یکشنبه , 7 آذر 1400 - 3:30 بعد از ظهر

سرانه تولید گلخانه‌ها در اردبیل ۴۰۰ تن است

سرانه تولید گلخانه‌ها در اردبیل ۴۰۰ تن است

اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سرانه تولید محصولات گلخانه‌ای به ازای هر هکتار در استان اردبیل ۴۰۰ تن است.

خلیل نیکشاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ هکتار مجموعه گلخانه‌ای در کشت و صنعت مغان به بهره‌برداری رسید تا استان اردبیل به عنوان یکی از استان‌های قطب تولید محصولات گلخانه‌ای وارد عرصه رقابت در این حوزه شود.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از ۱۰۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای در مغان و تولید محصولات صیفی و سبزی سعی بر این است تا صادرات این محصولات به عنوان اولویت اصلی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل یکی از استان‌های مرزی کشور است و به راحتی می‌توان تولید محصولات گلخانه‌ای را در بسته‌بندی‌های مناسب و با برند خاص به کشورهای همسایه صادر کرده و به تقویت نظام اقتصادی، درآمدی و ارزش افزوده کمک کرد.

نیکشاد افزود: در کنار توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای، تلاش بر این است تا مجموعه‌های بسته‌بندی و همچنین صنایع تبدیلی و تکمیلی در سطح منطقه به عنوان زنجیره ارزش تولید این محصولات راه‌اندازی شود تا تحول اقتصادی را در منطقه شاهد باشیم.

وی از مغان به عنوان نگین کشاورزی ایران یاد کرد و ادامه داد: قطعاً با تنوع تولید محصولات گلخانه‌ای، شیلاتی و همچنین دامپروری سعی بر این است تا با همکاری بخش خصوصی توان تولید و صادرات افزایش یافته و یک حرکت تحولی را در سال مزین به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها شاهد باشیم.

نیکشاد در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با هدف‌گذاری‌های انجام شده در کنار تولید محصولات گلخانه‌ای سعی بر این است تا با استفاده از ظرفیت تکنولوژی‌های جدید بتوانیم حرکت‌های تحول‌آفرینی را هم در بخش بازرگانی و هم صادرات محصولات به وجود آورده و به حرکت‌های زیربنایی در این بخش کمک کرد.

وی اضافه کرد: در کنار تولیدات متنوع گلخانه‌ای ما در سایر حوزه‌های بخش کشاورزی نیز بر اساس سند ملی تحول در این بخش سعی کردیم تا با مکانیزه کردن آبیاری مدرن و توسعه صنایع تبدیلی و غذایی در این بخش توان بخش کشاورزی را به نفع بهره‌برداران ارتقا داده و از این ظرفیت به نفع مطلوب استفاده کنیم.

منبع:خبرگزاری مهر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

استاندار گلستان: کشاورزان خسارت دیده حمایت می شوند

  استاندار گلستان با اشاره به وضعیت بارندگی و مشکلات ناشی از کرونا در جامعه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *