کد خبر : 142249
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
-

رعایت حقوق شهروندی، ملاک عمل ناجا در اجرای ماموریت‌ها

رعایت حقوق شهروندی، ملاک عمل ناجا در اجرای ماموریت‌ها

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از حقوق سازمان و کارکنان دفاع می کنیم، بر لزوم رعایت حقوق شهروندی و موازین شرعی، قانونی و اخلاقی حین اجرای ماموریت ها تاکید کرد. به گزارش ایسنا سردار حسین اشتری در همایش سراسری معاونان و مدیران حقوقی و امور مجلس استان ها و حوزه مرکزی ناجا که به صورت

رعایت حقوق شهروندی، ملاک عمل ناجا در اجرای ماموریت‌ها

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از حقوق سازمان و کارکنان دفاع می کنیم، بر لزوم رعایت حقوق شهروندی و موازین شرعی، قانونی و اخلاقی حین اجرای ماموریت ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا سردار حسین اشتری در همایش سراسری معاونان و مدیران حقوقی و امور مجلس استان ها و حوزه مرکزی ناجا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت و به ویژه شهیدان نیروی انتظامی درود و رحمت می فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا آرزوی طول عمر توام با سلامتی داریم.

وی با تبریک ایام و اعیاد ماه رجب افزود: در آستانه عید سعید مبعث هستیم و بنده نیز فرا رسیدن این اعیاد را تبریک و تهنیت عرض می کنم و ان شاء الله بتوانیم از فیوضات این ماه مبارک بهره وافی و کافی ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری همایش سراسری معاونان و مدیران حقوقی و امور مجلس حوزه مرکزی ناجا به ویژه سردار ” حمید رضا اشراق”، اظهارکرد: از اقدامات و زحمات همکارانم در معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا تشکر می کنم. انصافا در چند سال که سردار ” اشراق ” مسئولیت این معاونت را عهده دار هستند، اقدامات بزرگ و مطلوبی صورت گرفته است.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی با قدردانی از تلاش های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهان، افسران ، درجه داران، کارکنان و سربازان وظیفه گفت: بنده در ابتدا لازم می دانم از زحمات شبانه روزی همکاران خدوم و ایثارگرم در سراسر کشور قدردانی کنم که انصافا به صورت جهادی و ایثارگرانه به مردم خدمات ارائه می کنند. خدمت به مردم عبادت است و باید این توفیق را قدر بدانیم. مردم نیز قدر خدمات انتظامی که خدماتی آرام بخش و امیدبخش است را می دانند که در همین راستا خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت رفاه و آسایش و امنیت آنان هستند و با توجه به تعطیلات نوروزی پیش رو با تمام توان ماموریت خود را انجام خواهند داد تا مردم با آسایش و آرامش و خیال راحت به استقبال سال نو بروند و تعطیلات را سپری کنند.

اشتری با اشاره به حضور گسترده نیروهای پلیس در جغرافیای جمهوری اسلامی از مرزها تا مرکز به اهمیت تامین نظم و امنیت در کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی دارای گستردگی و تنوع ماموریتی است و در عین حال با وسعت اختیارات قانونی حین اجرای ماموریت ها با آحاد مردم در طیف، سنین مختلف در ارتباط است. تامین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی عظیم انتظامی است که تحقق این مهم با همت و تلاش شبانه روزی و فداکارانه همکارانم در سراسر کشور محقق می شود.

ناجا؛ نهاد اجتماعی محور

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ناجا یک نهاد اجتماعی محور و در تعامل و ارتباط با مردم است و از نظر درون سازمانی هم مجموعه  ای ” انسان محور” است که بالاترین سرمایه محسوب می شود، افزود: بنابراین شایسته است که به نحو مطلوبی از این مجموعه بزرگ و عظیم حراست و حفاظت کنیم.

وی با اشاره به کارکرد حساس و موثر معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با توجه به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس بر لزوم ارتقای اقدامات در راستای آگاهی بخشی حقوقی و قانونی کارکنان و تعریف سازوکاری محکم برای معاضدت از آنان تاکید و تصریح کرد: بایستی از حقوق سازمان و کارکنان به درستی دفاع کنیم.

 آشنایی با موضوعات حقوقی

فرمانده ناجا ادامه داد: معاونت حقوقی و امور مجلس به نوعی با همه اجزا و ماموریت های نیروی عظیم انتظامی مرتبط است و آشنا کردن سبزپوشان نیروی انتظامی به موضوعات حقوقی باید یکی از کارکردهای اولویت دار این معاونت باشد.

 رفع خلاء های قانونی مرتبط با ماموریت‌های پلیس

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعامل مطلوب معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با مجلس شورای اسلامی تاکید و خاطر نشان کرد: ارتباط با خانه ملت می تواند به رفع خلاء های قانونی مرتبط با ماموریت های پلیس منتج شود، از طرفی آشنایی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تنوع و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی در کنار سختی فعالیت آنان می تواند در بازه هایی چون بودجه بندی و تزریق اعتبارات مالی گره گشا باشد.

اشتری با اشاره به اینکه صیانت از کارکنان و معاضدت قضائی از آنان از اولویت های معاونت حقوقی و امور مجلس است، اظهارکرد: در هر شرایطی از مامور وظیفه شناس، متعهد و صحیح العمل صیانت و حمایت می کنیم و همه باید بدانند که در برابر قانون مساوی هستند و بایستی تابع آن باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در حمایت از ماموران وظیفه شناس که در جریان ماموریتی دچار آسیب شده اند، فرآیندها را از طریق قانون دنبال می کنیم بر لزوم اتخاذ رویکرد پدرانه و مسئولانه در صیانت از نیروهای وظیفه شناس تاکید کرد.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر رعایت حقوق شهروندی در جریان ماموریت ها توسط نیروهای پلیس اظهارکرد: همان گونه که باید از حق و حقوق نیروی انتظامی دفاع کنیم، شایسته است که رعایت حقوق شهروندی نیز ملاک عمل نیروهای پلیس در جریان اجرای ماموریت ها باشد.

وی تصریح کرد: بایستی حق و حقوق متهمان را بر اساس موازین شرعی ، قانونی و اخلاقی رعایت کنیم و در کنار این مهم به رفتار نیروهای پلیس با مردم و مراجعان نظارت داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با طرح پیشنهاد بهره گیری از ظرفیت هایی چون پلیس افتخاری اظهارکرد: می توانیم از نخبگان حقوقی قابل اعتماد و امین در راستای ارائه مشاوره حقوقی به کارکنان، خانواده هایشان و مراجعان بهره ببریم ، به طوری که هم مردم و مسئولان را از حقوق ناجا آگاه کنیم و هم با ارائه مشاوره حقوقی به خانواده های کارکنان از برخی مشکلات آنان در حیطه های قانونی بکاهیم.

اشتری خاطر نشان کرد: خانواده کارکنان نیروی انتظامی، بازنشستگان، خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و متوفیان بایستی در اولویت دریافت خدمات مشاوره ای حقوقی و قانونی باشند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه باید قدردان امنیت مطلوب و مثال زدنی حاکم بر کشور باشیم، خاطر نشان کرد: نتیجه زحمات شبانه روزی همه نیروهای پلیس از مرز تا مرکز، رضایت مندی مقام معظم رهبری و مردم از پلیس است که این مهم را بالاترین سرمایه و مدال افتخاری بر سینه می دانیم.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری خاطر نشان کرد: پیام سراسر عنایت و لطف معظم له خطاب به همه کارکنان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز ، از صف تا ستاد بود و این پیام برگ زرینی در کارنامه پلیس و حاکی از تلاش همه همکارانم است. ما قدردان پیام سراسر لطف و محبت فرماندهی معزز کل قواهستیم و تلاش روزافزونی برای کسب رضایت معظم له داریم.

اشتری در ادامه رسیدگی به مشکلات سازمانی، رفع کمبودها و ارتقاء وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان را از اولویت های جدی برشمرد و افزود: بنده شخصا برای تحقق این موضوعات تلاش می کنم چرا که معتقدم با وجود سختی ماموریتی کارکنان و تلاش شبانه روزی، نیروهای خدوم و زحمتکش پلیس نبایستی دغدغه معیشت و رفاه داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود و ارتقای وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان یادآور شد: در راستای تحقق این مهم گام های مطلوبی در حوزه افزایش و ترمیم حقوق، اجرای برنامه های نهضت مسکن کارکنان طی یک برنامه پنج ساله و .. را دنبال می کنیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: در فرآیند اجرای تامین مسکن کارکنان به دنبال این هستیم که طی یک بازه زمانی پنج ساله که حدود یک سال و چند ماه از آن را سپری کرده ایم، نیروهای پلیس واجد شرایط، ” خانه دار” شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس اشتری در بخش پایانی سخنان خود با تاکید مجدد بر اینکه قدردان زحمات شبانه روزی همه همکارانم از صف تا ستاد هستم، درباره افزایش اعتبارات و بودجه ناجا پیرو مذاکرات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی ، دولت و ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش کردیم که تعهداتمان را پاسخگو باشیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تست علت سرگیجه

آجر نما

قیمت تجهیزات اعلام حریق

خرید صندلی پزشکی

جانکشن باکس

خرید نهال شلیل مغان

پریز شبکه

تعمیر لباسشویی

قیمت گاری دستی قدیمی

سئو در مشهد

طلا اقساطی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل تهران

ولت متر تابلویی

استابلایزر

اضافه کردن زيرنويس

کوله پشتی مدرسه

درمان قطعی گال

اسباب بازی

تعمیر گیربکس اتوماتیک

ایدوتک

ربات لوگو ساز رایگان

تعمیر لباسشویی سامسونگ

ممبر اجباری تلگرام

شیشه اتومبیل ارزان

تعمیر لباسشویی

آموزش کافی شاپ

پلتفرم رپورتاژ آگهی

جعبه هاردباکس

طراحی سایت فروشگاهی

خرید سنگ قبر

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح