دوشنبه , 11 مرداد 1400 - 6:28 قبل از ظهر

داستان حضرت ابراهیم نمودی از اخلاص و عبودیت است

داستان حضرت ابراهیم نمودی از اخلاص و عبودیت است

اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: داستان حضرت ابراهیم و پسرش اسماعیل نمود ونشانه ای کامل از اخلاص در عمل و عبودیت محض به درگاه الهی بود.

 آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز عید قربان در شهیدگاه اظهار کرد: حضرت ابراهیم با آوردن اسماعیل به قربانگاه نه تنها اطاعت و بندگی خود را به معبود نشان داد بلکه سعی کرد تسلیم شدن در برابر امر الهی و پیروزی در آزمون سخت پروردگار متعال را به نمایش بگذارد.

وی درس عید قربان را مملو از توحید و بندگی دانست و بیان کرد: امروز نیز شیاطین از هر سو انسان‌ها را به منیت و دور شدن از مسیر الهی دعوت می‌کنند و بهتر است همچون ابراهیم بت شکن عصر خود باشیم.

وی به حج بدون تبری و بیزاری از استکبار و شیاطین اشاره کرد و گفت: حجی که در آن برائت از مشرکان و معاندان امت اسلامی نباشد پشیزی ارزش ندارد.

عاملی به اوضاع نگران کننده امت اسلامی در کشورهای همسایه اشاره کرد و بیان داشت: تنها کشوری که در منطقه استقلال و حاکمیت ملی دارد ایران است که بدون باج دادنی با صلابت در صحنه حاضر است.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: تنها راه آرامش در منطقه و رسیدن به حاکمیت ملی کم نقص خروج آمریکا و همدستان او از خاورمیانه است تا صلح و امنیت بیشتری در بین امت اسلامی و کشورهای منطقه حاکم شود.

وی افزود: بت شکستن امروز مصداقی عینی در اخراج آمریکا از منطقه نمود پیدا کرده و باید نمرود و فروعنیان زمان را به خاک مذلت نشاند.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فراخوان افراد بالای ۶۰ سال به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی

اراک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تمامی افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *