‌داری هستند که اجازه عبور هوا و نور را می‌دهند. این در حالی است که دمپرها تنها برای تنظیم جریان هوا کاربرد دارند و نقشی در کنترل نور ندارند. با این حال هر دوی آنها میتوانند در سیستم‌های تهویه مطبوع برای کنترل جریان هوا استفاده شوند. در رابطه با تفاوت دمپر و لوور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تیغه‌های لوور ثابت هستند و حرکت نمی‌کنند. در صورتی که تیغه‌های دمپر حرکت می‌کنند.
 • از آنجایی که لوورها حرکتی ندارند، نمیتوانند بر روی میزان جریان هوای ورودی کنترلی داشته باشند. در صورتی که دمپرها قابل حرکت هستند و به عنوان یک کنترل کننده میزان جریان هوای عبوری عمل می‌کنند.
 • هر دوی این قطعات در سیستم تهویه مطبوع قابل استفاده هستند که بسته به نیاز طراحی میتوان یکی از آنها را انتخاب کرد. دمپرها و لوورها به طور معمول از ورقه فولاد، گالوانیزه و یا آلومینیوم ساخته می‌شوند.

خرید انواع دمپر از شرکت سبلان تهویه برودت

برای خرید دمپر باید از شرکت‌های معتبر اقدام کنید تا بتوانید یک دمپر با کیفیت و متناسب با کانال هوا را تهیه نمایید. شرکت سبلان تهویه برودت یکی از شرکت‌هایی است که میتوانید خرید انواع دمپر را از طریق آن انجام دهید. در این شرکت انواع دمپر صنعتی، دمپر بین کانالی دستی و موتوری، دمپر جریان معکوس، دمپر ضد حریق و دمپر هوابر قابل خرید است. این دمپرها با استفاده از ورق گالوانیزه و یا استنلس استیل ساخته می‌شوند و کیفیت و مقاومت بالایی دارند. همچنین ابعاد آنها به صورت سفارشی و طبق نیاز مشتریان در نظر گرفته می‌شود. پس برای خرید دمپر در اندازه و نوع مورد نیاز خود میتوانید از طریق شرکت سبلان تهویه برودت اقدام نمایید.

جمع بندی

همانطور که اشاره شد دمپر یک صفحه فلزی یا دریچه است که با باز و بسته شدن آن، جریان هوای عبوری از داکت یا کانال کنترل می‌شود. این دمپرها باید در ابعاد مناسب و همچنین متریال با کیفیتی ساخته شوند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. جهت سفارش و خرید انواع دمپر میتوانید از شرکت سبلان تهویه برودت اقدام نمایید. این شرکت از مرغوبترین متریال برای ساخت دمپر استفاده کرده و به ساخت آنها بر اساس ابعاد مورد نظر مشتریان می‌پردازد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت دمپر، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سلفون opp

دفتر مشق

اجاره خودرو لاکچری در دبی

اوه فیلم

خرید ورق رنگی گالوانیزه

کانکس ویلایی

خرید تتر

ساک دستی پارچه ای

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

لوله پلیکا

خرید سنگ قبر

post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post  post