کد خبر : 8847
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
-

دبیر: اگر من در مباحث فنی ۱۰ باشم، درستکار ۱۰۰ است/ بنا کاملا بر اساس چرخه انتخابی عمل کرد!

دبیر: اگر من در مباحث فنی ۱۰ باشم، درستکار ۱۰۰ است/ بنا کاملا بر اساس چرخه انتخابی عمل کرد!

رییس فدراسیون کشتی با دفاع از انتخاب پژمان درستکار به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، گفت: اگر من در مباحث فنی ۱۰ باشم او ۱۰۰ است.   علیرضا دبیر درباره عملکرد کشتی گیران ایران درالمپیک توکیو، گفت: ابتدا از برخی کارشناسان کشتی باید انتقاد کنم و از صداوسیما بخواهم که از کارشناسان به روز

دبیر: اگر من در مباحث فنی ۱۰ باشم، درستکار ۱۰۰ است/ بنا کاملا بر اساس چرخه انتخابی عمل کرد!

رییس فدراسیون کشتی با دفاع از انتخاب پژمان درستکار به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، گفت: اگر من در مباحث فنی ۱۰ باشم او ۱۰۰ است.

  علیرضا دبیر درباره عملکرد کشتی گیران ایران درالمپیک توکیو، گفت: ابتدا از برخی کارشناسان کشتی باید انتقاد کنم و از صداوسیما بخواهم که از کارشناسان به روز استفاده کند. المپیک اگر سال گذشته برگزار می‌شد، قطعا این ۴ مدال را هم نمی‌گرفتیم. حسن یزدانی چند سال با رباط پاره کشتی می‌گرفت و اردیبهشت امسال تازه توانست روی تشک بیاید. امیرحسین زارع فقط ۲۰ سال سن دارد و دو سال پیش در رده نوجوانان و جوانان کشتی می‌گرفت، او می‌توانست حتی برای ما طلا بگیرد، هم مشکل بدنی پیدا کرد و هم باور طلا نداشت. الان می فهمد که می‌توانست طلا بگیرد و حسرت آن را می‌خورد.

وی افزود: حسن یزدانی از نظر من قطعی مدال طلا بود اما ۱۵ ثانیه آخر همانجا که فکر کرد کار تمام شده خورد. یک سری می گویند او به مسابقات جهانی نروژ نرود. سال ۱۹۷۴ بازی های آسیایی در تهران بود. تیم اصلی را مسابقات جهانی نبردند، هنوز هم امثال جوادی و فرح وشی غصه می خورند چرا اعزام نشدند. حسن می تواند یک مدال جهانی دیگر اضافه کند، خب چرا نباید او را اعزام کنیم؟ مگر حیدری چند بار به کورتانیدزه نباخت تا آخر او را برد. یزدانی از این کشتی گیر خیلی بهتر است و قطعا می تواند پیروز شود.

وی با دفاع از تاکتیک طراحی شده برای حسن یزدانی در دیدار فینال مقابل دیوید تیلور، گفت: یزدانی یکی از بهترین کشتی های عمرش را گرفت. مثل کامپیوتر ۵ دقیقه و ۴۳ ثانیه بدون اشتباه کشتی گرفت. او حتی می توانست دست زیر کتف حریف بزند و او را بیرون ببرد و اختلاف امتیاز را بیشتر کند. او وقتی مبارزه تمام شد ضربانش هم به ۱۰۰ نرسیده بود. این‌گشتی گیر شایسته مازندرانی می تواند مدال های جهانی و المپیک بیشتری بگیرد و لایق مدال های بیشتری است.

دبیر خاطرنشان کرد: در کشتی فرنگی نیز ساروی در لهستان بیشتر از المپیک در اوج بود ای کاش پیک او در المپیک بود و محمدعلی گرایی هم مشکل بدنی داشت. در کشتی آزاد بدن های بچه ها مشکل داشت و می بریدند. انصافا محمدی زحمتش را کشید. او تیم ششم و نهم دنیا را تحویل گرفته بود. تیم آزاد و فرنگی ما جمعا ۱۵ مرحله اردو داشتند که در مجموع با ۵ ماه تمرین به اینجا رسیدند.

رییس فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که آیا نارضایتی از عملکرد کادر فنی کشتی آزاد باعث تغییر او شده است یا خیر، گفت: اولا که محمدی از نظر من جزو دو سه مربی خوب ایران است. هم زحمتکش است و هم کشتی را می فهمد اما من با توجه به برنامه و افقی که دارم این تصمیم را گرفتم.

دبیر درباره اینکه گفته می شود مشورت ناپذیر است و حرف خودش را می زند، گفت: روز اول که آمدم گفتم آمدم خراب شوم تا کشتی درست شود. من نیامدم جهان پهلوان شوم. من ۱۱ یا ۱۲ سال سابقه شورایی دارم و می دانم مشورت چه تاثیری دارد. ما باید ببینیم چه می گویند نه اینکه چه کسی می گوید. من مشاورانی دارم که نمی خواهند اسمشان را بیاورم. کسی که به من مشورت می دهد باید به روز باشد نه اینکه حرف ۳۰ سال قبل را بگوید. آدم روزی که من بگوید زمین می خورد. حتی بچه های تیم، جای پلی استیشن در اردو هم خودشان مشخص کردند.

وی درباره حواشی مربوط به صحبت هایش درخصوص افت کشتی مازندران، گفت: پارسال ۲۴ یا ۲۵ استان را دور زدم. اولا من را محکوم به کار سیاسی کردند که تهمت بود. وقتی جلسه می گذاشتیم از استاندار، فرماندار، فرمانده سپاه، امام جمعه و همه افراد تاثیرگذار در هر استان حضور داشتند. ما جلسه ای در ساری داشتیم که خدمت استاندار رسیدیم که ۲۷ فرماندار هم در جلسه حضور داشتند. بحث کشتی مازندران را شهر به شهر شروع کردیم . من ۳۰ سال است مازندران را می شناسم و با این ها در اردو زندگی کردم. آنجا گفتم کشتی در تهران در حال از بین رفتن است‌. ساری، بابل، آمل زمانی قهرمان جهان و المپیک داشتند.

وی افزود: روزگاری جویبار کشتی گیرانی مثل رضا یزدانی، کمیل قاسمی و مهدی حاجی زاده را داشت اما الان شهر جویبار کدام قهرمان را دارد؟ حسن یزدانی بچه یکی از روستاهای جویبار است، حرف من این بود کشتی بابد در شهرهای مازندران احیا شود، وگرنه روستاها که همیشه قهرمانان خود را داشتند. من هفته پیش در اردو گفتم بچه های شهر جویبار دستشان را بلند کنند اما هیچکس دست بلند نکرد اما وقتی گفتم بچه های روستا، خیلی ها دستشان را بالا آوردند. من دنبال ۷۰ درصد ظرفیت جمعیت شهری در کشتی هستم وگرنه در روستاها که کشتی جریان داشت.

دبیر ادامه داد: یک نفر از دوستانی که در ژیمناستیک بوده می آید و درباره کشتی نظر می دهد. همین جوانانی که در روسیه دیدید ما مجوز می گرفتیم در روستاها وشهرهایشان تمرین کنند. من بر خلاف دیگران دنبال فالوئر نیستم. من دنبال این هستم حرفی بزنم خدا خوشش بیاید. دغدغه من کشتی است. اگر کشتی به شهرها برگردد پرچم کشتی بالاتر می رود.دغدغه من این است که فراوانی بالا برود.
در جلسه خدمت مسئولان مازندران گفتم همانطور که دریا در مازندران قشنگ است کشتی هم قشنگ است. من خواستم آلارم را روشن کنم. دو سه تایی که این کار را کردند خودشان را به خواب زدند. کشتی مازندران اگر به شهرهای بزرگ برگردد خیلی پتانسیل بیشتری خواهد داشت. تهران، خراسان، کرمانشاه و مازندران اگر به اصطلاح کشتی گیران به جان هم بیفتند کشتی پیشرفت می کند. الان تهران کرمانشاه ضعیف هستند، کشتی خراسان هم که هیچ. ما فقط کشتی مازندران را داریم.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: هفته پیش به مسئولان ورزش شیراز گفتم، کشتی شیراز وقتی طلای المپیک می گیرد و چند نفر در جهانی نماینده دارد نباید بودجه اش زیر یک میلیارد تومان باشد. وزارت ورزش باید بودجه کشتی شیراز را بالا ببرد. بیایند یک دفعه به کشتی مازندران هم ۳ یا ۴ میلیارد بدهند ببینید چه اتفاقی می افتد. من آمدم این کارها را پیگیری کنم نه اینکه در مسائل فنی ریز شوم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عکس کمیل قاسمی به عنوان قهرمان المپیک در خانه کشتی نیست، گفت: او از قهرمانان خوب و با اخلاف ماست. امیدوارم زودتر مدال طلایش به ما ابلاغ شود. IOC باید ابتدا به کمیته المپیک ما و اتحادیه جهانی ابلاغ کند. امیدوارم زودتر این کار انجام شود.

دارنده مدال های طلای جهان و المپیک ادامه داد: کشتی در المپیک لیاقت بیشتری برای مدال داشت. با وجود اینکه راضی نیستم، باز ۶۰ درصد مدال ها مال کشتی بود، آیا ۶۰ درصد بودجه مملکت را به کشتی می دهند؟ نه ۵ درصد هم نمی دهند. از کمیته المپیک تشکر می کنم هر کاری توانست کرد هر چند بیشتر هم می توانستند. از مسئولان وزارت ورزش هم تشکر می کنم. مسئولان ما تا می آیند کار را یاد بگیرند دوره شان تمام می شود اما آقای سجادی خوبیش این است که کار را میشناسد. کمیته المپیک و وزارت ورزش نباید ۲ یا ۳ ماه مانده به المپیک سراغ کشتی بیایند الان وقت حمایت است که ما جوانانمان را به تورنمنت های بزرگسالان بفرستیم تا باخت هایشان را در تورنمنت بدهند تا در المپیک و جهانی پرچمدار شوند.

دبیر که در برنامه ورزش و مردم حضور داشت، درباره انتقادها به نحوه انتخاب ملی پوشان کشتی فرنگی توسط محمد بنا، گفت: آقای بنا خیلی مشورت پذیر است. شما بیاید بحث های او با سوریان و کادرش را ببینید. بحث هایی که می کنیم خیلی جاها از ما جلوتر است اما وقتی موضوعی هم باشد قبول می کند. تمام این بچه هایی که برای نروژ انتخاب شدند بر اساس چرخه انتخابی بوده است. بنا برای المپیک هم همه را در نظر گرفت و بر اساس چرخه عمل کرد. خواهشم این است که دوستان به دقت بررسی داشته باشند.

رییس فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که با توجه به انتشار عکس هایی از او که در حال تمرین دادن به کشتی گیران است، آیا ممکن است مثل برادران خادم، او نیز وارد مباحث فنی شود، گفت: عکسی که از من بیرون آمد کوچولو کشتی گرفتم و بالای سر رحمان عموزاد بودم. زمان آقا غلام هم این اجازه را به من می داد چیزهایی که بلدم را انتقال بدهم. هر قهرمان جهان و المیپکی حتما سرمربی خوبی نمی شود. یکی از فاکتورهای سرمربیگری فنی است. یک سری می گویند خودت هم کمک می کنی. قطعا وارد مباحث فنی و مربیگری نمی شوم چرا که کار من چیز دیگری است.

وی درباره بی تجربگی اعضای کادر فنی کشتی آزاد نیز گفت: من اگر خودم را در بحث مربیگری ۱۰ بدانم حتما پژمان صد است. هیچوقت به او فرصت داده نشده اما هر جا کار کرده موفق بوده است. او ابتدا با کمیل قاسمی تماس گرفت اما جای دیگری مشغول بود و نیامد. آقا صادق گودرزی هم گقت مشکل شخصی دارد. ۳ مربی از مازندران گذاشتیم که برای اولین بار است. احسانپور آمده به سبک وزن های ما کمک کند. امینی هم در جوانان بوده و از او جواب گرفتیم. اباذر اسلامی را برای سنگین وزن آوردیم. اگر زارع یک خیمه بلد بود طلای المپیک می گرفت.درستکار شاگرد خلف مرحوم معزی پور بوده است.

وی در پایان گفت: جاهایی دیدم می گویند فلانی رفیق بازی کرده ایت. من آبروی خودم را بیشتر از هر کسی دوست دارم. حتی منتقدان با انصاف را بتوانیم استفاده می کنیم. این نظر من است شاید هم اشتباه کنم.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

فروشگاه قطعات بنز و بی ام و

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

تور کربلا

ممبر اجباری تلگرام

مرجع قیمت خرید و فروش گرافیت چرب

تقویت انتن موبایل

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر گیربکس اچ سی کراس H30Cross

تعمیر لباسشویی

اسباب بازی

اعلام حریق زیتکس

آموزش کافی شاپ

چاپ و بسته بندی

پلتفرم رپورتاژ آگهی

اسرارالشفاء

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح