دوشنبه , 11 مرداد 1400 - 8:04 قبل از ظهر

دولت افغانستان باردیگر با طالبان مذاکره می کند

دولت افغانستان باردیگر با طالبان مذاکره می کند

یک هیئت بلندپایه از دولت و گروه های سیاسی افغانستان قرار است بزودی برای ادامه مذاکرات با طالبان به قطر سفر کند.

منابع افغان اعلام کرده اند که یک هیئت بلندپایه از دولت و گروه‌های سیاسی قرار است بزودی برای ادامه مذاکرات با طالبان به قطر سفر کند.

این خبر به نقل از «عزیزالله فضلی»، مشاور وزارت دولت افغانستان در امور صلح اعلام شده است و رادیو اروپای آزاد آن را منتشر کرده است.

عزیزالله فضلی اما در گفتگو با رادیو اروپای آزاد تاریخ دقیقی از زمان دقیق اعزام این هیئت اعلام نکرده، اما همزمان تاکید داشت: جنگ فعلی و چالش‌ها بدون مذاکره و تفاهم راه حل دیگری ندارد.

مشاور دولت اشرف غنی ابراز امیدواری کرده است که در نشست دوم با همکاری سازمان ملل و کشورهای اسلامی بتوان به نتیجه مشخصی دست یافت.

گفته شده امکان جدی تأمین آتش‌بس از دیگر موضوعات مورد بحث در نشست دوم هیئت‌های سیاسی و دولتی افغانستان و طالبان خواهد بود.

دور اول مذاکرات صلح افغانستان در دوحه پایتخت قطر، سه روز پیش پایان یافت، اما دو طرف نتوانستند بر سر دستیابی به یک آتش بس به توافق دست یابند. پس از پایان دور اول مذاکرات گروه‌های افغانستان در قطر، کارشناسان گفته بودند که انتظار دارند هر دو طرف بیانیه مشترکی صادر کنند و در آن بر اعتمادسازی، قانون اساسی و نقشه راه آینده سیاسی افغانستان، به عنوان محورهای اصلی گفت‌وگوها توافق کنند، اما پس از پایان این مذاکرات هیچ نتیجه‌ای از گفتگوها اعلام نشد.

با آغاز روند خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان درگیری‌های میان گروه طالبان و نیروهای دولتی افغان گسترش یافته و به دنبال آن طالبان کنترل تعدادی از مناطق و گذرگاه‌های مرزی در شمال و جنوب این کشور را به دست گرفته اند.

منبع:خبرنگار مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مطالعه سازمان بهداشت جهانی بر روی منشاء کرونا اقدامی سیاسی است

معاون وزیر بهداشت چین با انتقاد از تصمیم سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *