یکشنبه , 4 مهر 1400 - 11:20 بعد از ظهر

خوابگاه های خراسان شمالی فقط ۲۰ درصد نیاز دانشجویان غیربومی را پاسخ می دهد

رییس دانشگاه معین خراسان شمالی گفت: خوابگاه های دانشجویی خراسان شمالی فقط ۲۰ درصد نیاز دانشجویان غیربومی را پاسخ می دهد.

دکتر احمد محقر در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی دانشگاه های استان، خوابگاه های مجردی و متاهلی است، اظهارکرد: استان با کمبود جدی خوابگاه های مجردی مواجه است و از سوی دیگر خوابگاهی برای افراد متاهل نیز ندارد.

وی تاکید کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا، بیشتر دانشجویان این استان در خوابگاه های استیجاری اقامت داشته اند که با تعطیلی دانشگاه ها، این خوابگاه ها نیز تعطیل شدند.

محقر افزود: متاسفانه طی دو سال گذشته این خوابگاه ها نیز تغییر کاربری داده اند و با بازگشایی مجدد دانشگاه ها به حتم برای تامین خوابگاه ها به شدت دچار مشکل خواهیم شد.

وی ادامه داد: برای تامین خوابگاه ها باید به سراغ بخش خصوصی برویم و از ظرفیت آن ها کمک بگیریم.

رییس دانشگاه معین خراسان شمالی گفت: ۲۸ هزار دانشجو دختر و پسر در ۳۳ مرکز شامل دانشگاه‌های دولتی، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور، فنی و حرفه ای، جامع علمی و کاربردی و فرهنگیان تحصیل می کنند.

محقر افزود: از مجموع زیر نظام های آموزش عالی این استان چهار دانشگاه دولتی، چهار واحد آزاد اسلامی، پنج مرکز فنی و حرفه ای، هفت مرکز علمی و کاربردی، سه مرکز وابسته به دستگاه های اجرایی، هشت واحد پیام نور و ۲ موسسه غیر انتفاعی هم اینک جذب دانشجو دارند.

منبع: ايسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

واکنش رئیس هیات فوتبال کرمانشاه به حواشی بازی تیم‌های پاوه و گیلانغرب

 رئیس هیات فوتبال استان کرمانشاه بابیان اینکه هیات درحال جمع آوری مستندات و مدارک مربوط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *