جمعه , 12 آذر 1400 - 2:32 بعد از ظهر

سردبیر خبرگزاری فارس: فراخوان استخدام سردبیر در دنیا بی‌سابقه بود

عبدالمطهر محمدخانی سردبیر خبرگزاری فارس در همایش سالیانه «فارس من» گفت: زمان راه اندازی سامانه «فارس من» فکر نمی‌کردیم که دو سال این سامانه در فضای رسانه ای کشور دوام بیاورد و این میزان سوژه، مخاطب و حمایت داشته باشد. این البته لطف مردم است و البته کار ما هم سختتر می‌شود، وقتی موفق نمی شویم موضوعی را به سرانجام برسانیم در برابر تعداد بیشتری از مخاطبان شرمنده می‌شویم.

وی افزود: ما مدتی قبل فراخوان استخدام سردبیر دادیم این فراخوان در رسانه های دیگر منتشر شد که در دنیا بی‌سابقه و خارج از عرف رسانه بود. همان زمان سر و صدای زیادی به پا کرد و گفتند آبروی یک رسانه را می برند. چطور ممکن است یک رسانه سردبیر خود را اینگونه جذب کند؟! اما پیام ما این بود که می خواهیم جایگاه سردبیری فارس من را به مردم واگذار کنیم. یکی از وظایف سردبیر دادن سوژه به خبرنگار است که ما این وظیفه را به مردم واگذار می‌کنیم.

محمدخانی خاطرنشان کرد: خبرنگاران هم باید خود را با این شرایط جدید تطبیق می‌دادند و از قالبهای سنتی خبر خارج می‌شدند. این خبرنگاران هر روز با سوژه های جدیدی مواجه می شدند که نیازمند یک فرهنگ سازمانی جدید بود که خبرنگاران ما هم با این شرایط همراه شدند. خبرنگاران هم وقتی با مشکلات مردم مواجه می شدند علاقه مند به پیگیری سوژه ها بودند.

در پایان از سردبیران افتخاری این سامانه تقدیر به عمل آمد.

منبع:تسنیم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار

جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان، مهمترین شهر بین کابل تا پیشاور پاکستان است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *