شنبه , 6 آذر 1400 - 8:39 بعد از ظهر

درگیری پلیس پاکستان با پزشکان معترض به کمبود تجهیزات ضد کرونایی

درگیری پلیس پاکستان با پزشکان معترض به کمبود تجهیزات ضد کرونایی

منابع آگاه از درگیری پلیس ضد شورش پاکستان با شماری از پزشکان معترض به کمبود لباس و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با کرونا خبر دادند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد که صدها پزشک و کادر درمانی با پوشیدن لباس‌های مخصوص خود و زدن ماسک نسبت به کمبود لباس و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با کرونا در شهر کویته اعتراض کردند.

طبق این گزارش، پلیس ضد شورش پاکستان نیز با تعدادی از این پزشکان و کارکنان درمانی درگیر شد و شماری از آنها را بازداشت کرد.

در همین راستا، یک مقام بلندپایه در پلیس ضد شورش پاکستان گفت که این نیروها ۳۰ معترض را به اتهام نقض قانون ممنوعیت تجمع بازداشت کردند و پزشکان نیز تهدید کرده‌اند در صورتی که معترضان بازداشت شده آزاد نشوند دست از کار می‌کشند.

در همین حال، عبد الرحیم، سخنگوی اتحادیه پزشکان پاکستان که این تظاهرات را رهبری می‌کند در این باره عنوان کرد: پزشکان معتقدند که مجهز نشدنشان به تجهیزات لازم برای مقابله با کرونا سلامتی آنها را به خطر می‌اندازد.

وی افزود: شماری از پزشکان و کادر درمانی درپی حمله عناصر پلیس با باتوم به آنها مجروح شده‌اند.

همچنین سخنگوی دولت ایالتی بلوچستان پاکستان در واکنش به این حادثه گفت: تجهیزات لازم در اختیار پزشکان قرار گرفته و کادر پزشکی که تظاهرات کردند عضو تیم مقابله با ویروس کرونا نبودند.

طبق آخرین آمار اعلام شده، تا کنون ۳۲۷۷ تن در پاکستان مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که ۵۰ تن از آنها جانشان را از دست داده‌اند.

بخش جنوب آسیای عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای در توییتر خود، دستگیری این پزشکان را محکوم کرده و آن را حمله به حقوق پزشکان برای اعتراض مسالمت آمیز و توهین به خطری دانسته که با آن روبه‌رو هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3nd

مطلب پیشنهادی

ساماندهی بازار دستفروشان بندرعباس به قیمت “له‌شدن‌قشرضعیف” تمــام نشود

ایسنا/هرمزگان نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: زمزمه جابجایی دستفروشان خــیابان طـــالقانی بندرعباس، دستفروشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *