چهارشنبه , 10 آذر 1400 - 2:04 بعد از ظهر

سردار ربانی در مسکو: نیروهای فرامنطقه‌ای باید غرب آسیا را ترک کنند

سردار مهدی ربانی معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح امروز چهارشنبه در نهمین نشست سالانه کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو پیرامون رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولات جهانی و منطقه‌ای سخنرانی نمود و در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه گروه تکفیری داعش یکی از محصولات ادراک منفعت‌طلبانه و تجاری‌سازی امنیت در سال‌های اخیر از سوی قدرت‌های سلطه‌طلب بوده است، اظهار داشت: بسیاری از عواملی که در ایجاد بی‌ثباتی و ظهور تفکرات افراطی در سال‌های اخیر موثر بودند اکنون نیز در روند استقرار امنیت و بازسازی کشورهای بحران‌زده مانع ایجاد می‌کنند. اکنون زمان آن فرا رسیده که نیروهای فرامنطقه­‌ای از جمله آمریکا که دستشان به خون هزاران فرد بیگناه از جمله ژنرال سلیمانی فرمانده شجاع مبارزه با تروریسم آلوده است، منطقه غرب آسیا را ترک کرده تا کشورهای منطقه بتوانند امنیت پایدار را به دست خود تامین نمایند.

ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ,

وی در بخش دیگری از سخنانش  با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران خواهان بهترین روابط با کشورهای جهان است و همسایگان در اولویت سیاست خارجی ما هستند، تأکید نمود: امروز با توجه به تحولات سریع در جهان و درهم تنیدگی تهدیدات سنتی و نوین، لازم است کشورهای مستقل با همکاری یکدیگر به ثبات در جهان کمک کنند و در این راستا جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در حل مشکلات و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه و جهان با کشورهای دیگر همکاری نماید.

گفتنی است برخی از مقامات و سخنرانان دیگر کشورها در این نشست با نام بردن از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده مقابله با تروریسم ضمن تجلیل از خدمات آن شهید بزرگوار، از وی به نیکی یاد کردند.

لازم به ذکر است کنفرانس امنیتی مسکو با هدف بررسی مسائل کلیدی و مهم امنیت بین المللی  و با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های دفاع،‌ کارشناسانی از گروه‌های غیردولتی از 108 کشور و 6 سازمان امنیتی بین المللی از روز سه شنبه در پایتخت روسیه آغاز به کار نموده و تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است سردار ربانی در حاشیه این نشست دیدارهایی نیز با برخی مقامات روسیه و مسئولین سایر کشورهای حاضر در کنفرانس خواهد داشت.

منبع:تسنیم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج، «همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *