کد خبر : 1729
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۴۹
-

درب شعب بسته شد‌/ ادامه فرآیند اخذ رأی از افراد داخل شعب/ آغاز شمارش آرا

درب شعب بسته شد‌/ ادامه فرآیند اخذ رأی از افراد داخل شعب/ آغاز شمارش آرا

با پایان مهلت انتخابات در کشور، شمارش آرا در صندوق‌های اخذ رأی در استان‌ها‌‌آغاز شده است، اما با این حال در برخی شعب که افراد متقاضی همچنان در محل حضور داشتند، رأی‌گیری از متقاضیان همچنان ادامه دارد و در سایر شعبات، شمارش آرا آغاز شده است. فرماندار فریدونشهر: میزان مشارکت مردم در شهرستان فریدونشهر بالای

با پایان مهلت انتخابات در کشور، شمارش آرا در صندوق‌های اخذ رأی در استان‌ها‌‌آغاز شده است، اما با این حال در برخی شعب که افراد متقاضی همچنان در محل حضور داشتند، رأی‌گیری از متقاضیان همچنان ادامه دارد و در سایر شعبات، شمارش آرا آغاز شده است.

فرماندار فریدونشهر: میزان مشارکت مردم در شهرستان فریدونشهر بالای 80 درصد بود

رضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره روند انتخابات در شهرستان فریدونشهر اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان‌بندی وزارت کشور رای متقاضیان دادن رای در شعبی که حضور داشتند، تا آخرین نفر گرفته شد؛ رای‌گیری در حوزه‌های روستاها  تقریبا در همان ساعت 24 به پایان رسید اما در شعبات شهری رای‌گیری طول کشیده بود.

وی ادامه داد: میزان مشارکت مردم در شهرستان فریدونشهر تقریبا بالای 80 درصد بود و البته این آمار دقیق نیست وهنوز صورت‌جلسات تکمیل نشده است.

‌فرماندار شهرستان فریدونشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر شهرتان صعب‌العبور است و 10 الی 20 تا از شعبات ما هنوز ثبت نشده‌ و تجمیع آنها 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد.

رای‌گیری در برخی شعب گلپایگان با وجود پایان مهلت رأی‌گیری ادامه دارد

فرماندار گلپایگان گفت: رای‌گیری در شعبی که مراجعه‌کننده نداشتند، به اتمام رسیده‌است اما برخی از شعب تا بعد از زمان رأی‌گیری هم فعالیت دارند.

محمدحسین یارمحمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، بااشاره به میزان مشارکت در شهرستان گلپایگان اظهار داشت: مشارکت حدود 28هزار نفر اعلام شده‌است اما درصد دقیق باید توسط سیستم محاسبه شود. وی ادامه داد: آمار مشارکت دقیق را تا 3 الی 4ساعت آینده اعلام می‌کنیم.

فرماندار گلپایگان خاطرنشان کرد: رای‌گیری در شعبی که مراجعه‌کننده نداشتند، به اتمام رسیده‌است اما برخی از شعب تا ساعت 2 بامداد فعالیت داشتند اما از افراد حاضر در شعبه هنوز هم رأی‌گیری می‌شود.

مشارکت انتخاباتی در شهرستان مبارکه بیش از 53 درصد بود

گروه استان‌ها- فرماندار شهرستان مبارکه گفت: میزان مشارکت انتخاباتی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر شهرستان مبارکه بیش از 53 درصد بود.

اصغر هدایت دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون وضعیت انتخابات شهرستان مبارکه اظهار داشت: میزان مشارکت انتخاباتی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر شهرستان مبارکه بیش از 53 درصد بود.

وی ادامه داد: با وجود پایان زمان رأی‌گیری در شعب اخذ رأی شهرستان مبارکه، همچنان افرادی در شعب اخذ رأی حضور دارند و مشغول رأی‌دهی هستند.

فرماندار شهرستان مبارکه با بیان اینکه 99 هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط رأی دادن هستند، از ‌‌تراکم جمعیت در شعب اخذ رأی مبارکه خبر داد و ادامه داد: حدود 99هزار نفر واجد شرایط در شهرستان مبارکه داریم که هزار و 700 نفر از آنان رای اولی هستند.

مشارکت بالای 45 درصدی مردم لنجان در انتخابات

خدامراد صالحی، فرماندار شهرستان لنجان دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به شعب اخذ رأی در شهرستان لنجان اظهار داشت: هنوز برخی از شعب که شلوغ بوده و تجمع داشتند، درحال رای‌گیری هستند اما رفته رفته با پایان حضور مردم، درب شعب بسته می‌شود.

وی ادامه داد: شمارش آرا در شهرستان آغاز شده و احتمالاً پایان انتخابات و اعلام نتایج آن در صبح اتفاق خواهد افتاد.

فرماندار شهرستان لنجان درباره میزان مشارکت مردم لنجان در انتخابات خاطرنشان کرد: مشارکت تقریبا بالای 45درصد بوده‌است.

شمارش آرا در برخی از شعب اخذ رای استان کرمان آغاز شد‌

عباس تقی‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس توافق ستاد انتخابات کشور و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی ساعت 24 جمعه مورخ 28 خرداد 1400 مهلت اخذ رای به پایان رسیده است اظهار داشت: کلیه شعب اخذ رای شهر‌هایی که دارای مراجعه کننده هستند می‌توانند حداکثر تا ساعت 2 بامداد به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه رای گیری در روستاهایی که مراجعه کننده‌ای ندارند به پایان رسیده است افزود: سایر شعب در صورت اتمام رای گیری می‌توانند نسبت به شمارش آرا اقدام کنند و در سایر شعب تا زمانی که افراد در شعبه حضور دارند، رای گیری ادامه دارد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با عنوان اینکه بیش از یک میلیون و 253 هزار نفر نسبت به اخذ تعرفه در استان کرمان اقدام کردند گفت: تعرفه‌های اخذ شده در استان نشان از مشارکت 56 درصدی واجدین شرایط کرمانی دارد و با توجه به اینکه رأی‌گیری در برخی از شعب همچنان ادامه دارد پیش‌بینی می‌شود مشارکت مردم استان کرمان در انتخابات به 60 درصد برسد.

وی با بیان اینکه براساس شهرستان کرمان با حدود 258 هزار نفر شرکت کننده در انتخابات در رتبه اول قرار دارد گفت: رفسنجان با 108 هزار نفر در رتبه دوم و جیرفت و سیرجان با بیش از 100 هزار نفر در رتبه های بعدی مشارکت قرار دارند.

تقی‌زاده افزود: شهرستان‌های سیرجان، بم، زرند، رودبار جنوب، بافت، شهربابک، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، بردسیر، نرماشیر، منوجان، ریگان، رابر، فهرج، ارزوئیه، راور، فاریاب، انار و کوهبنان نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پایان انتخابات در خور و بیابانک/ شمارش آرا آغاز شد

عباس نظام‌السلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به پایان فرایند انتخابات در این شهرستان گفت: انتخابات در خور و بیابانک با توجه به عدم مراجعه مردم از دقایقی پیش به پایان رسید و درب شعبه‌های اخذ رأی بسته شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شمارش آرا در شعب آغاز شده و فعالیت شمارش آرا تا ساعاتی دیگر ادامه دارد.

فرماندار ‌شهرستان خور و بیابانک درباره درصد مشارکت آرا ادامه داد: درصد مشارکت آرا در شهرستان خور و بیابانک 70 درصد بود و خوشبختانه مشارکت مردم در این انتخابات قابل توجه بود.

وی درباره واجدین شرایط در این شهرستان ادامه داد: تعداد واجدین شرایط در شهرستان 14 هزار و 600 نفر بودند. 31 شعبه اخذ رأی ریاست جمهوری و 29 شعبه اخذ رأی شوراها در این شهرستان وجود داشت.

پایان رای گیری در برخی شعب شهرستان شهرضا

ناصر اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: رای گیری در برخی روستاهای شهرستان شهرضا به اتمام رسیده و سایر شعب نیز به زودی به اتمام می‌رسد.

وی افزود: در اکثر شعب شهری شهرستان شمارش آرا شروع شده اما هنوز میزان مشارکت مردمی را نمی‌دانیم. این آمار باید در سامانه ثبت شود اما هنوز چیزی به دست ما نرسیده است.

فرماندار شهرستان شهرضا با بیان اینکه شمارش آرای ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا همزمان انجام می‌شود گفت: 112هزار نفر واجد شرایط رای دهی در شهرستان شهرضا بودند. همچنین در کل شهرستان 108 شعبه اخذ رای مستقر شد که رای گیری در برخی شعب به اتمام رسیده است.

فرآیند اخذ رأی در روستاهای استان گیلان پایان یافت‌

محمود قاسم‌نژاد امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اختیاراتی که ستاد انتخابات کشور به استان‌ها داده است اظهار داشت: در فرآیند برگزاری انتخابات در شهر و روستاها طبق اطلاعیه‌ای که از سوی ستاد انتخابات استان صادر کردیم، فرآیند اخذ رأی در کلیه روستاهای استان گیلان ساعت 22 به پایان رسید.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت: اگر افرادی در پایان این ساعت هنوز در صف‌های اخذ رأی برای اتمام فرآیند رأی دادن حضور داشته باشند، توسط عوامل شعبه از جمله نماینده فرماندار به داخل شعبه هدایت می‌شوند و فرآیند اخذ رأی برای آن‌ها اجرا می‌شود.

قاسم نژاد با بیان اینکه پایان روند اخذ رأی در کل روستاهای استان گیلان ساعت 22 امشب است تصریح کرد: پس از ساعت اعلام شده کسی برای فرآیند رأی دادن اجازه ورود به داخل شعبات در روستاهای استان گیلان را ندارد.

مشارکت مردم نایین در انتخابات 67 درصد بود

فرماندار شهرستان نایین گفت: مشارکت مردم نایین در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 67 درصد بود.

محمدحسین نصرتی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان بااشاره به پایان رای‌گیری در نایین اظهار داشت: رای‌گیری در تمامی شعب نایین خاتمه یافته و شمارش آرا آغاز شده‌است.

وی درباره وضعیت مشارکت مردم نایین در این انتخابات ادامه داد: مشارکت مردم در نایین تقریبا 67درصد بود.

منبع:تسنیم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تست علت سرگیجه

آجر نما

قیمت تجهیزات اعلام حریق

خرید صندلی پزشکی

جانکشن باکس

خرید نهال شلیل مغان

پریز شبکه

تعمیر لباسشویی

قیمت گاری دستی قدیمی

سئو در مشهد

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

ممبر اجباری تلگرام

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر لباسشویی

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح