شنبه , 6 آذر 1400 - 8:24 بعد از ظهر

دست خیر خیرین در روزهای کرونایی

دست خیر خیرین در روزهای کرونایی

ایسنا/زنجان رئیس بیمارستان امدادی ابهر گفت: خیرین ابهری در روزهای کرونایی به یاری حوزه بهداشت و درمان آمده‌اند.

غلامرضا بیگدلو دیروز (۱۴ فروردین) در جلسه ستاد کرونایی شهرستان ابهر با بیان این‌که شهرستان ابهر دارای مردمی نوع‌دوست و خیر است، تصریح کرد: در این روزهای سخت که کادر بهداشت و درمان همه تلاش خود را برای خدمت‌رسانی به بیماران به کار بسته‌اند، خیرین نیز به مدد آن‌ها آمده‌اند ‌و در تهیه اقلام مورد نیاز یار و یاورشان هستند.

این مسئول با تاکید بر این‌که روزانه ۱۵۰ ماسک N۹۵ در بیمارستان امدادی مورد نیاز کادر درمان است، یادآور شد: از این تعداد ۵۰ عدد از طریق دانشگاه علوم‌پزشکی استان تأمین می‌شود و مابقی ۱۰۰ ماسک N۹۵ مورد نیاز کادر درمان از طریق کمک‌های مردم نیکوکار شهرستان ابهر تهیه می‌شود که این همت بلند، جای تقدیر دارد.

در ادامه این جلسه، متخصص عفونی بیمارستان امدادی ابهر نیز عنوان کرد: فقط ۱۵ درصد مبتلایان به کروناویروس به بیمارستان مراجعه می‌کنند و ۸۵ درصد ناقل که ممکن است خود نیز متوجه ابتلا به کرونا به دلیل علائم خفیف آن را ندانند.

منصور علیمردانی با اشاره به این‌که احتمال انتقال ویروس توسط افراد ناقل به دیگران وجود دارد، بیان کرد: باید با خانه ماندن از ابتلای بیشتر افراد در معرض خطر به کرونا جلوگیری کرد.

وی با اشاره به این‌که هیچ واکسنی برای کرونا ساخته نشده است، یادآور شد: از شهروندان درخواست می‌شود با در خانه ماندن، کادر بهداشت و درمان را در شکست این بیماری یاری کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

درباره ی 3m73m3m3mg

مطلب پیشنهادی

تمرین خانگی ملی پوش ژیمناستیک ایران به امید المپیک

سعید رضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک ایران به چالش ورزش در خانه پیوست. کیخا که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *