سه شنبه , 27 مهر 1400 - 2:03 قبل از ظهر

رونمایی از بانک اهداف راهبردی نتانیاهو در غزه؛ تنها دستاورد اسرائیل چه بود؟/گزارش اختصاصی

«ریاض اشکنتنا»، یکی از نجات یافتگان حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی درباره هدف قرار دادن اماکن مسکونی و غیرنظامی توسط رژیم صهیونیستی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: یک دفعه احساس کردم، در خانه نوری زرد و قرمز تابیدن گرفت که طبیعی نبود و باعث شد، خانه به شکل وحشتناک و جنون آمیزی به لرزه در آید.

وی ادامه داد: وضعیت خانه اصلا طبیعی نبود، بمب‌های خلاء (گرمافشاری) پرتاب می‌شد و خانه به شدت می‌لرزید، بمباران این بار مثل حملات قبلی نبود. متوجه شدم که خانه مستقیماً با موشک هدف قرار گرفت. تمام ساکنان خانه را کودکان و غیر نظامیان بی‌گناه تشکیل می‌دادند.

«محمود حمید» یکی دیگر از نجات‌یافتگان این تجاوز هولناک به خبرنگار تسنیم می‌گوید: محله امن بود که زلزله یا همان کشتار جمعی ساکنان در یک محله کامل از خیابان الوحده رخ داد. حتی در خیابان الثوره نیز محله‌ای کاملا جدا از مناطق مسکونی وجود داشت که جنگنده‌های رژیم اشغالگر اقدام به بمباران هر جنبده‌ای در آن کردند، از خیابان‌ها و خانه‌ها گرفته تا انسان‌ها، همه و همه زیر آوار ماندند.صدها ساختمان مسکونی در حملات جنگنده‌‌ها در دوره تشدید تجاوزات ویران شد.

به اعتقاد مقاومت فلسطین، این سیاستی است که رژیم صهیونیستی در پس آن تلاش دارد که مقاومت تحت فشار پایگاه مردمی خود قرار گیرد.

«حازم قاسم»، سخنگوی جنبش حماس در گفتگو با تسنیم، تاکید کرد: رژیم اشغالگر مرتکب وحشیانه‌ترین اشکال تروریسم و جنایات جنگی می‌شود و خانه‌های غیرنظامیان و برج‌های مسکونی را عمدا بمباران می‌کند که در نتیجه این جنایت، زنان و کودکان زیادی جان خود را از دست دادند.

وی تصریح کرد: مقاومت، جنایات اشغالگران را با قدرت پاسخ خواهد داد. حمله به غیرنظامیان به معنای ناتوانی آن در رویارویی با مقاومت است. همه گزینه‌ها را امتحان کرده‌اند و و تنها گزینه‌ای که برایشان باقی مانده است، بمباران غیرنظامیان بی‌دفاع در خانه‌هایشان است.

وی تصیریح کرد:‌همانند دفعه‌های قبل تأکید می‌کنیم که اراده این ملت شکست‌ناپذیر است و همچنان به قضیه ملی خود و در رأس آنها قدس و الاقصی پایبند خواهد بود.

یکی از فرماندهان گروه‌های مقاومت می‌گوید: تصمیم هدف گرفتن تل آویو و قدس و دیمونا و عسقلان و بئر السبع و اسدود و هر تصمیمی که پیش و پس از آن درباره شهرهای اشغالی گرفته شده از آب خوردن هم برای ما آسان‌تر است.

مقاومت به جنایات صهیونیستی با هدف گرفتن شهرهای عمق اسرائیل به ویژه تل آویو با شلیک صدها موشک به آن پاسخ داد. واکنش‌هایی که باعث برقراری موازنه در سطح بازدارندگی و روحیه معنوی ساکنان غزه را حفظ کرد.

منبع :تسنیم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تدوین سند همکاری‌ ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا به زودی/ محکومیت ربایش دیپلمات ونزوئلایی توسط آمریکا

وزیر امور خارجه کشورمان اقدام آمریکا در ربایش دیپلمات ونزوئلایی در دماغه سبز را محکوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *