دوشنبه , 8 آذر 1400 - 6:06 قبل از ظهر

درخواست ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه برای پایان دیکتاتوری در بحرین

به نقل از رسانه‌های بحرینی، شورای سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هرگونه فرایند سیاسی که بر اصل ثابت “مردم منبع قدرت هستند” مبتنی نباشد فاقد مشروعیت است.

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در این بیانیه بیانات اخیر آیت الله شیخ عیسی قاسم درباره “حق کامل سیاسی” و فراگیری اصل ” مردم منبع قدرت هستند” و رجوع به “حاکمیت مردم” را بسیار مهم دانست و اعلام کرد که این اظهارات زمینه‌ای مناسب برای پایان دادن به عصر دیکتاتوری و شروع یک حیات سیاسی جدید و باثبات است.

این بیانیه می‌افزاید: بحرین امروز به یک جهش سیاسی واقعی و به مرحله‌ای جدید که طی آن قانون اساسی جدید با خواست و اراده مردمی تدوین گردد نیاز دارد و این قانون اساسی باید زمینه تشکیل یک نظام سیاسی جدید را فراهم کند.

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه در ادامه این بیانیه افزود: ملت بحرین دیگر به این حکومت دیکتاتوری و جنایتکار اعتمادی ندارد و انتفاضه‌ها و انقلاب‌های پی در پی که در بحرین رخ داده است دلیلی آشکار بر این امر است که مردم دیگر قبول نخواهند کرد که حق سیاسی و اصیل آنها در تشکیل حکومتی که در آن به اصول و ارزش‌ها احترام گذاشته شود و در احکام آن بر دین اسلام تکیه شود تضییع گردد.

منبع:تسنیم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

گروسی: امیدوارم فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران ازسرگرفته شود

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفر خود به تهران، ابراز امیدواری کرد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *