یکشنبه , 14 آذر 1400 - 0:15 قبل از ظهر

روند صعودی بیماران بستری و سرپایی کرونا در زنجان

روند صعودی بیماران بستری و سرپایی کرونا در زنجان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: روند بیماری در استان سرپایی است.

پرویز قزلباش ظهر امروز (۳۱ تیرماه) در جلسه ستاد کرونای استان زنجان، با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان، اظهار کرد: طی روزهای اخیر شاهد روند ادامه‌دار و صعودی بیماری کرونا در حوزه بستری و تست‌های سرپایی استان هستیم.

وی با بیان اینکه در موج جدید، بیماری یک‌باره سر باز کرده و ممکن است افراد زیادی را درگی  کند، ادامه داد: هرچند روند بیماری در استان تدریجاً در حال افزایش است، اما هر روز انتظار آن را داریم که بیماری حالت طغیانی به خود گیرد.

این مسئول، با بیان اینکه به عنوان مثال در ۲۰ تیرماه در روز ۷۰ نفر بیمار سرپایی داشتیم، اما این آمار در روز گذشته به ۲۱۰ نفر مثبت سرپایی رسیده است، اضافه کرد: بررسی مراجعات طی ۱۰ روز گذشته نشان می‌دهد که روند مثبت شدن به چه شکلی افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، با یادآوری این‌که تعداد بستری‌های بیماری تا به امروز به بالای ۲۵۰ نفر رسیده است، متذکر شد: پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته بعد، تعداد بستری‌ها با توجه به روندی که وجود دارد به بالای ۴۰۰ نفر برسد.

قزلباش با اشاره به وضعیت قرمز چهار شهرستان ابهر، خرم‌دره، خدابنده و زنجان، بیان کرد: مدیریت بیماری در این چهار شهرستان توجه ویژه‌ای را می‌طلبد.

وی با تأکید بر اینکه تمام توان خود را برای مقابله با ویروس به کار گرفته‌ایم، یادآور شد: مقابله با کرونا تنها به وسیله یک دستگاه اجرایی امکان‌پذیر نیست، لذا برای موفقیت در این حوزه نیازمند همدلی و همکاری همگانی هستیم.

این مسئول با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های پیش‌رو مقابله با کرونا، عادی‌انگاری بیماری است، تصریح کرد: علاوه بر مردم، این عادی‌انگاری در میان برخی از مدیران نیز وجود دارد که این امر به نوبه خود آسیب‌زاست.

منبع: ایسنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چرا واکسن آسترازنکا به‌عنوان دوز تقویت‌کننده ارائه نمی‌شود؟

  در حال حاضر از واکسن‌های مدرنا، فایزر و برخی واکسن‌های دیگر برای دوز تقویت‌کننده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *